Skocz do zawartości
nowoa

kąt synchronizacji passat b6 170KM tdi

Rekomendowane odpowiedzi

witam muszę sprawdzić i ustawić kąt synchronizacji jest to silnik który posiada dwa wałki rozrządu i obydwa mają mozliwość regulacji, którym wałkiem ustawiać i w których blokach należy patrzeć, tak samo jak w 140KM z jednym wałkiem grupa 4 okienko 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Posiadam interfejs HEX-USB+CAN + oprogramowanie VCDS ADAKO Chciałbym sprawdzić i ewentualnie skorygować kąt synchronizacji rozrządu .Ponieważ są to moje pierwsze kroki w obsłudze i diagnostyce ,prosiłbym o szczegółową instrukcję jak to zrobić tym programem i jakie powinny być te parametry dla tego silnika -BMR -170KM PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zrobiłem diagnostykę synchronizacji kąta wałka rozrządu w silniku PD BMR-170KM interface VCDS-pl ADAKO Sprawdzanie wykonywałem w następujący sposób: silnik-01>bloki pomiarowe-08>grupa 004>odczyt 4 rząd-wskazanie 1,09* W przeciwieństwie do większości wypowiedzi na forum, w moim pomiarze ,wskazania były stałe NIE FALOWAŁO. Wyłączyłem silnika i tu ku mojemu zdziwieniu pomiar nadal był wskazywany w niezmiennej wartości czyli 1,09* http://vaglog.rtnet.pl/andrzejchojnacki1950_65961.html http://vaglog.rtnet.pl/andrzejchojnacki1950_65545.html

Czy ktoś z kolegów może mi wyjaśnić fakt pomiaru kąta na nie pracującym silniku ? Przecież silnik stoi więc skąd czujnik zbiera impulsy ?

I jeszcze jedno pytanie: dlaczego VCDS opisuje ten rząd jako -KAT SKRĘTU KIEROWNICY -czy ja dobrze dokonuje tego pomiaru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswierzam :) Odpowie ktos na pytania andrzej1234 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam starocia, ale po 3 latach od zadania pytania przez Andrzeja, może ktoś już zna odpowiedź, która i mnie by interesowała.

Z góry dzięki :)

Chciałbym sprawdzić i ewentualnie skorygować kąt synchronizacji rozrządu. [...] Prosiłbym o szczegółową instrukcję jak to zrobić tym programem i jakie powinny być te parametry dla tego silnika -BMR -170KM PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

CZy jest ktos w stanie opisac jak wykonac korekcję kąta synchronizacji na silniku BMR 170KM?

 

Dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonywałem ustawienie kąta synchronizacji w BMR w następujący sposób:

1 sprawdziłem kąt, u mnie wynosił akurat +3,7

2 poluzowałem prawe kółko (3 śruby na łezkach) , u mnie był na+ więc przestawiłem delikatnie w prawo/w dół nakładając klucz na śrubę po środku kółka, dokręciłem śruby i sprawdziłem kąt , mi za drugim razem udało się ustawić na 0 (oczywiście przed każdym sprawdzeniem śruby na kółku trzeba dokręcić, bo jak by się uruchomiło silnik na niedokręconym to chyba nie muszę pisać co by się stało)

3 po ustawieniu na 0 prawego kółka, kręcąc śrubą na wale (zdjąłem prawe przednie koło i osłony żeby mieć lepszy dostęp do tej śruby i móc swobodnie kręcić) ustawiłem prawe kółko tak żeby można było włożyć w te kółko blokadę rozrządu (można użyć wiertła 6mm)

4 po zablokowaniu prawego kółka wiertłem 6mm, poluzowałem lewe kółko (trzy śruby na łezkach) i ruszając delikatnie kluczem nałożonym na śrubę centralną lewego kółka ustawiłem je tak aby dało się w nie również włożyć blokadę (lub wiertło 6mm)

5 po takim ustawieniu dokręcamy śruby na lewym kółku, wyjmujemy blokady, zakładamy osłonę rozrządu i koniec.

P.S w moim przypadku miałem problem żeby włożyć wiertło 6mm żeby zablokować lewe kółko, ale weszło 5,5mm i tak już zostawiłem.

Żeby zgrać otwory do zablokowania w lewy kółku używałem lusterka, bez niego ciężko wypatrzeć.

A tutaj link do filmiku jak sprawdzić kąt kompem

Edytowane przez Ghostdriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. chciałbym się dowiedzieć o kąt w cr, z góry przepraszam jak nie w tym temacie pisze.

a ten kąt synchronizacji w CR 2.0 TDI CBBB gdzie szukać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZNALAZŁEM POZYCJA 51 /4 KĄT SYNCHRONIZACJI     :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

nie chciałbym zakładać nowego tematu a mam pytanie dotyczące synchronizacji rozrządu. Wymieniałem niedawno rozrząd u mechanika, wydaje mi się, że po wymianie silnik niezbyt równo pracuje tj. trochę gorzej niż przed wymianą. Po szybkiej i dość pobieżnej lekturze forum podłączyłem dzisiaj zakupiony VSCAN VAG.

Czy ktoś mógłby potwierdzić, że wartość z załączonego zdjęcia 4.03 Deg BTDC dotyczy synchronizacji rozrządu (która powinna zawierać się od -3 do +3).

Potrzebuję tej wiedzy żeby wrócić do mechanika i umówić się na ew. poprawki a mam do niego kilkadziesiąt kilometrów.

Pytanie nieaktualne, porównałem ze wskazaniami VCDS dostępnymi na forum, wartość ta jest w normie i nie dotyczy synchronizacji rozrządu, będę szukał dalej.

Jeżeli mój post jest umieszczony w niewłaściwym miejscu - prośba do Admina o przeniesienie lub usunięcie.

 

 

WP_20190702_19_55_34_Pro.jpg

Edytowane przez atom421

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to kąt wtrysku BTDC - Before Top Dead Centre -Przed górnym martwym położeniem tłoka (GMP); określenie położenia tłoka w cylindrze, kiedy to osiąga on swoje najwyższe położenie w cylindrze, tuż przed zwrotem (górnym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam oryginalny VCDS, gdzie znajdę kąt synchronizacji w passat b7 2.0tdi 170km CFGB.Brak bloków pomiarowych i brak synchronous angle.Pod jaką nazwą mogę to znaleźć?Czy ktoś się orientuję?Pozdrawiam. 

Edytowane przez dygii88
Blad w wiadomosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba silnik --- grupa 04 --- poz 4

 

A jak CR to jak kolega wyżej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności