Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

wywal odrazu ta sekcje bo i tak nie zatrybi ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a moje pytanie to czy przy setupie 216/t.awx warto przerabiac pompe na 11? ugram tym cos ?

 

Ja wsadzilem wtryski 216 i pompa 10 padła po paru miesiącach . lepiej spokojnie spać i dac ta 11 jak ma dojść awx i zaopatrZ się tez w kolektor awx lepszy przeplyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wsadzilem wtryski 216 i pompa 10 padła po paru miesiącach .

 

Ja latałem na takim zestawie kilka lat...,jak pompa miała się skończyć,to się skończyła i 216tki w niczym tutaj nie zawiniły.

 

Co do lewych tłoków,to szkopuł tkwi w innym usytuowaniu wycięcia na bolec fali w podstawie.

Na tej focie widać to jak na dłoni,ten środkowy to 11tka z rovera.

 

tłokoroździelacz 10-11-12..jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wsadzilem wtryski 216 i pompa 10 padła po paru miesiącach . lepiej spokojnie spać i dac ta 11 jak ma dojść awx i zaopatrZ się tez w kolektor awx lepszy przeplyw

 

kolektor juz dawno siedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sagon dzięki za ilustracje teraz już wiem mniej więcej o co chodzi ;)

A tak jeszcze zapytam bo jak mam kupować 11stke to może lepiej od razu kupić 12stke co wy o tym sadzicie ?

I założyć sekcje z tłoczkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak będziesz miał dobrą, poprawiona 11tkę, to nie potrzebujesz 12tki.

Sagon coś o tym wie. :ok

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem ze Zbyszkiem na tym pomiarze... sądzę ze już nieaktualny :) Nie długo będzie nowy Edytowane przez stefan613

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić używaną 12tkę?Z tym to loteria,trudno trafić coś zdrowego z racji tego,że pochodzą one z wiekowych i wysłużonych pomp.

Na zdrowej 11tce i 270kach zrobisz spokojnie +-240 koni,a zawsze lepiej wsadzić większe wtryski,jak pompę.11tka spokojnie obsługuje nawet 320tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja planuje wtryski 230 i max 150KM max 370NM z tego względu żeby się dol nie rozleciał i tak myślałem nad ta 12stka. Czytałem na forum i pisali ze ma duży moment z dołu a ja z reguły jeżdżę do 2 lub 3 tys i to by mi odpowiadało. Na razie się rozglądam za pompa albo 11 albo 12 zależy jaki będzie koszt takiej w dobrym stanie. Sagon a posiadasz 12 na sprzedaż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150PS zrobisz spokojnie z 216 z zapasem. Do tego lepiej zamontować większe turbo, chociaż z awx. Dół można zawsze wystroić pod żytczenie właściciela, a jazda jest zdrowsza 2-3,5krpm niż poniżej 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie walcze z delikatnym szarpaniem w ori pompie 10. W granicach od 1-2tys i przy zwalnianiu podczas hamowania silnikiem. Wczesniej mialem inny tloczek z ta przesowka i na tamtym bylo o wiele gorzej bo strasznie szarpalo, jak podnioslem nastawnik to ta przesowka sie przycinala jak ja palcem przesuwalem. Wie ktos moze czym to wypolerowac zeby ta przesowka ladnie chodzila ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas zwalniania silnik nie dostaje paliwa, więc to na pewno nie od układu zasilania. Co do tłoczka i przesówki to nie ma sensu się bawić w naprawę, ponieważ tam musi być szczelność, jak zrobisz luz to będzie puszcza paliwo, które ma być tłoczone i nie ma wracać. Wiele razy zastanawiałem się dlaczego tak się dzieje w pompach 10mm i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie. Wiem, że jeszcze nie spotkałem zacinającego się tłoczka 11mm z pomp renault, a miałem już ich trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy hamowaniu silnikiem szarpie delikatnie, a przy przyspieszaniu już trochę bardziej. Sam tłoczek chodzi elegancko tylko ta przesuwka się przycina jak się ja palcem przesuwa po tłoczku, nawet jak jest zanurzona w ropie i tak się właśnie zastanawiam w jakim stopniu może mieć to wpływ na to szarpanie przy przyspieszaniu.

A może wiesz od czego zależy, że dawka paliwa skacze np z 3.6-3.8-4.0mg? Ustawiona była pomiędzy czyli na 3.8mg i ma takie skoki?

Próbuje to w swoim passku wystroić żeby miało ręce i nogi i żeby się tym w miarę fajnie dało jeździć bo to szarpanie to takie trochę uciążliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka skacze ponieważ ecu steruje ilością wtryskiwanego paliwa, aby silnik pracował stabilnie. Skok wartości, to co widzisz zależy od stanu poszczególnych cylindrów silnika, wtryskiwaczy i luzów w pompie wtryskowej. Nie widziałem jeszcze przypadku, aby dawka była stabilna, co za tym idzie napięcie nastawnika. Czasem, owszem skoki spowodowane są ruchem przesuwki na tłoku, która ciągnięta jest razem z ruchem posuwistym tłoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przed passatem Ibize II 97r 1.9TDI i tam skoków dawki nie było ani grama aż dziwne to było jak tankowałem dobrą ropę to szarpania tez nie było a jak tankowałem na watkemie to już niestety poszarpywało delikatnie. Wydaje mi sie ze czeka mnie czyszczenie nastawnika w pasku ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brudny nastawnik+przycinający się pierścień i masz co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Resztę mapa sobie poprawie i może uda się wyeliminować chociaż 70% tego szarpania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie troszke w zlym temacie ale moze mi ktos powiedziec do ilu NM wytrzyma kolo dwumasowe w pasku afn?? obecnie mam 119km 280NM i wyglada ze dwumas ma juz dosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego co jeździł na dumasie z niutonem ok 330Nm i było spoko. Sam nie wiem ile może przenieść bezpiecznie i zastanawiam się czy przy 320Nm nie powinien już trzepać na 4, 5 biegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w afn 340Nm na dwumasie i daje radę bez problemu z tym że max moment jest wysoko, bo przy 2600 obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 280NM trzepie przy hamowaniu silnikiem i tez prawie na wszystkich biegach w okolicy 1000-2000tys obr przy delikatnym przyspieszaniu jak sie mu da w podloge to nic nie czuc dziwne ;/

I tak sie wlasnie zastanawiam bo mialem robic mape na 140 i 330NM ale nie chcial bym skonczyc tej dwumasy w przeciagu miesiaca

 

Wymodzilem sobie cos takiego jak myslicie moze byc tak poprowadzony moment obr. ?

 

mapa.png

Edytowane przez cind12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności