Skocz do zawartości
radzio_

Wymiary/wielkosc butli w kolo zapasowe B3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przetrzepalem wszystkie tematy odnosnie gazu i znam maxymalna wielkosc butli jaka wchodzi w kolo zapasowe - jest to mianowicie 43l, jednak jak wiadomo objetosc moze wynikac z roznych rozmiarow butli, jako ze chcialbym ja zakupic na allegro bo zwyczajnie jest tansza raczej zwrot butli z powodow niepasowania bedzie niezwykle trudny. Sprzedawca oczywiscie nie ma pojecia czy do B3 wersja sedan bedzie pasowala, jednak podaje konkretne rozmiary i firme butli toroidalnej: STAKO 600x200. Moje pytanie brzmi czy ktos taka ma i miesci sie na tyle ze ladnie lezy w misce na kolo zapasowe??

 

Nie pytam o to ile bedzie wystawala ale czy ladnie sie ulozy we wnece bo zdarzylo mi sie podczas montazu kiedys ze butla mimo teoretycznego pasowania lezala nad podloga z 8-10cm bo sie zwyczajnie nie miescila w forme ;/

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi...

pozdro

radzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radzio_
Wystrczy że zmierzysz sobie koło dojazdowe i już będziesz miał wymiar jaka butla ci wejdzie, a co do ceny na allegro to zapewniam cię że nie jest najtaniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zl chce facet, a w kazdym warsztacie z 500zl nie schodza jak pytalem wiec jest o co walczyc ;) a poza tym nie zrozumiales pytania, zmierzyc kolo to ja sobie potrafie, problemem jest nie max szerokosc w polowie butli ale ponizej bo przeciez to "pączek" czy jak kto woli "ring" jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeszcze raz powtarzam trzeba zmierzyć butle i wszytko jasne ,a co do ceny to butla normalnie w sklepie 250zł, http://www.drypa.pl/produkt1514_ZBIORNIKI_TOROIDALNE_-_Toroidalne_H-200mm_-__-_600_H200_42L_ZTW_Zbiornik_toroidalny_Stako.html A to jest jeden z droższych sklepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ten Twoj dupowoz jest w sedanie to zbiornik w kolo ok35litry,,jezeli jest kombi to zmiescisz 42 litry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze jestem juz po zalozeniu butli postanowilem zostawic info dla potomnych...

 

do sedana B3 wchodzi butla Stako toroidalna o pojemnosci calkowite 44l, o wymiarach 600x200mm, butle da sie zamontowac bez sciagania zbiornika paliwa i raczej nie ma z tym wiekszych trudnosci ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
butle da sie zamontowac bez sciagania zbiornika paliwa

A kto podpowiadał że trzeba zbiornik rwać?

A zbiornik kupiłeś z zaworem i pływakiem czy golca ....

...bo szukam czujnika rezerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie podpowiadal ale tez i nikt nie mowil ze sie da ;) kupilem calosc bo zmienialem stara butle bo juz jej sie pare lat temu homologacja skonczyla heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego radzio_ to żeś mnie teraz zaskoczył iż do sedana wchodzi butla 44l :zeco

********ni gaziarze u mnie twierdzili że się nie da i mam za ledwie 34l czyli prawdziwe 25l max, o wiele za mało w trasy :dolamam , jak wyliczyłem ostatnio z nudów, to odwiedzam stacje na 1000km 5-6 razy co przy 10 000km daje juz wynik minimum 50 razy, efekt jestem na stacji co drugi dzień a zdarzało sie ze nawet po trzy razy dziennie. Ale jak gaziarze powiedzieli nieda sie wiekszej to sie pogodziłem a teraz to jestem mega znerwiony . NIE DAJCIE SOBIE WCISNĄĆ TAK MAŁEJ BUTLI DO AUTA, MEGA PROBLEM i zupełnie niepotrzebny aby przed każdą trasa się tankować :debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE DAJCIE SOBIE WCISNĄĆ TAK MAŁEJ BUTLI DO AUTA, MEGA PROBLEM i zupełnie niepotrzebny aby przed każdą trasa się tankować

I dlatego tylko walec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dlatego tylko walec

Ja tam wolał bym częściej na stację jeździć niż rezygnować z funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wolał bym częściej na stację jeździć niż rezygnować z funkcjonalności.

Dokładnie a już w przypadku kombi nie wyobrażam sobie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak nie ma to jak walająca się rezerwa po bagażniku, i wizyta na każdej stacji, jak dla mnie paranoja, w kombiaku zawsze można dać butlę wzdłuż i mieć rezerwę na swoim miejscu, przynajmniej nic mnie nie korci żeby ją wyciągać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojazdówka się nie wala bo jest w pokrowcu, na pokrowcu są rzepy, rzepy ładnie trzymają się wykładziny. I jeszcze jedna różnica-ja koło wyciągam i mam do dyspozycji cały bagażnik, Ty w tym czasie dzwonisz po bagażówkę i zastanawiasz się jak coś wyciągnąć z bocznego schowka którego blokuje butla :P

Co do tankowania to nie mieszkamy na pustyni a 38 litrów wbrew pozorom zapewnia wystarczający zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedna różnica-ja koło wyciągam i mam do dyspozycji cały bagażnik,
i mieć rezerwę na swoim miejscu, przynajmniej nic mnie nie korci żeby ją wyciągać

I proponuję w tedy złapać kapcia i się spieszyć, a na dodatek niech pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koło wyciągam tylko z bagażnika.
I wozisz go na kolanach, porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_Saint, Chemik211 - i po co ta przepychanka? Jednemu pasuje piątek innemu niedziela. Normalnie jak baby ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walec w kombi to jeszcze nic w sedanie to dopiero porażka. Wiem z autopsji nie dość, że ciężko coś zmieścić to ile się muszę umordować żeby zapas wyciągnąć. Za rok się kończy homologacja to butle w kolo kupię o ile passat jeszcze będzie u mnie:) Bo jak ceny LPG pójdą w górę to przyjdzie pora na diesla oczywiście w B3:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności