Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie było egt tuż po sofcie u Maciusia?Bo skoro głowica się zmęczyła,to nie było na bezpiecznym poziomie.

Chcesz się cieszyć z tego silnika,to wyrzuć daleko za siebie te 0.270 firada i kup nieco mniejsze wzmy,inaczej znowu będziesz ściągał tą nową głowicę.

 

Co do ogarniętego tunera,to i Maciek by to ogarnął,gdyby tylko nie miał parcia na wyniki.Ale możesz śmiało uderzyć do Jarka,bo z tego co widzę nie jest jeszcze zepsuty i obojętny.

Ja sobie nie wyobrażam,żeby mi tuner nawet na 0.260 wywalił na gorze max napięcie no chyba,że tylko do jednego pomiaru celem sprawdzenia potencjału paliwowego.Niemniej jednak do co dziennej jazdy nie można lać w te silniki takich ilości paliwa,takie jest moje zdanie.Mamy zbyt małe pojemności cieplne głowic,a z kolei dmuchać bez opamiętania w celu zniwelowania dymu,to jak bawić się odbezpieczonym granatem.

Niutona zrobisz i przy 230tu koniach,masz przecież gtb22.Obecnie będę miał ponad 450 dopompowałem i do 3500 trochę dolałem,bo niektórym dół wydawał się słaby.

 

Wtryski można zrobić bez większego trudu.Masz rodzinę w kraju,więc kupujesz końcówki,komplet wtryskiwaczy ktoś z rodziny wysyła to np. do Kuca,ten ustawia ciśnienia na powiedzmy 190/340 i wysyła to do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo skoro głowica się zmęczyła,to nie było na bezpiecznym poziomie.

 

Powtarzam po raz kolejny,z głowicą było wszystko w porządku.Miał dopiero 660tyś przelotu:roll

 

 

Jakie było egt tuż po sofcie u Maciusia?

 

Akurat u Maćka przy strojeniu sonda była nie sprawna.Uruchomiłem wskaźnik EGT (założyłem kolejną chińską sondę która obecnie też już nie działa) jakieś dwa miesiące później. Tu na filmiku niżej przy gazie w podłogę odpuszczeniu do 190 i nadal podłoga EGT nie przekroczyło 940.Tak że EGT według mnie ok co było widać po tłokach jak ostatnio zaglądałem.

 

 

 

Niutona zrobisz i przy 230tu koniach,masz przecież gtb22.Obecnie będę miał ponad 450

 

Mi chodzi o zakres obrotów w których będzie dostępny ten Nm. Obecnie mam +400Nm od około 2250obr (wiem troszkę wysoko,ale chciałem oszczędzić seryjne korby)do przeszło 4300obr :roll Grobik ciągnie cały czas a nie wali na chwile w "krzesło" i później nic więcej się nie dzieje.Co zresztą widać na powyższym filmiku,od razu napiszę że waga auta 1490kg z ćwiartką baku.

Wtryski można zrobić bez większego trudu

 

To wiem,tylko kto mi ustawi na pewno dobrze te ciśnienia,Kuca?Gdzie mogę złapać jakiś kontakt do niego,nie zrobił by gotowych wtrysków?

Edytowane przez Wodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to motorownia ? Robotę robi.

Ja ostatnio wstawiłem dodatkową chłodnicę oleju, przy upalaniu po autostradach 100 stopni nie przekracza teraz, myślę że turbina dłużej pożyje dzięki temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem,następnym razem możesz już nie mieć tyle szczęścia,niech tylko jeden z tych firadów zacznie lać i może być dziurka jak u ... .

Na takich 0.260 z gtb22 na pewno będziesz miał dość szeroki zakres wysokiego niutona.Jedynym ograniczeniem będzie góra,bo trzeba uważać na egt.

Lepiej odpuścić,niż tłoki rozpuścić.

 

Kuc dobrze ustawia ciśnienia,zawsze bez żadnego problemu daje wydruk z epsa,czego w Nadarzynie nie uświadczysz,choćbyś ich oto błagał na kolanach.

Telefon 602 124 490,zadzwoń i dopytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka to motorownia ?

 

1Z/AFN po modach 235/450.

 

Telefon 602 124 490,zadzwoń i dopytaj.

 

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 216tki też u Kuca robione na korpusach z AGRa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapodaj protokół dla potomnych,niech zobaczą jak wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze jest tam gdzie go ostatnio widziałem to zapodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma link do aukcji z tłokorozdzielaczem 11mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się kupować samego tłoka,bo za pieniądze które wołają kupisz całą pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, to gdzieś dostanę na jakiejś aukcji pompe z 11mm, albo bebechy żeby przełożyć do swojej? w ogóle czytałem pierwszą stronę, dalej tutaj sprowadzacie pompy 11stki i sprzedajecie? byłbym zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare stron jest do przeczytania ale polecam, dużo się dowiesz i przede wszystkim gdzieś wymieniali numery pomp, które nadają się na dawców, i które można dostać w dobrych pieniądzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jest gtb2260 i jak rozumiem nie widzisz niczego złego w waleniu w ten silnik takich mas powietrza z takiej turbiny...a na sam koniec nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności korba w tym silniku wyszła bokiem.

 

.

nie widze nic zlego a powiem ci specu ze do mojego golfa afn szykuje vklr i tam bedziemy dmuchac 2.3 bara

i nie sadze ze korbe sie ugnie

a ten przyklad silnika w stanie agonalnym ktory przytaczasz jest bezsensu

lepiej pochwal sie swoja praca i wtaw loga 11 :padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie się o zdanie nie pytałem,ale skoro się obudziłeś,to napiszę ci tak,możesz tam nawet pompować kompresorem tłokowym Betico ze 3 bary.

Zapier...sz taki na dachu,albo w bagażniku,to nie tyle korby,co sam wał się pokrzywi.Używamy takich do pompowania materiałów sypkich przewożonych w cementonaczepach.Wydajność ma taką,że łeb chce urwać.

Szkoda kasy na gówniane vklr,tym możesz napompować tyle,że ten golf razem z tobą odleci,jak balon meteorologiczny.

Zero laga,overboostów,cały czas trzyma stałe i pieruńsko wysokie ciśnienie.W połączeniu z sakramencką masą powietrza da ci to kolego najwydajniejszą sprężarę,jaką mógłbyś mieć.Ja bym się nie pchał w vklry,bo toto przy tym Betico,to jak taki dziecięcy wiatraczek,taki jaki ci rodzice kupowali kiedy rżnąłeś pod siebie na stojąco.

 

kompresor.jpg

 

A jak już zrozumiesz skąd się bierze moc(popatrz na mój wynik na gównianym bv43a),to zrozumiesz też,że nawet z czymś takim bez Maciusiowej pseudo hamowni i jego przekrętów gó..o zrobisz.

Nie masz czym lać to myślisz,że jak dmuchniesz zabłyśniesz?

Bierz przykład z takich miernot jak ja-mała turbinka,ale... "wynik jak słoniowa gotówka przy oprocentowaniu,jak mrówka."

 

Aaa,gdzie się podział ten twój słynny wykres na 213 koni z 11/216,bo przeleciałem cały temat na forum golfa i przepadł jak ... .

Był taki niepowtarzalny,jedyny w swoim rodzaju,niczym to dynamo Maciusia.

 

Loga pokażę,jak nauczę się się robić,ale póki co masz to.Teraz pewnie będziesz się całą noc zastanawiał,co to takiego...mapa turbiny mojego klamota,...dopompowano.

 

mapa turbiny gh.jpg

 

 

Ładuj 230 wzma i to vklr,zobaczymy ile ci to na tym gównianym dynamie wypluje.

Umiesz przecież jak mało kto robić pompy,Jackowi stworzyłeś istne arcydzieło na zarzniętym tłoku z transita,to spokojnie przeskoczysz barierę 220tu koni.

Co to dla takiego szpenia jak ty,Maciuś pobawi się z wagą,przełożeniami,atm'em i 220 pęknie.

 

W kwestii agonalnego stanu,który poruszyłeś,to jedyną agonię wykazywała pompa,którą mu sprzedałeś.

Ale o tym było już obszernie pisane,tak obszernie i dobitnie,że zniknąłeś na kilka miesięcy wysyłając jedynie emisariusza w osobie MACIUSIA.

 

Boisz się odczytać priwa,aż tak się posrałeś cwaniaczku?A może skończył ci się repertuar pajacu?

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sagon widzę, że się orientujesz co nieco jakbyś miał czas to fajnie byłoby jakbyś mi doradził w paru kwestiach, turbinka BRD dobra opcja do passata b5 1.9 tdi 99r na zwykłej pompie? generalnie ta co mam mi bierze prawdopodobnie olej i czas na inną i się zastanawiam czy to dobra opcja czy moc będzie znośna i czy podejdzie bez jakiś cudów fizów z kolektorem wydechowym wiem, że rure dolotową z filtra musiałbym zmienić, coś jeszcze?? Planowałem swojego na 200 km max. Turbinka brd, tłok 11mm i wtryski 216 czy 230 ? co sądzisz o takiej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtryski jak już,to 230tki będzie pewność,że do 200tu dobijesz.Co prawda niby robią okolice 190ciu,a nawet więcej na 216tkach,ale osobiście w to nie wierzę...jaka hamownia,taki wynik.

 

Kupić obecnie brd,to wydatek grubo ponad tysiaka,dużo tańszą opcją byłby zakup młodszej siostry brd,czyli bv43a z cah'a.

Za około 800 można już kupić zdrową sztukę,na dodatek będzie wydajniejsza,niż brd(bv43).

Trzeba co prawda dorobić flanszę na wydech,oraz nieco przerobić otwory na flanszy łączącej turbo z kolektorem,ale to moim zdaniem małe szczegóły.

Poza tym wszystko pasi,łącznie z rurą od filtra do turbiny.

 

Niemniej jednak możesz kupić brd,ale ponad klocka trzeba wydać.Gdybym już miał dać tyle kasy za taką turbinę,to wolałbym wsadzić gtb17,jest wydajniejsza dmuchniesz nią 1.9 b,podczas gdy brd max 1.75b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, ile pali Twój passat? Cały czas myślałem o robieniu jakiś 160-170km z mojego AHU na wtryskach 216, ale teraz zaczynam się interesować 230...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sagon wysłałem ci wiadomość prywatną żeby tutaj nie robić zamieszania, @aleosuza mój szczerze pali 8l na 100 jak się jezdzi ostro, generalnie to takie 8 przeważnie mam moze to przez mój styl jazdy albo za duża dawka paliwa na pompie ustawiona (2.6-8mg kąt wyprzedzenia zapłonu 52)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno tu nie zaglądałem, a tu takie ciekawe rzeczy się dzieją. :blink

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ... kto modził pompe 12 mm do afn ? Z czego tłoczek ? Jakieś porady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności