Skocz do zawartości
tomekCZ

Producenci przednich szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Naczytalem sie w sieci, ze szyby Nordglass'a nie sa zbyt twarde, zle zalamuja swiatlo i ogolnie kiszka. Myslalem, ze to moze zly piar, ale 500km temu musialem skorzystac z uslug Jaan'a (ubezpieczenia autoszyb)...

 

I jak wrazenia odnosnie szyby Nordglass?! Jedno slowo- KICHA. juz teraz widac cala mase mikroodpryskow. Poprzednio mialem splintex'a (takie same wady), ale widac to bylo po 2 latach uzytkowania (szyba ogolem miala 4 lata).

Chodza opinie, ze najlepszy jest pilkington i securit saint gobain.

To ci producenci produkowali chyba na pierwszy montaz.

 

a jakie wy macie opinie i wrazenia?

 

pod koniec roku trzeba bedzie pomyslec o nowej szybie...

 

p.s.

 

natomiast podobal mi sie profesjonalizm w warsztacie i mile nastawienie do klienta. minus za zapomnienie o uszczelce trzpienia wycieraczki i wypuszczenie przed uplywem 2h od wymiany...

oczywiscie obsluga zapewniala mnie, ze nie ma roznic miedzy producentami szyb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaopatruję szybiarzy w kleje. Więc mogę się co nieco wypowiedzieć.

 

Dużo szyb na rynku to chinole , jak wszystko w dzisiejszych czasach , najgorsze szyby (opinie szybiarzy) produkuje w chinach VARlANT- krzywe, słaba jakość, refleksy, byle tanio, zresztą mogę tu sporo historii napisać co potrafi się dziać z tymi szybami.

Nordglass - gdzieś w środku stawki się mieści , szyby nie trzymają jakość, tzn raz trafisz ok, raz beznadzieja, kłopoty takie jak opisałeś

Securit - jedna z najlepszych, w sumie the best, polecam

Pilkington - bardzo dobra jakość, smiało polecam , mało reklamacji

 

nie łam się tym , że wyjechałeś przed upływem 2h, jeżeli temp na warsztacie była min 15 stopni to przy takiej ilości wilgoci w powietrzu klej wystaczająco usieciował.I tak dotwardza się 2-4 mm/24h. Są różne sposoby , żeby "dopalacza" mu dodać ;)

Jeżeli robiłeś w Janie to klejone masz na Sice (celowo nie piszę naz poprawnie-sorry), więc możesz być spokojny o klejenie.to produkty z najwyższej półki zarówno jakościowo jak i cenowo :)

Polecam zwracać uwagę jakie szyby kupujecie , bo niska cena kusi , ale za jakiś czas można do interesu dołożyć.

 

sieciowe warsztaty trzymają fason, ale i kasują więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że korzystajac z ubezpieczenia szyb nie masz wyboru co do producenta. Masz mieć o tych samych parametrach i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naczytalem sie w sieci, ze szyby Nordglass'a nie sa zbyt twarde, zle zalamuja swiatlo i ogolnie kiszka.

potwierdzam;/ dodam jeszcze, że jest jakby cieńsza od oryginału co za tym idzie jest jakby głośniej w aucie, ogółem kicha no i wychodzi Polskie przysłowie "skąpy dwa razy traci"...

na wiosnę kupuję taką jak wychodziła w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NordGlass jest cieńsza od oryginału - to prawda, miałem taką w golfie I. Godne polecenia są: Sekurit, Pilkington i SaintGobain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabryki nie wstawiasz tak czy tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pilkington - bardzo dobra jakość, smiało polecam , mało reklamacji

Polecam. Mam u siebie. Kosztowała od groma, ale warto było wydać;)

klejone masz na Sice (celowo nie piszę naz poprawnie-sorry)

Znam doskonale produkt;) W szynobusach wstawiamy na to szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o powiecie o Guardian'ie?

Mam taką od od niedawna na przodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilkington za 470pln z montazem - mistrzostwo swiata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim aucie jest nordglas, rocznik 2003, kupiłem z nią samochód, co mogę powiedzieć... tak jak wcześniej koledzy pisali, jest kicha, wg tego co jest napisane na szybie, ma ona rocznikowo 8 lat, jadąc pod słońce nic nie widzę, wygląda jakby ktoś ją wypiaskował, nie polecam

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o powiecie o Guardian'ie?

Mam taką od 2 lat i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Securit

 

Mam polecam, po wymianie nie mogłem się napatrzyć przez nową szybę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę wymienić przednią szybę i tak się teraz zastanawiam czy z ubezpieczenia auto szyby to zrobić(nordglass) i mieć średnią jakości szybę chociaż różnie słyszałem na temat tej firmy jedni chwalą drudzy nie albo z autocasco w ASO VW i stracić 10% zniżki i zamontować lepszą szybkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem przez opcję "szyby" w JAN-ie, ubezpieczyciel, to Warta.

tak grzała po pół roku:

1003799s.th.jpg

 

Jak pojechałem z reklamacją, to powiedzieli, że zdjęcia ich nie interesują, mam kupić nową szybę i zapłacić za wstawienie, a oni wysyłają szybkę do ekspertyzy na drugi koniec polski, jeśli będzie faktycznie uszkodzona, to zwracają kaskę.

Jako, że wiadomo jak wypadła by ekspertyza postanowiłem że zrobię tak:

z autocasco w ASO VW i stracić 10% zniżki i zamontować lepszą szybkę.
tyle, że nie 10% a chyba 20, więc wiadomo, że zmienię ubezpieczyciela ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej odmroziło Ci dobrą stronę szyby... :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby firm Pilkington i Sekurit Saint Gobain to wysoka polka i moim zdaniem najlepsza jakosc i oraz liczne badania kontroli jakosci a tak dla ciekawskich powiem ze szyby koloru niebieskiego do vw golfa mowa o przedniej takie szklo produkuje tylko jedna firma z USA i kontenerem lub samolotem jest dostarczana do zakladu ,duzo producentow szkla jest z Niemiec ale jest takze przy firmie sekurit firma matka ktora produkuje z naszych surowcow szklo bardzo dobrej jakosci ktore trafia do obiektow przemyslowych oraz samochodow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z jakością szyb Pilkingotna? Ktoś miał taki przypadek?

Dwa lata temu wymieniałem szybę czołową w autoryzowanym warsztacie.

I po tych dwóch latach szyba wygląda tak samo jak oryginalna po 8 latach (dużo drobnych kropek, odprysków).

W innym samochodzie jest w porządku. Jeden i drugi jeździ po takich samych drogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten autoryzowany warsztat to z Białego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące to moim zdaniem za mało aby móc tak obiektywnie ocenić jakość tej szyby jak i firmy, ale jak widać po powyższych opiniach nie ma jakiegoś szału jeżeli chodzi o jakość. Osobiście wymieniałem na Pilkingtona i jestem bardzo zadowolony ( szyba czołowa) i mam ją już ponad 4 lata. Moim zdaniem warto do niej dołożyć, bo to jest tak jak w przypadku opon: po prostu muszą być wysokiej jakości aby były bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile konkretnie km zrobiłeś? Bo podaj szczegóły aby móc to stwierdzić i ocenić jakość, ja już z doświadczenia nauczyłem że lepiej poczekać i jeżeli to samo powiesz za rok lub dwa, przejeżdżając naście tyś km, to wówczas jak najbardziej. To samo dotyczy także piór wycieraczek dobrych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności