Skocz do zawartości
Łukasz

Pompka centralnego zamka Passat B3/B4/Golf...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dylemat i pytanie.

Czy wiecie czym i czy wogóle różnią się te dwa modele pompek centralnego zamka???

Jedna ma oznaczenie 357 862 257, a druga 357 962 257.

Obie mają po 10 pinów w takim samym układzie i wizualnie z zewnątrz różnią się tylko miejscem wpięcia przewodu powietrza (okrągłe lub prostokąte).

Chyba, że różnice tkwią w środku???

No i czy można ich używać jako zamienników?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Wklejam fotki dla porównania.

 

 

P.S. Tylko nie piszcie, że różnią się czwartą cyferką w nr katalogowym. To wiem... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w B4 ma większą wydajność niż w MKIII ale nie jestem pewien na 100%. Znajomy niedawno naprawiał od MKIII bo mu silniczek się spalił po zalaniu. Założył jakiś inny ( od jakiegoś urządzenia przemysłowego ) i teraz pompuje jak głupia :D i troszkę szybciej drzwi zamyka :D

 

Moim zdaniem powinna podejść nawet od MKIII jedynie może "wolniej" pompować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi generalnie o Paska B3 i to czy obie będą działać oraz czy różnią się czymś poza wyglądem podpięcia przewodu powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie chodzi generalnie o Paska B3

B3/4 to te same pompki. Tak jak pisałem wyżej "powinna" działać ale poczekaj jeszcze na odpowiedzi innych forumowiczów, może ktoś to przerabiał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i czekam na pomysły innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Nikt nie ma pomysłów???

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest taki żebyś ją zamontował i powinna działać. Tak samo jest z pompkami paliwa, numerów kilka, a w środku to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Ja mam złe doświadczenie odnośnie zamiany elementów B3 - B4.

W moim przypadku akurat zepsuł się przełącznik tylnych szyb elektrycznych na konsoli. Ktoś mi podpowiedział, ze od B4 pasuje, tylko różni się stylistyką a ponieważ jakiś magik wcześniej zniszczył oryginalną kostkę na przewodzie i zastąpił ją pojedynczymi wsuwkami zatem nie wiem, czy konstrukcja wtyku uniemożliwiłaby zamianę.

Wracając do sedna - podłączyłem go w/g rozpiski styków przełącznika od B3 i d*pa zbita, nie działa. Zmiana modelu to i znaczenie styków gestapowcy pozmieniali :) niby złącze takie samo, ale musiałem przełącznik rozebrać, żeby sprawdzić na który styk podłączyć przewody...

Jeżeli gniazdko w tej drugiej pompce pozwoli wetknąć oryginalną wtyczkę to powinno grać. Wtyczka/gniazdo mogą z pozoru wyglądać tak samo, ale różnica może polegać na innym ulokowaniu/innej ilości kołków/rowków ustalających zabezpieczających właśnie przed podłączeniem nie pasujących do siebie elementów instalacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gniazdko w tej drugiej pompce pozwoli wetknąć oryginalną wtyczkę to powinno grać. Wtyczka/gniazdo mogą z pozoru wyglądać tak samo, ale różnica może polegać na innym ulokowaniu/innej ilości kołków/rowków ustalających zabezpieczających właśnie przed podłączeniem nie pasujących do siebie elementów instalacji...

Już spawdziłem.

Ponieważ gniazda i ułożenie pinów w obu pompkach jest identyczne więc moja wtyczka pasuje i tu i tu. Działa i jedna i druga, więc nie ma problemu co do sprawności. Ciekaw jestem tylko czy róźnią się jedynie wyglądem, czy jednak są jakieś róźnice wewnątrz. Ale to juz pytanie do jakiegoś "fachury" który próbował coś takiego rozbierać i grzebać przy wnętrznościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To różnią się te pompki czymś czy nie???

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności