Skocz do zawartości
Gość mte

pompowtryskiwacze do 1,9 AVF 96kW, /130 kM/ z 2001r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mte

witam, poroszę o pomoc w zakresie zamienników a minowicie czy mogę do silnika AVF zastosować pompowtryskiwacze BA, BQ lub AG. za poradę z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Siedzą tam pewnie pompowtryskiwacze z końcówką EX ale można z powodzeniem zastosować te pompowtryskiwacze z końcówka BA, które są głownie stosowane w Skodzie Superb z tym samym silnikiem.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

A czy skoda super B z silnikiem AWX ma takie same pompowtryski jak passat z silnikiem AWX? Czy to są bliźniacze silniki, do których zakupy zamiast w ASO vw mogę robić w ASO Skody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastek100

czesc Wojtek.

Jakie miales objawy ze jestes zmuszony wymieniac pompowtryski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mte

objawy:silnik zaczyna przerywać oraz zapala się kontrolka ESP, po sprawdzeniu na komputerze wyświetlił się błąd zawór pompowtryskiwacza na 1 cylindrze

pozdrawiam

mte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki bedzie numer do awx bo chyba tez musze zmienic bo chyba leja. dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki bedzie numer do awx bo chyba tez musze zmienic bo chyba leja. dziekuje za pomoc

AWX PD:

038 130 073BA oraz 038 130 079FX.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te orgyginalne wystarcza do wirusika na 170 kucykow czy moze jakies inne lepsze, wydajniejsze. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ostatnio mój Passat zaczął dużo palić i mechanik stwierdził ze padł jeden z pompo-wtrysków wymienił mi na nowe z robocizna za 2000tys to jest dobra cena

 

ale to w sumie nie o cenę chodzi tylko o to ze zamiast zamontować oryginalne takie jak były to zamontował oryginalne ale od Passata b6 140km i od tej pory samochód błędnie pokazuje spalanie jak z tym sobie poradzić,, samochód też został po tej wymianie chipowany za 131 na 158KM bo myślałem ze to pomoże ale nadal błędnie komputer pokazuje czyli 10-12 l na 100km i nieważne czy miasto czy trasa....zaś jak przeliczę z baku to wychodzi około 7l na 100km jest na to jakiś sposób????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
objawy:silnik zaczyna przerywać oraz zapala się kontrolka ESP

Mam co jakiś czas ten sam objaw, pompki są ok, bynajmniej tak to wygląda na VAGu - http://vaglog.rtnet.pl/sajmonito_17857.html

 

Co może być przyczyną ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pompka 038 130 073 AR może być stosowana w AVF? Pytałem w innych postach ale cisza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etka przewiduje pompki EX lub FX chyba. AR była stosowana w AWX, niby moc ta sama ale nie wiem jak jest z softem, czy nie jest inne dawkowanie paliwa. Pytam gdyż pasior mi trochę za dużo łyka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim AVF np.były pompki AR,zmieniłem na Al i trzeba było podnieść mu dawkę paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś podpowie mi o to co sie pytałem ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim AVF np.były pompki AR,zmieniłem na Al i trzeba było podnieść mu dawkę paliwa.

 

A czemu zmieniłeś na AL? AR ci za dużo paliły? Miałeś na nich problemy z mocą? A miałeś AR zamontowane fabrycznie? Bo u mnie po dacie produkcji wnioskuję że są fabrycznie montowane. A podniesienie dawki polegało na zmianie softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

problem z moim paskiem jest nastepujacy:

zanim sie samochod dogrzeje do 90 stopni dosyc szarpie silnikiem tak na sluch i moje oko to nie pracuja wszystkie gary.

ale co ciekawe nie mam zadnego problemu z odpaleniem go i przejechaniu kilku kilometrow po przekroczeniu 90stopni wszystko hula super.

nastepna sprawa podlaczlem go do kompa nic nie wskazalo zadnych problemow z elektronika.

gosciu co podpinal do kompa powiedzial ze to sprawa mechaniczna!

 

prosze o porade co moze byc przyczyna takiego dzialania silnika!

 

z gory dziekuje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich!

problem z moim paskiem jest nastepujacy:

zanim sie samochod dogrzeje do 90 stopni dosyc szarpie silnikiem tak na sluch i moje oko to nie pracuja wszystkie gary.

ale co ciekawe nie mam zadnego problemu z odpaleniem go i przejechaniu kilku kilometrow po przekroczeniu 90stopni wszystko hula super.

nastepna sprawa podlaczlem go do kompa nic nie wskazalo zadnych problemow z elektronika.

gosciu co podpinal do kompa powiedzial ze to sprawa mechaniczna!

 

prosze o porade co moze byc przyczyna takiego dzialania silnika!

 

z gory dziekuje!!!

sprawdź dolot i węże podciśnienia i odmy bo jak łapie lewe powietrze to tak robi

sprawdź jeszcze czy faktycznie przepływka jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innym foru znalazlem ze komputer powinien pokazac uszkodzona przeplywke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na innym foru znalazlem ze komputer powinien pokazac uszkodzona przeplywke.

 

Niekoniecznie - czasem przeplywka dziala ale zle - podajac zle wartosci do komputera. Wtedy bledu nie wyrzuci, bo przeciez dziala.

Najlepiej sprawdzic ja podpinajac vaga i odczytujac wartosci w czasie jazdy w warunkach w jakich dzieja ci sie te cuda. Porownaj wartosci wymagane do otrzymanych i bedziesz wiedzial czy jest ok czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności