Skocz do zawartości
Szym@c

Sprawdzenie Tempomatu Vag-iem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam prośbę do osób znających program VAG-COM 3.11 o podpowiedź, jak za pomocą tego programu sprawdzić działanie manetki tempomatu w Pasku z opisu. Mam manetkę nowego typu ( z dwupołożeniowym włącznikiem i klawiszem "RES SET" na krawędzi manetki). Od pewnego czasu - tempomat zaczął mnie "ignorować":bleble : raz działa a raz nie da się uruchomić, mimo, że ikonka na liczniku się zapala. Przeglądając różne miejsca - doszedłem do wniosku, że to któraś krańcówka się kończy. No i dowiedziałem się, że można je sprawdzić w [engine] > [MB]> [grupa 6]. Ale jak to zwykle bywa pojawił się problem - działanie włącznika tempomatu, pedału hamulca, pedału sprzęgła i pedału gazu - widać w programie ( wartości w poszczególnych okienkach zmieniają się w zależności od położenia ). Natomiast - brak jakiejkolwiek reakcji na przyciskanie klawiszy RES i SET. No i co ciekawsze - brak jest w zasadzie miejsca w okienkach, na wskazanie ich reakcji.

Być może jest jeszcze inne miejsce poza grupą 6, w którym można ustalić, czy te przyciski działają ?!. Ze względu zarówno na koszty nowej manetki jak i ogrom prac związanych z jej wymianą - dobrze by było mieć 100 % pewność - że to ona jest winna za szwankujący tempomat.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Szym@c
Uzupełnienie tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może jest jeszcze inne miejsce poza grupą 6

Grupa 022 tam sprawdzisz manetkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za podpowiedź - sprawdziłem, manetka wygląda dobrze - ale po włączeniu tempomatu zamiast kodu 000011 daje 000001. Ten kanał sprawdza równolegle również pozostałe krańcówki. Więc już wiem "coś". A tempomat nadal nie działa :(. Będę "walczył" dalej.

 

Pozdrawiam

 

No i już wszystko jasne :-). Po sprawdzeniu działania wszystkich czujników i przełączników mających wpływ na działanie tempomatu, okazało się, że przełącznik kierunkowskazów jest do wymiany. Ale diagnoza wcale nie jest ani prosta ani oczywista. Włączenie tempomatu odbywa się włącznikiem, który zarówno załącza kontrolkę na tablicy jak i ustawia w grupie 6 informacje o włączeniu tempomatu. Następuje również ustawienie wartości 000001 w grupie 22. Wskazywałoby to na poprawne działanie włącznika. Ale tak nie jest - z nieznanych mi powodów, ten włącznik ma jeszcze drugi kanał - który winien ustawić w grupie 22 wartość 1 na przedostatnim miejscu ( 000011). Dopiero wtedy - tempomat jest włączony. Co ciekawsze w moim przypadku - można "wymusić" tę drugą jedynkę - włączając którykolwiek z kierunkowskazów - i tempomat działa poprawnie. Oczywiście - tak jeździć się nie da :-( ale do sprawdzenia, który z elementów szwankuje , można wykorzystać.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Szym@c
Rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem ze swoim tempomatem,tzn.nie zawsze działa i nie wiem czy to wina manetki,czy nie.

Sprawdzałem kanał 006,022 i 066(taki był na forum Audi) i niestety na żadnym z tych kanałów nie ma opcji sprawdzenia manetki.

Jest może jakiś inny kanał do sprawdzenia?

Dodam,że mam wersję USA.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wydaje mi się, że całość diagnostyki manetki kierunkowskazów z tempomatem, opisałem wyżej. Po włączeniu tempomatu, w grupie 22 powinny pojawić się dwie jedynki na końcu okienka. Jeśli pojawia się jedna ( tzn. wyświetla się 000001) - manetka do wymiany. A poza tym, w tej grupie sprawdzisz wszystkie pozostałe czujniki ( pedał gazu, hamulca, przyciski na manetce), które mają wpływ na pracę tempomatu.

Pozdrawiam

 

Szym@c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym benzyniaku nie sprawdzisz działania manetek i czujników przy pedałach na VCDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek znam procedurę sprawdzania,ale jak pisałem wyżej,na żadnym z wymienionych kanałów nie mam tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne Ormowiec bo w octawce 1,8 t znajomy mial problem z tempomatem i normalnie w nie pamietam ktorej grupie ale wszystkie wartosci byly... czytane oryg vcds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skodzie nie było AEB, a o nim tu mowa. W nowszych benzyniakach tempomat można znaleźć w grupie 066.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1.8T od tempomatu jest grupa 66 na bank.

Pierwsze okienko to predkosc w km/h; drugie okno jest czterocyfrowe np 1000, trzecie okno bez znaczenia, czwarte okno tez czterocyfrowe 0000.

O ile pamietam jak wsio jest ok to w drugim i czwartym oknie ma byc 0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e w octawce co sprawdzalem moze i nie bylo akurat AEB ale sterownik Motronic M 3.8.2 w obu autach w tym roczniku wystepowal taki sam. :) wiec akurat czy AEB czy AGU to tempomat mozna podejrzec

pozdrawiam

Edytowane przez kamilwsp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie pewnie macie rację. W każdym razie w benzynach grupa 066.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem zielony i mam taki problem, padł mi automat stopu, wymieniłem na nowy i od tej pory nie działa mi tempomat, proszę o informację jak go aktywować (tempomat) w programie vcds lite, z góry dziękuję za odpowiedź :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędy skasowane, czy trzeba go ponownie aktywować przez silnik i 11463 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błędy skasowane, czy trzeba go ponownie aktywować przez silnik i 11463 ?

Teoretycznie nie,ale nic się nie stanie jak go zakodujesz ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki spróbuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i ja mam problem juz od dluzszego czasu z tempomatem.Na desce swieci ze jest aktywny ale nie dziala.Bylem u mechaniora podlaczyl sie pod kapa skasowal jakis blad i dalej nie dziala.Zrobil deaktywacje i zaraz aktywowal go a on dalej nie dziala.Nie mam pojecia co juz jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie w której grupie sprawdzę manetkę tempomatu w pasacie 2.8 1998r ,gaz na linke.Przekopałem chyba całe forum,ale w podawanych grupach [6,22,44,66]tego nie ma.Jeżeli tempomat sterowany jest pompką podciśnienia to może nie da się sprawdzić manetki vagiem?Czy tak samo logujemy tempomat sterowany elektronicznie jak i sterowany podciśnieniem .bo wywala mi error.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tempomat sterowany pompką podciśnienia to nic nie zrobisz VAGiem.

Mam to samo u siebie.

Podmieniałem manetkę,pompkę i nadal nic.

Został jeszcze sterownik, który umiejscowiony jest za schowkiem od strony pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności