Skocz do zawartości
kokos363

Uniden 520xl-jest odbior, brak nadawania.

Rekomendowane odpowiedzi

kabel od anteny do radia jest dobry bo dziś go sprawdzałem, ma taką samą impedancję jak ten co miałem wcześniej z magnesem. Pozostaje więc sprawdzenie mikrofonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmień najszybciej "gruchę" i będziesz juz wiedział co i jak :)

 

---------- Post added at 11:28 ---------- Previous post was at 11:27 ----------

 

Ja ostatnio w maiku z U-520 poprawiałem luty, były zimne a przy nadawaniu strasznie piszczało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, koledze została grucha cobry, ale nie pamięta jakie to było radyjko, bo się zepsuło dawno temu i nie pamięta oznaczenia radyjka. Na pierwszy rzut oka według numerów pinów grucha cobry jest tak samo opisana jak moja z unidena, podobnie jak u mnie zwarcie jest 1-4, czyli odbiór i 1-3 jest zwarcie po wciśnięciu przycisku na gruszce, czyli wtedy jest nadawanie. Czyli moja gruszka z unidena i ta z cobry jest taka sama? Można śmiało podmienić czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniaj i próbuj , nic się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, grucha dobra, problem tkwił w tym, że miałem źle zestrojoną antenę u poprzedniego magika, ponowne zestrojenie anteny + przeniesienie jej w inne miejsce dało idealny efekt- zarówno odbiór jak i nadawanie jest czyste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podmieniaj i próbuj , nic się nie stanie

Tu faktycznie nic się nie stanie.

Gorzej np. w Rangerze 2950. Tam można uszkodzić procesor po wciśnięciu PTT źle opinowanego mikrofonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, podłączę się w tym wątku. Mam problem ze swoim unidenem z 2007 roku, China. Mam go od początku, używany sporadycznie. Działał bez zarzutu do niedawna. Aktualnie stał się szumofonem, ciągle dwie kostki na skali diodowej są widoczne gdy słucham, regulacja SQ lub rfgain nie pomaga, gdy nadaję to podobno piszczę. Antena dostrojona reflektometrem. Dałem radio do sprawdzenia, okazało się, ze trzyma częstotliwości i końcówka mocy są niby ok. Sprawdzałem z różnymi antenami, jakość nie jest taka jak kiedyś, szumi, nie wiele słychać dialogów na 19 nawet w aglomeracji, czasem cichnie zupełnie. Sprawdzam na tym samym aucie od zawsze. Zdjąłem pokrywę obudowy i wnętrze wydaje się w dobrym stanie oprócz jednej części, która "wylewa" białą substancję, jakby farbę/klej, domyślam się, że nie jest to normalny stan (widoczne w górnej części zamieszczonych zdjęć). Czy ktoś z Was może ma jakieś sugestie, czy to może być przyczyna? Z góry dziękuję.

20161110_121917_www.jpg

20161110_121929_www.jpg

20161110_121938_www.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej, podłączę się w tym wątku. Mam problem ze swoim unidenem z 2007 roku, China. Mam go od początku, używany sporadycznie. Działał bez zarzutu do niedawna. Aktualnie stał się szumofonem, ciągle dwie kostki na skali diodowej są widoczne gdy słucham, regulacja SQ lub rfgain nie pomaga, gdy nadaję to podobno piszczę. Antena dostrojona reflektometrem. Dałem radio do sprawdzenia, okazało się, ze trzyma częstotliwości i końcówka mocy są niby ok. Sprawdzałem z różnymi antenami, jakość nie jest taka jak kiedyś, szumi, nie wiele słychać dialogów na 19 nawet w aglomeracji, czasem cichnie zupełnie. Sprawdzam na tym samym aucie od zawsze. Zdjąłem pokrywę obudowy i wnętrze wydaje się w dobrym stanie oprócz jednej części, która "wylewa" białą substancję, jakby farbę/klej, domyślam się, że nie jest to normalny stan (widoczne w górnej części zamieszczonych zdjęć). Czy ktoś z Was może ma jakieś sugestie, czy to może być przyczyna? Z góry dziękuję.

 

Pewien nie jestem ale ta biała ,,ciecz,, to najprawdopodobniej pasta termoprzewodząca z końcówki mocy.Nie powinna z stamtąd wypływać , stawiam na jej przegrzanie.Ewentualnie posprawdzaj zimne luty,obejrzyj też płytkę od spodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności