Skocz do zawartości
kokos363

Uniden 520xl-jest odbior, brak nadawania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dluzszego czasu cos dziwnego dzieje sie z moim radiem-mam dobry odbior ale nie moge nadawac, moje radio to Uniden 520xl. Jesli na gruszce nacisne przycisk to nie swieci sie tx ani nie wyswietlaja sie diody od poziomu glosu. Nie wiem czy wina lezy po stronie gruszki czy cos w radiu "poszło". Bylbym wdzieczny gdyby ktos podeslal jak podlaczone jest wszystko w gruszce, jak sprawdzic czy sam mikrofonik działa oraz w jaki sposob zwierając piny moge uruchomic tx (bo moze to wina gruszki).

Edytowane przez kokos363

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz wtyczkę przy mikrofonie. Będzie oderwany przewód załączający nadawanie. Tu masz rozpiskę http://www.cbradio.auto.pl/files/wtyk_uniden.jpg

Żółty to sygnał z mikrofonu, czerwony to nadawanie (po zwarciu do masy), czarny to odbiór (też po zwarciu do masy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek przełóż mikrofon do CB kolegi i będziesz miał odpowiedź, jeżeli gruszka to zastosuj się do porad kolegi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlaczalem na krotko mase z kablem od nadawania i nie wyswietla sie dioda tx.

 

---------- Post added at 16:21 ---------- Previous post was at 14:56 ----------

 

Problem juz rozwiazany, przerwana byla sciezka od nadawania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź pożycz np. Gruszkę od kolegi jakiegoś, obojętnie czy to president czy Midland/ALan, ważne żeby była na 4 piny zapnij do swojego radyjka i spróbuj nadać, Jak będzie nadawać to już masz ze wina po stronie twojej gruszki, wtedy ją rozbierzesz wstawisz fotkę i będziemy diagnozować dlaczego nie nadajesz ^^. Powodzonka pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ważne żeby była na 4 piny zapnij do swojego radyjka i spróbuj nadać

To Uniden ma taką samą rozpiskę PIN'ów jak inne radia? Pierwsze słyszę.Super porada, nie ma co.

będziemy diagnozować dlaczego nie nadajesz

Przydałoby się czytać wszystkie posty, a nie tylko jeden:

Problem juz rozwiazany, przerwana byla sciezka od nadawania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przydałoby się czytać wszystkie posty, a nie tylko jeden:
No, no przydało by się :), Ale dobrze że problem rozwiązany :)
To Uniden ma taką samą rozpiskę PIN'ów jak inne radia? Pierwsze słyszę.Super porada, nie ma co.
Oj widze ze koleg ma naprawde dużo do czynienia, z CB radiem. Sprawdź sobie kolego rozpisek midlanda, i undenanp. Sprawdź sobie kolego rozpiskę presidenta i unidena piny nadawania, bo widzę, ze troszeczkę coś Ci wiedzy brakuje. Tylko patrz gruszki 4-ro pinowe. Miłego czytania Edytowane przez krecik550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alany to akurat złe trafienie. Alan 18 ma inne opinowanie niż U520. Tak mi przynajmniej wygląda z opisów.

Alan 18:

Wtyk 4 pin:

1-żółty- sygnał audio

2-oplot-masa

3-czarny-rx

4-czerwony-tx

 

Uniden 520XL:

1. Masa (ekran)

2. Mikrofon (żółty)

3. czerwony

4. czarny

 

Jakby wszystko dokładnie na odwrót. Ale ja się pewnie tylko czepiam.

Dla ułatwienia, jakby ktoś kiedyś pod 6-pin Wilsona próbował podłączyć "z marszu" mikrofon od Walkera... też nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alany to akurat złe trafienie. Alan 18 ma inne opinowanie niż U520
A próbowałeś kiedyś kolego podłączyć gruszke z ubota do Alana i odwrotnie, wszystko odlało, sprawdzałem keidyś, i to juz dawno sporo dawno, bo też chciałem sprawdzić czy "piszczenie" to wina gruchy była. Podłączyłem midlanda było ok, zamiast gruszki z ubota. Z presidenta też podłączałem, a jak w temacie chodziło tylko o to zeby zdiagnozować usterkę :). Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- tak jak Leonisko, Chmarski piszą: 4 piny i 4 piny, to nie do samo - na przykład tutaj.

W przypadku uszkodzonego radia, można wyciągnąć niewłaściwe wnioski z przekładek... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak w temacie chodziło tylko o to zeby zdiagnozować usterkę

To uważaj jak będziesz niektóre radia diagnozował. W przypadku niektórych Ranger'ów taka diagnoza może zabić radio. Niby tu 6-pin i tu 6-pin, to czemu radio poszło do piachu?

Na tej samej zasadzie nie każde radio 4-pinowe pójdzie z każdym 4-pinowym mikrofonem. A wnioski mogą być bardzo mylne. Przykład? Są radia, które do odbioru potrzebują miec wetknięty kabelek (np. Uniden 520). Mikrofon od innego radyjka niekoniecznie musi być odpowiednio polutowany by ten odbiór załączyć. I masz wrażenie, że radio jest martwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mikrofon od innego radyjka niekoniecznie musi być odpowiednio polutowany by ten odbiór załączyć.

Np. Alan 87, President Jackson - te radia nie potrzebują przewodu rx zwartego do masy aby odbiornik działał. A wtyczka identyczna jak w Unidenie 520. Do tego Jackson, A87 i podobne, nie będą chodzić na samej pojemnościówce. Więc mikrofon mikrofonowi nierówny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku uszkodzonego radia, można wyciągnąć niewłaściwe wnioski z przekładek...
Z uszkodzonym radyjkiem to lipa będzie, ale wtedy to sie już trzeba zagłębić w schemacik i szkuać po kolei;)

Np. Alan 87, President Jackson - te radia nie potrzebują przewodu rx zwartego do masy aby odbiornik działał. A wtyczka identyczna jak w Unidenie 520. Do tego Jackson, A87 i podobne, nie będą chodzić na samej pojemnościówce. Więc mikrofon mikrofonowi nierówny.
No tak ale podałem tylko przykaład jakby mógl to sprawddzić, np od presidenta JIMMY do ubota i pownienien odpalić, od midlana 200 do ubota też odpali bo widzialem kiedyś i bedize wiedział. Wiem ze mikrofon mikrofonowi nie prówny wiem panowie Edytowane przez krecik550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale podałem tylko przykaład jakby mógl to sprawddzić, np od presidenta JIMMY do ubota i pownienien odpalić, od midlana 200 do ubota też odpali bo widzialem kiedyś i bedize wiedział

Nie mówię, że niektóre zadziałają. Tylko trzeba wiedzieć, że nie wszystkie. Także poszukiwanie na chybił trafił może prowadzić do całkowicie błędnych wniosków. W przypadku niektórych radii może spowodować ich uszkodzenie.

 

Wiem ze mikrofon mikrofonowi nie prówny wiem panowie

Oj tak. I nie tyczy się to nawet ich opinowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to może ja się podepnę pod temat, także mam problem z moim radyjkiem Uniden 520, wcześniej miałem antenę sirio ml-145 na magnesie, teraz przerobiłem ją na montażową za pomocą kabla PL i uchwytu, jakiś czas wszystko działało ok, aż do dziś odbiór jest czysty, gorzej z nadawaniem jak już mnie słyszą to z bardzo bliskiej odległości, max 500 metrów a i tak słychać jakby mówił "przez nos", wtedy podczas nadawania na radyjku wyświetlają się diody od poziomu głosu , tx i s/rf, natomiast niekiedy, gdy wcisnę ten przycisk na gruszce i próbuje nadawać to świeci się tylko tx, nie świecą się ani diody od poziomu głosu ani s/rf, w czym według was może tkwić problem? W sklepie elektronicznym facet powiedział mi że może przewód od anteny do radia został za mocno przyciśnięty np. drzwiami i pękł albo coś w tym stylu, nie bardzo chce mi się w to wierzyć, bo odbiór jest czysty. Czekam na propozycje wasze, czyżby gruszka padła albo pomału się kończy? Radyjko i antenę jakiś czas temu kupiłem jako nowy zestaw, nie był naprawiany ani nic w tym stylu. Pomóżcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwor86, no jak na mnie to bym sprawdził przewód od anteny czyli tak jak ci powiedzieli w sklepie bo ja miałem podobnie i co się okazało to kabel przy podstawie się urwał i stykał co jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak najłatwiej i najprościej sprawdzić ten kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak najłatwiej i najprościej sprawdzić ten kabel?

 

 

"przedzwonić go " masz miernik ? Także bym sprawdził mikrofon, najlepiej podmień ze znajomym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie pali się tx/nadawanie, to albo końcówka mocy do wymiany albo mikrofon.Najczęstszą przyczyną jest kabel od mikrofonu,odkręć i spr czy jest wszystko polutowane,spr miernikiem,,,lub żyłka jest przerwana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności