Skocz do zawartości
Waldek

Antena w tylnej szybie Passat B3 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jak się podłącza radio do anteny w postaci paska pod paskami grzejącymi w tylnej klapie passata b3 90r.? Pod plastikiem (tapicerka)tylnej klapy jest włącznik tego czegoś w postaci kawałka gumy z nóżkami jak bateryjka 9v. Od klapy odchodzą tylko 2 kabelki do grzania szyby.Czy z tego zasilania szyby jakiś wzmacniacz wyłapuje sygał antenowy koło włącznika podgrzewania szyby ? czy ktoś w pasku ma takie coś bo w innym nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin

a nie masz kabla wystającego w miejscu radia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw ta antene w szybie, nie warto zachodu. Jest ona beznadziejna. W poprzednim pasku kiedys dla ciekawosci ja podlaczylem. LIPA na maksa, efekt praktycznie taki sam jak na samym kablu ktory szedl przez cale auto od radia do tej szyby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anmimo

Kiedy jest taka stopka w którą sie wkłada ten "czujnik", podobny do baterii 9V. Radyjko gra bardzo milo.... Kiedy złamałem stopkę - zaczęło sie zachowywać tak jak na zwykłym kablu. Mam juz pomysł jak dorobić taka stopkę, jak ja wykonam dam kilka fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radyjko gra bardzo milo....

to teraz podlacz to samo radyjko do normalnej anteny, bedzie gralo jeszcze lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anmimo

W miescie gra dobrze i na tej i na tej, a poza miastem ciężko sprawdzac...., ale moze kiedys??? sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio niechcący trąciłem antene w błotniku (tylnym lewym) i pękła :/ Latem można było ją lekko gibać na boki a teraz chcąc nie chcąc pękła.. Tzn sam prent pękł mocowanie zostało.. Patrząc na tylną szybe to widze że mam u góry 2 paski od anteny.. Czy mogę jakoś jej użyć, tzn podłączyć ją a wyjąłbym tamtą z błotnika i zaślepił otwór.. Proszę o porady kogoś kto to podłączał lub miał na wierzchu. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy pod plastikiem klapy od wewnatrz masz taki pudełko czarne z wejsciem antenowym. jak masz to podpinaj i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie ma a tal będzie to szukaj ciągniesz kabel przez całe auto i bangla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta anena to padaka. Odbiera tyle co w srodku miasta. Do niej też trzeba separator dawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też się nad tą anteną zastanawiałem, ale jest sporo opinii że to kiepsko działa :(

Macie może fotkę gdzie pod tym plastikiem klapy jest ta skrzyneczka gdzie się kabel podłącza :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki chłopaki :) Na najbliższych dniach to obadam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę odświeżę temat, ale nie chciałem zakładać nowego.

Miałem u siebie w passacie B3 na tylnej klapie taki wzmacniacz antenowy, ale niestety szyba się zbiła :P i wymieniłem całą klapę, ale w nowej klapie tego wzmacniacza nie ma i radio cienko odbiera. W starej szybie ten wzmacniacz był połączony z szybą i tu moje pytanie. Czy te kabelki podłączyć pod pod paski od ogrzewania czy jak to zrobić żeby działało?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te kabelki podłączyć pod pod paski od ogrzewania czy jak to zrobić żeby działało?

Masz starą szybę to dobrze sie przyjrzyj co i jak.

W oryginale osobno jest podpięcie pod wzmacniacz i osobno pod grzanie.

Aby podpiąć pod grzanie trzeba by pewnie wstawić diodę kierunkową.

Fordy miały wzmacniacz który był wpięty bezpośrednio w zasilanie grzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz starą szybę to dobrze sie przyjrzyj co i jak.

nie mam starej szyby bo rozpadła się w drobny mak ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli elektrykę w klapie- kabelki i cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabelki to tam pikuś, bardziej się martwię jak to do szyby podłączyć żeby działało czy jakiś inny myk zastosować :P tylko jaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to do szyby podłączyć żeby działało czy jakiś inny myk zastosować tylko jaki

Patent z diodą kierunkowa aby plus z grzania nie szedł na wzmacniacz powinien sie sprawdzić, sygnał na wzmacniacz będzie miał przejście przez minus grzania.

Choć nie wiem czy te 12 volt zrobi krzywdę wzmacniaczowi...za wzmacniacza też przecież wychodzą dwa bieguny wieć jeśli nie pomylisz biegunów przy poączeniu na krótko to powinno byc okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności