Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

dobra to jeszcze moze jedno pytanie, bo moze niepotrzebnie sie w ogole angażuje. czy nastawnik z ahh rozni sie od afn tylko napieciem startowym wiekszym? po kalibracji tego z afn bede mial to samo? chce z nastawnika wyciągnąć ile sie da. czy ktos moglby napisać dokladnie w jaki sposób skalibrować by dawal wiecej paliwa? widzialem wpisy Sagona na roznych forach, lecz nie byly one kompletne.

 

dzieki z gory pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy nastawnik z ahh rozni sie od afn
dokładnie też się nad tym zastanawiam... czy jest jakaś różnica między nastawnikiem od AFN'a HDK 196 a tym z renówki HDK 248. Czy ktoś może robił logi na jednym i drugim?? Wczoraj założyłem do swojej pompy nastawnik od reni i porównam sobie z tymi na ori AFN'ie i już będę coś wiedział.

 

AHH jakie oznaczenie nastawnika ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahh jakie oznaczenie nastawnika ma??

hdk 240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... przejechałem się dzisiaj, zrobiłem logi i... na nastawniku z reni auto jedzie gorzej niż na nastawniku z afn'a.

 

P.S.

 

Pompa z SDI AEY ma oznaczenie nastawnika HDK 238

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega założył nastawnik 248 z reno i podobno zaczął mocniej kopcić, ale też zrobił się diabeł.

Co do modów nastawnika, nie liczcie że Robert zdradzi wam co trzeba zrobić.

Jego testy sporo go kosztowały i to jest jego patent, więc mu się nie dziwie.

Ja podpiłowuje ramię na cewce i zwiększam zakres pracy do ok.4,75V.

Tyle mi wystarczy do tego co mam w zestawie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli od pilowania są jeszcze inne tematy które mozna zrobic w nastawniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja podpiłowuje ramię na cewce i zwiększam zakres pracy do ok.4,75V.
4.8V bez piłowania ramienia :) .

 

http://vaglog.rtnet.pl/marcinas1983_169780.html

 

 

Kolega założył nastawnik 248 z reno i podobno zaczął mocniej kopcić, ale też zrobił się diabeł.
a do jakiego sterownika... 1z/ahu czy afn?? Bo u mnie na kompie od AFN'a jest bieda, zaś u znajomego ten sam nastawnik w ahu powodował też sporo dymienia i niby lepiej auto się zbierało. Przy czym ahu/1z i afn mają inne mapy nastawnika. Edytowane przez marcinas1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego ,ze 4,8V jak to nic nie dalo, palec dalej sie nie wychylil. czyż nie?

zmieniles tylko odczyt. kombinuj dalej .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja podpiłowuje ramię na cewce i zwiększam zakres pracy do ok.4,75V.

 

tyle udalo Ci sie zrobic na maksa u siebie,czy nie próbowales wiecej? przy jakim rsw lapiesz te 4,75?

pozdrawiam!

Edytowane przez fusse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem więcej, tyle mi wyszło za pierwszym podejściem. Napięcie RSW nie ruszałem - 0,7V.

Wygląda to tak.

20140131_181702.jpg

 

P.S. Nastawnik był montowany w afn.

 

czyli od pilowania są jeszcze inne tematy które mozna zrobic w nastawniku?

Tak, słyszałem od Roberta, że można przerobić bez takiego rzeźbienia.

Edytowane przez banshee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie próbowałem więcej, tyle mi wyszło za pierwszym podejściem. Napięcie RSW nie ruszałem - 0,7V.

Wygląda to tak.

[ATTACH=CONFIG]118082[/ATTACH]

 

.

to jest kolejna bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest kolejna bzdura

Skoro bzdura to wyjaśnij technicznie co jest nie tak?

Ja napięcie osiągam dokładnie 4,74V i w porównaniu do 4,5V jest odczuwalna różnica w mocy.

Sprawdzone chociażby KPowerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest kolejna bzdura

 

gdyż...?? Może jakieś uzasadnienie swojej wypowiedzi podasz.

 

Przywróciłem dzisiaj nastawnik do ori odczytów. Podpiłowałem ramie jak i ogranicznik i... trochę przesadziłem... 4,9V niby fajnie, ale komp powyżej 4.8V się buntuje i muszę teraz go oszukać. Co do jazdy... według logów ciśnienie w pompie w pewnym miejscu kuleje ( a nie było z tym problemów ), bardziej z dołu zadymiał, turbo szybciej chyba wstaje ale to muszę jeszcze porównać ze starszymi logami. Więc podpiłowanie ramienia na pewno coś tam daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci wyrzuca ecu? Jakiś błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest kolejna bzdura

 

 

banshee pokazal na gotowo jak przerobic ramię, skoro uważasz inaczej pokaż swoj patent. czekamy, jesli nic nie pokażesz na poparcie, prosze zamilcz.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

gdyż...?? Może jakieś uzasadnienie swojej wypowiedzi podasz.

 

Przywróciłem dzisiaj nastawnik do ori odczytów. Podpiłowałem ramie jak i ogranicznik i... trochę przesadziłem... 4,9V niby fajnie, ale komp powyżej 4.8V się buntuje i muszę teraz go oszukać. Co do jazdy... według logów ciśnienie w pompie w pewnym miejscu kuleje ( a nie było z tym problemów ), bardziej z dołu zadymiał, turbo szybciej chyba wstaje ale to muszę jeszcze porównać ze starszymi logami. Więc podpiłowanie ramienia na pewno coś tam daje.

 

tu nie chodzi o sam fakt podpilowania ramienia, zrozum co to daje, pewnie to wiesz, wiec nie mozna mówić,ze cos tam daje, bo musi dać. co do Twoich problemów z cisnieniem, sprawdz jakie obecnie masz jakims manometrem podłączonym do pompy i ewentualnie skoryguj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ci wyrzuca ecu? Jakiś błąd?

 

01268 - Quantity Adjuster (N146)

35-00 - -

 

 

tu nie chodzi o sam fakt podpilowania ramienia, zrozum co to daje, pewnie to wiesz, wiec nie mozna mówić,ze cos tam daje, bo musi dać

 

z Twojej wypowiedzi wynika, że ktoś kto coś robi nie koniecznie się zna na tym co robi... wiem co daje podpiłowanie ramienia o to się nie musisz martwić. Wcześniej sagon pisał, że da się uzyskać więcej z nastawnika bez piłowania ramienia, dlatego myślałem że ten sposób co miałem wcześniej to ten dobry, teraz okazało się, nie.

 

 

co do Twoich problemów z cisnieniem, sprawdz jakie obecnie masz jakims manometrem podłączonym do pompy i ewentualnie skoryguj .

 

Chyba logiczne jest, że jeśli przysłonimy bardziej otwór przelewowy w tłoczku to mniej paliwa wróci do korpusu pompy a to może spowodować spadek ciśnienia w pompie. Dlatego napisałem, że ciśnienie spadło w pompie a co za tym idzie musiało więcej paliwa pójść na wtryski.

 

Wiem jak się sprawdza ciśnienie w pompie wtryskowej... ale takie sprawdzenie na biegu jałowym to se można w buty wsadzić... czasem ma się to nijak do ciśnienia w pompie podczas jazdy.

Edytowane przez marcinas1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem jak się sprawdza ciśnienie w pompie wtryskowej... ale takie sprawdzenie na biegu jałowym to se można w buty wsadzić... czasem ma się to nijak do ciśnienia w pompie podczas jazdy.

 

moze mam braki w wiedzy, ale bzdura co do mierzenia cisnienia podczas jazdy. mierzysz na wolnych oraz przy 4 tys. pomysl, czy stojący samochod na luzie przy 4 tys bedzie wolniej krecil pompą jak samochod jadacy pod obciążeniem rowniez majacy 4tys obrotów? cisnienie wewnetrzne wynika z predkosci obrotowej pompy, nie z obciążenia.

 

Chyba logiczne jest, że jeśli przysłonimy bardziej otwór przelewowy w tłoczku to mniej paliwa wróci do korpusu pompy a to może spowodować spadek ciśnienia w pompie. Dlatego napisałem, że ciśnienie spadło w pompie a co za tym idzie musiało więcej paliwa pójść na wtryski.

 

niech ktos bardziej doświadczony mnie wyprostuje, ale to rowniez uwazam za bzdurę. jak zmieniales wtryski to tez musiales podbijac cisnienie na pompie ? nie. wg Twojego rozumowania jakbym zalozyl wtryski 0.180 to powinno rozsadzić pompe :) czy ludzie z silnikiem ahh ktorzy maja slynna 107j podczas wymiany wtryskow na 216,czy 230 podbijaja cisnienie? nie podbijają, nie ma takiej potrzeby.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

z Twojej wypowiedzi wynika, że ktoś kto coś robi nie koniecznie się zna na tym co robi... wiem co daje podpiłowanie ramienia o to się nie musisz martwić. Wcześniej sagon pisał, że da się uzyskać więcej z nastawnika bez piłowania ramienia, dlatego myślałem że ten sposób co miałem wcześniej to ten dobry, teraz okazało się, nie.

dokladnie tak myslalem, wczoraj jeszcze chwaliles sie logiem z 4,8V po kalibracji rsw, wiec mialem prawo sądzić ,ze nie wiesz co to daje, wybacz :) co do pomyslu sagon, gdyby to bylo takie proste to nie byloby takie tajemnicze:)

Edytowane przez fusse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
banshee pokazal na gotowo jak przerobic ramię, skoro uważasz inaczej pokaż swoj patent. czekamy, jesli nic nie pokażesz na poparcie, prosze zamilcz.

.

wrzuc na luz bo jeszcze z pompy elektrownie atomowa zbudujesz:D

 

a wogule to poco grzebac w nastawniku hdk 240 0.68- 4.46v

 

pomiar GTB22 FINAL.jpg

Edytowane przez krzysiek1606

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja koledzy wstrzymuje się od dyskusji, która nic nie wnosi do tematu.

Macie jakieś ciekawe pomysły w kwestii przeróbek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wogule to poco grzebac w nastawniku hdk 240 0.68- 4.46v

 

Przełożenie główne 3.571,przełożenie biegu na którym robiony pomiar 3.571:brawo,waga 1810kg:hurra,nic dodać,nic ująć.W takim sposób można krzesać konie,nawet bez grzebania w d..ie,o nastawniku nie wspomnę.

 

 

Panowie szukacie nie tam,gdzie szukać trzeba.Może warto zajrzeć w inne miejsce i tam coś poprawić.

 

Ja koledzy wstrzymuje się od dyskusji, która nic nie wnosi do tematu.

 

Najlepiej by było,gdyby podać wszystko na srebrnej tacy,nie mnożyły by się wówczas tak ciekawe teorie...Taki jeden na lewo i prawo krzyczał,że de 185 jest naj,bo wydłuża czas wtrysku,mało mnie nie pogryzł,po czym wsadził sobie do pompy nową de 143 made in daleki wschód.

Po co się było wymądrzać,skoro i tak ostało na tym,co starałem mu się w oparciu o autopsję przetłumaczyć.

Niektórzy lubią się nabiegać.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przełożenie główne 3.571,przełożenie biegu na którym robiony pomiar 3.571:brawo,waga 1810kg:hurra,nic dodać,nic ująć.W takim sposób można krzesać konie,nawet bez grzebania w d..ie,o nastawniku nie wspomnę.

 

QUOTE]

bredzisz jak slepy we mgle :dobrze i jak tak dalej bedziesz sie spinal to dostaniesz zatoru proponuje ci zarzycwac profilaktycznie pawulon do skutku:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności