Skocz do zawartości
ali-g

prawe drzwi czasem sie nie otwierają

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że temat centralnego był juz setki razy, ale ja mam chyba dość dziwny przypadek.

Otóż prawe przednie drzwi zawsze sie zamykają, ale czasem (rzadko) nie otwierają, a dokładniej podczas otwierania centralnym przycisk w drzwiach drgnie, ale sie nie podniesie.

Krańcówka na 100% jest ok.

Ma ktoś pomysł? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł komfortu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Raczej wymontowałbym zamek i przeglądnął go. Aż za często bywa, że płytka drukowana wymaga niewielkiej konserwacji i przelutowania.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spostrzegłem, że dokładnie to samo dzieje się z tylnymi lewymi drzwiami.

 

Jest jeszcze jeden feler, w passacie są 2 tryby opuszczania szyb, jak lekko naciśniemy to powinna zjezdzać tak długo jak trzymamy przycisk, a jak wcisniemy mocniej to powinna zjechac do końca w dół.

Moje prawe drzwi mają tak, że jak nacisnę lekko to szyba się podnosi zamiast opuszczać, a jak mocniej to zjeżdża na sam dół.

Rozkręcałem panel przycisków i jest jak nówka, czyściutki, gumki nie starte.

 

Może faktycznie moduł komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem działa podobnie.

Z obserwacji wynika że zamykanie zamków z przycisku w drzwiach nie zamyka tylnych lewych drzwi. Zamykane są natomiast przy przekroczeniu 5km/h i z pilota.

Raz nie zostały zamknięte z pilota ale ciężko uznać to za regułę na te 1,5 roku używania :-)

 

Otwieranie okna też mi głupieje. Na szybę przypadają 2 gumki (styki węglowe czy czegoś innego - takie jak w pilotach) umieszczone na różnej wysokości nad płytką na jedną szybę w manipulatorze. Jedna działa po lekkim naciśnięciu a druga po mocniejszym dając otwarcie w czasie trzymania przycisku lub na max przy dociśnięciu do oporu.

Zakłócanie otwierania - OK ale właśnie skąd otwieranie a za chwilę zamykanie przy tym samym położeniu przycisku? :-D

 

Moduł komfortu wygląda na suchy i nienaruszony....

 

Niby wszystko OK i z obserwacji wygląda dobrze więc skąd te szaleństwa? Kto wie? :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rwnukiewicz

Panowie proszę o pomoc mam przypadek taki w Passat B6 2005- że prawe drzwi nie zamykają się na pilota pozostałe są OK. Wymieniłem już siłownik cały zamek i sterownik podnośnika szyb do którego podłączona jest wtyczka od siłownika. Sterownik podobno nie dawał sygnału cyfrowego i siłownik nie reagował. Teraz mam wielkie wątpliwości co jest przyczyną. Komputer pokazuje że siłownik ale siłownik jest nowy + cały zamek. Czy miał ktoś taki przypadek co jeszcze może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj same połączenia, dla kompa uszkodzony siłownik i brak połączenia to jedno i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z tym ze po wymianie klamki jak zamkne dzwi a pozniej otworze (rygle) musze kilka razy szarpnac za klamke az sie otworzy , jak juz sie to stanie pozniej kazdo razowo sie otwieraja a gdy zamkne i otworze (rygiel) na nowo trzeba sie szarpac :/ Co moze byc przyczyna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo linkę od klamki zewnetrznej masz naciągniętą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPrawdze :) mam nadzieje ze to to ;p bo z tego co pamietam mam ja naciagnieta ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam troszeczkę inny problem, mianowicie mi w przeciwieństwie do kolegi wszystkie drzwi zamykają się i otwierają bez zarzutu, natomiast kierunkowskazy nie migają przy zamknięciu samochodu. Dodam że mam oryginalnego pilota do centralnego zamka. Przy otwarciu zawsze zamigają dwa razy tak jak należy, natomiast przy zamknięciu czasami migną czasami nie. Mimo, że nie migną to wszystkie zamki są zamknięte. Czy ktoś spotkał się z takimi objawami?? Czytałem na forum o podobnych problemach lecz nie znalazłem identycznego przypadku. Coś pisali koledzy o mikroczujnikach w drzwiach, ale nie wiem gdzie ich szukać. Może ktoś ma pomysł na taką usterkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem z tylnymi prawymi drzwiamy w golfiky 02r ze czasem sie otwierały drzwi a czasem nie, podobnie z zamknieciem niezawsze sie zamykały...

zaleczyłem to w taki sposob ze spryskalem pare razy preparatem do urzadzen alatronicznych wypierania wody smarowania itp, i jak ręką odjoł, działa teraz bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podpinam się pod temat

chodzi o zablokowane drzwi przednie pasażera

w Passacie 2005 3BG

drzwi nie reagowały na centralny więc były przez jakiś czas zamykane mechanicznie od wewnątrz (przez naciśnięcie "cypla")

teraz nie chcą się otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz

 

dodatkowo drzwi lewe tylnie od strony kierowcy otwierają się tylko od zewnątrz

najbardziej martwi mnie jednak ten przód

w serwisie powiedzieli że to prawdopodobnie zamek - jego koszt wycenili na 640 zł :(

 

czy można skorzystać w tym zakresie z mechanika/elektryka i ile może kosztować taka usługa - zamka nie udało mi się odnaleźć na allegro - wszystkie tylko do roku 2002 więc nie mam skali porównawczej,

straszyli mnie również w serwisie uszkodzeniem tapicerki itp

 

pomocy

baba za kierownicą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drzwi lewe tylnie od strony kierowcy otwierają się tylko od zewnątrz

W obramowaniu drzwi masz takie płaskie wgłębienie - włóż tam kluczyk od auta i przekręć, to czarne kółeczko. To jest blokada , zeby od środka dziecko drzwi nie otworzyło :D

 

A zamka do przednich drzwi poszukaj na szrotach lub na forum. Także od anglika da sie dopasować, wiec góra stówę zapłacisz za drugi zamek. Gorzej będzie z otwarciem drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W obramowaniu drzwi masz takie płaskie wgłębienie - włóż tam kluczyk od auta i przekręć, to czarne kółeczko. To jest blokada , zeby od środka dziecko drzwi nie otworzyło :D

znalazłam, przekręciłam w lewo i nadal są zablokowane od środka :/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłam, przekręciłam w lewo i nadal są zablokowane od środka

 

Może nie są zablokowane, tylko urwała sie linka??

Co do drzwi kierowcy to najprawdopodobniej zdechł silniczek, zostawiając drzwi w pozycji zaryglowanej. Trzeba rozbierać drzwi od środka.

 

---------- Dodano o 17:57 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:55 ----------

 

czy można skorzystać w tym zakresie z mechanika/elektryka i ile może kosztować taka usługa - zamka nie udało mi się odnaleźć na allegro - wszystkie tylko do roku 2002 więc nie mam skali porównawczej,

straszyli mnie również w serwisie uszkodzeniem tapicerki itp

Można skorzystać, ja osobiście za takie coś biorę 100 (rozebranie zamkniętych drzwi, naprawa zamka i złożenie do kupy.

Co do zamków to każdy od passata podejdzie, tak samo od golfa IV, octavi itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłam, przekręciłam w lewo i nadal są zablokowane od środka :/:

 

Dobrze że od zewnątrz się otwierają, więc łatwo będzie zdjąć tapicerkę i sprawdzić, czy się linka nie wyczepiła z klamki wewnątrz drzwi. Ewentualnie przy zamku czy sie zatrzask nie wypiął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie klamki jakie linki?? Kolego Ali-g na początek podepnij pod vaga z czytaj błędy z modułu komfortu i mogę się założyć że będzie błąd w tych drzwiach które się wieszają... Druga sprawa zrób krótki test otwórz drzwi które się zacinają i ręcznie ich zamknij tzn. wepchnij palcem to ucho w zamku tak jakby drzwi się zamknęły i pociąg za klamkę... Prawidłowo powinno wyskoczyć do końca a u ciebie na pewno nie wyskoczy i w tym tkwi problem, wariuje mikrostyk bo nie odbija do końca... Tam w środku jest taka uszczelka koło tego ucha jak ja to mówię:) i ona się kruszy i blokuję i uwierz mi że takie cyrki się dzieją właśnie z zamykaniem diodą w drzwiach, szybami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jakie klamki jakie linki?? Kolego Ali-g na początek podepnij pod vaga

 

Kolego - użytkownik ali-g napisał w tym temacie 4 lata temu :fajny Chcesz cos jeszcze dodać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups faktycznie sorki... nie zauważyłem po prostu lecę tak po kolei i tak jakoś głupio wyszło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności