Skocz do zawartości
luk311

Ile wystaje szpilka w oryginalnych alufelgach?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie jak w temacie, jeśli ktoś mógłby zmierzyć przy okazji zmiany koła ile gwintu wystaje od środka oryginalnej aluminiowej felgi po włożeniu szpilki ?(Passat B5 lub B5FL)

Bo mam taki problem, kupiłem felgi Aluett i szpilka oryginalna wystaje 16,5 mm natomiast w feldze stalowej ta sama szpilka wystaje 20 mm, zastanawiam się czy muszę szukać innych szpilek czy te będą OK.

Edytowane przez luk311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpilki muszą się wkręcić co najmniej na 7 obrotów.

Górną granicę ilości obrotów tworzy możliwość swobodnego obracania koła.

Jeśli chcesz zastosować te same szpilki to zwróć uwagę czy kształt łba jest odpowiedni.

Przy oryginalnych alu śruby pasują od stalówek (łeb kulisty).

Natomiast większość felg akcesoryjnych ma łeb stożkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo w feldze wygląda na stożek, tylko chyba ktoś poprzednio przykręcił je śrubami kulistymi i powierzchnia jest lekko wyrobiona, spróbuję zastosować szpilki 14x1,5x30 ze stożkiem , ktoś wie od jakiego auta mogą takie podpasować?

Edytowane przez luk311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kula w stożku dostosuje się.

Odwrotnie już gorzej.

Na alle masz pełną rozmiarówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie patrzę że chyba się "dostosowała" i teraz nie wiem czy przykręcić na kulistą śrubę czy jakoś próbować naprawiać te gniazda.

Widać że śruba kulista wyrobiła gniazdo stożkowe i przylega na szerokości ok 3-4mm, jak przyłożyłem stożkową to tylko ok 1mm. (pomalowałem śrubę mazakiem i po wkręceniu widziałem ślad)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś taką sytuację i pozostałem już przy kulach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności