Skocz do zawartości
etien

Oświetlenie lusterka zewnętrzne jak sie dobrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Ledy sprawne podłączałem do zasilania świecą elegancko(jak wszystkie od Tomka) tylko nie hulają w oprawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos z Lodzi lub okolic kto pomoze mi wymienic te lampki na ledowe pod lusterkami? odwdziecze sie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego typu żarówki są w w dolach lusterek które oswietlają otoczenie auta bo chce wymienic na ledowe białe i nie wiem gdzie i jakie kupić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi 12v o oznaczeniu 6WX. Jeżeli masz oryginalna lampkę to jest też to na niej opisane nad nr seryjnym części.

Edytowane przez Dany_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie siedzi 12v o oznaczeniu 6WX. Jeżeli masz oryginalna lampkę to jest też to na niej opisane nad nr seryjnym części.

 

Czy są to normalne żarówki "wtykane" takie jak we wnętrzu w podaufitce? Czy jest to osobna żarówka czy cały plastik z przewodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy są to normalne żarówki "wtykane" takie jak we wnętrzu w podaufitce?
Tak, to normalna żarówka. Wsuwana w gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem nie świecą mi lampki pod lusterkami zewnętrznymi (doświetlenie przy otwarci centralnym drzwi).

diody są OK po podłączeniu na krótko.Przy odłączeniu akumulatora i podłączeniu przewodami bezpośrednio obydwie lampki się zapalają wraz z podsufitką tak jak powinno być.

Może ktoś wie z czym jest problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wymieniał te żarówki w B7 i wszytko mu działa??

Problem jest z rozebraniem lusterka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedchwila zmienialem . Robilem wszystki delikatnie aa i tak w obu ulamalem "cycek" co wychodzi obok wkladu :/. Musialem sklejac...

Jakbym wczesniej zobaczy filmik na youtube "2014 Volkswagen CC Mirror removal to get access to puddle lights." Mysle, ze poszloby duzo sprawniej i bez uszkodzen :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego boje się do tego zabrać :(

 

na filmiku nie wygląda to na trudne

Edytowane przez MaciejK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie praktycznie bezinwazyjny sposób na wymianę żarówki w oprawie lusterka zewnętrznego.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ale nie róbcie tego w ten sposób jak koleś na filmie :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden problem.

Jako ze lewe lusterko mam i tak uszkodzone to postanowilem wymienic tam żarówkę na moduł od Tomnika.

Wszystko rozkrecilem tak jak na filmie, wyciagnalem żarówkę, podłączyłem modul i zonk. Nie ma jam wlozyc modulu do oprawy, jest za mało miejsca. Musialem rozkręcić cale lusterko i wyjąć oprawke zarowki.

Teraz mam pytanie, kto montowal te moduly od Tomnika? U mnie swieci on slabiej niz standardowa żarówka, czy wkladaliscie ja standardowo czy przekrecaliscie ja tak by lepeij świeciła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałmoze ktos cos takiego. Oswietlenie pod lusterkami była zwykła żarowka zamowiłem na allegro ledy wymieniłem całe i swieciło po załozeniu elegancko ale odpaliłem auto wyskoczył bład ESP i cisnienia w oponach i lampki zgasły i od tamtej pory juz nie siwca po otwarciu drzwi ani auta wpiąlem ori zarowke i tez nie swieci. Mogł bezpiecznik spalic sie czy coś takiego ze teraz to wgl nie swieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam również taki problem że nie świeci mi żarówka od podświetlenia lusterka od strony kierowcy od strony pasażera wszystko działa wymieniłem żarówkę na w5w nic nie pomogło który to jest pezpiecznik od podświetlenia?mam całe lusterko rozebrane 

IMG_20181102_145023.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z podświetlaniem lusterka (prawego), wszystko inne dziala

Przed wymiana kierunkowskazu w lusterku wszystko było dobrze po złożeniu okazuje się że nie świeci. 

Po ponownym zdemontowaniu okazuje się że nie ma prądu na żarówkę. 

Co może być? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@borysek227 Sprawdź czy masz przejście na przewodach od sterownika do zarowki- może uszkodzony przewód lub zaśniedziałe styki

Edytowane przez let_me_b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi lampa w lusterku zewnętrznym kierowcy która oświetla "otoczenie"

Błąd: 00131 - Oświetlenie klamki zewnętrznej / oświetlenie w lusterku po stronie kierowcy

012 - usterka elektryczna w obwodzie. Etka mów że wchodzi tam żarówka 6W-12V6W - istnieje taka? Czy to nie jest przypadkiem jednak standardowa W5W?

 

Jak dobrać się do tej lampki? Passat B6 2008r

lampka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, adams napisał:

Jak dobrać się do tej lampki? Passat B6 2008r

Jak masz rozłożone lusterka to pchnij w przód auta lekko i będziesz miał śrubkę na wierzchu i nie bój się nic

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Żarówka jaka tam siedzi to W5W

 

Minuta roboty i wszystko działa! Dziękuję!

85172755_690579484810344_2999409253183127552_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w b7 tez tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności