Skocz do zawartości
Szym@c

Sprawdzenie Tempomatu Vag-iem

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy że logować nie trzeba i w diagnostyce silnika literki G w kodzie nie ma co szukać?Wczoraj zaczoł mi przerywać,szarpać i wtedy jakimś cudem zaczoł działać tempomat- cuda na kiju.Po zmianie świec już tempomat nie zadziałał.Będę kopał do sterownika,może coś słabo łączy na kostce.Jeżeli już się przewiozłem z 1 km. na tempomacie to będę temat drążył...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu nie działa tempomat w Passacie B5 110 KM 98r.

Tempomat i manetka fabryczne.

 

Sprawdzałem w VAGu grupę 006. Screeny zamieszczę poniżej.

 

1. Prędkość podczas jazdy - odczytuje

 

2. Błąd w engine tylko taki: (pewnie nie ma nic wspólnego)

 

2441173500_1412263460_thumb.jpg

 

3. Przycisk na manetce - OFF

 

2018819800_1412263522_thumb.jpg

 

4. Przycisk na menecte - ON

 

6258581700_1412263603_thumb.jpg

 

5. Przycisk na manecte - ON (drugi screen, inne grupy)

 

2726503700_1412263644_thumb.jpg

 

6. Wciśnięty przycisk włączający tempomat

 

3648890400_1412263756_thumb.jpg

 

7. Wciśnięte sprzęgło

 

7354321400_1412263785_thumb.jpg

 

8. Wciśnięty hamulec

 

2203961300_1412263817_thumb.jpg

 

9. Trzymam przycisk na pozycji RES

 

7872369500_1412263859_thumb.jpg

 

10. Wciskam hamulec i sprzęgło równocześnie

 

3270068000_1412263896_thumb.jpg

 

To wszyskie screeny. Grupa 66 nie działa.

 

Co robić ? Jutro wyjazd 1000 km bez tempomatu ? :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 2 jedynki na końcu jeśli dam tempomat na ON, wszystkie przyciski działają, czujniki przy pedałach tez, a tempomat niestety nie współpracuje. Gdzie jeszcze może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprubój go ponownie aktywować, może to mu pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Ja również mam problem. Jak jeden mechanik wymienił sonde lambda i grzebał przy przepustnicy (czyścił chyba) to od tej pory tempomat nie działa. Passeratti mam takie jak w opisie. Gaz na linkę. U innego mechanika sprawdziliśmy wszystko wkoło silnika i były wężyki podciśnienia nie podpięte do niczego. Nigdzie nie mogliśmy znaleźć tej pompki podciśnienia z okrągłym wejściem na 3 kabelki. Wiecie gdzie ona się znajduje?

 

Druga rzecz to sprawdziliśmy pod kompem manetkę w grupie 066 i tak:

Na OFF mam na końcu: 0011

Na ON: 0000

Na SET: 0100

Na RES: 1000

 

Jest również reakcja na naciśnięcie pedału sprzęgła i hamulca. Co więcej podczas jazdy pokazywana jest w komputerze prawidłowa prędkość a po naciśnięciu SET dana prędkość jest zapamiętywana. No ale jej nie utrzymuje... Poradźcie coś.. robię trochę tras po autostradach i przydał by się tempomacik zwłaszcza, że wcześniej działał.

 

Pozdrawiam,

Fiszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem polega na tym że pomimo że manetka tempomatu jest w pozycji off to pokazuje się wartość w grupie 022 (http://s565.photobucket.com/user/vw-zima/media/tempomat/tempomat.jpg.html) 100000 tak jakby sprzęgło było wciśnięte a nie jest.

Pozostałe przyciski i pedały pokazują wartości takie jak na obrazku w linku. Czy to oznacza wymianę czujnika przy sprzęgle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy masz suwak ustawiony na ON to powinieneś mieć na końcu dwie jedynki a nie jedną, ktoś to już wcześniej opisał i dał linka http://s565.photobucket.com/user/vw-zima/media/tempomat/tempomat.jpg.html

 

no racja - więc w czym problem jest ?

minął już prawie rok - tempomat nie działa cały czas - ale UWAGA - jakiś miesiąc temu przez 2 dni działał !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,mam tak że w gr6 pole 2 mam cały czas 1 0 0 pole 3 po załączeniu tempomatu mam 1 0 0 0 1 1 .Pozostałe 0 zamieniają się na jedynki tak jak mają się zamieniać (trochę poczytałem) natomiast wygląda to tak jakbym cały czas miał wciśnięte sprzęgło. Z tego co się zdążyłem zorientować auto było kiedyś automatem obecnie jest manual.Takie już kupiłem i od czasu jak go mam tempomat nie działa.Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności