Skocz do zawartości
norbert2205

Cudowne dziecko niemieckiej motoryzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dwóch lat jestem posiadaczem passata, cudownego dziecka niemieckiej motoryzacji, spełnienia marzeń przeciętnego polaka.

W ciągu tych 24 miesięcy nie udało mi się przejechać choćby jednego miesiąca bez awarii. Zaczęło się od wymiany pompowtrysków, koła dwumasowego, zepsutej klimatyzacji, uszkodzonych czujników parkowania, powtórnej wymiany koła dwumasowego, dwukrotnej wymiany zawieszenia, ciągle błędnie działającego hamulca ręcznego, spryskiwacza przedniej i tylnej szyby, uszkodzonego body komputera itd.

To jest najgorszy samochód jakim jeździłem i nigdy więcej nie popełnie tego samego grzechu.

Passat 2.0 tdi 2006 r. przebieg 200 tys. Rocznie przejeżdzam około 60 tys.

Samochód serwisowany!

Zdenerwowałem się. Kończę, bo obawiam się, że zacznę wypisywać przekleństwa.

 

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

 

Patrząc na listę usterek i liczbę uczestników tego forum to chyba nie można wiele spodziewać się po tym samochodzie.

Edytowane przez norbert2205
Dopiszę coś jeszcze bo troszkęę mi przeszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wcześniej zajrzał na forum to byś wiedział jakich roczników B6 nie ruszać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś wcześniej zajrzał na forum to byś wiedział jakich roczników B6 nie ruszać

 

a te roczniki których nie ruszać to ciekawe jakie, bo ja mam paska z końca 2008 roku silnik CBA i całkowicie się zgadzam z założycielem tego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 35 000 zł do wydania na Passata? Kup zadbane B5. Albo B4 i zrób go od nowa :). Nigdy nie będziesz narzekał na awaryjność auta. Faktem jest, że B6 samochodem udanym nie był, niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba znam tajemnice rocznika paska, najlepiej omijać i to szeeeerokim łukiem passaty z lat 2005-2010 :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba znam tajemnice rocznika paska, najlepiej omijać i to szeeeerokim łukiem passaty z lat 2005-2010 :dobrze
hehe czyli wszystkie b6 hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jak ładnie sobie odpowiedziałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem właścicielem takowego auta,od ponad dwóch lat nie widział aso,może dlatego tylko raz nie pojechał(pompowtrysk) i jestem z niego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a też jestem właścicielem takowego auta,od ponad dwóch lat nie widział aso,może dlatego tylko raz nie pojechał(pompowtrysk) i jestem z niego zadowolony.

 

A kupił byś następnego B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na mojego b6 nie narzekam. Trzeci miesiąc i jak narazie żadnych problemów. Następne autko to też będzie passat. nic ladniejszego u konkurencji nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na mojego b6 nie narzekam. Trzeci miesiąc i jak narazie żadnych problemów. Następne autko to też będzie passat. nic ladniejszego u konkurencji nie widzę.
Ja też nie narzekam, ale polak jak to polak ponarzekać sobie trzeba.

 

---------- Post added at 10:12 ---------- Previous post was at 10:10 ----------

 

A kupił byś następnego B6?
Myślę, że wielu z nas ponownie kupi Passata.

 

Jak czytam te niektóre posty to przychodzi mi tylko jedna myśl. ŻADNE INNE SAMOCHODY SIĘ NIE PSUJĄ TYLKO PASSATY. WSZYSTKO JEST CUDOWNE TYLKO NIE PASSAT. PANOWIE ZAPRASZAM TO SERWISÓW FORDA ( FORA ITP ) MERCEDESA I INNYCH MAREK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor poprostu miał pecha i trafił na jakiś kombinowany egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbert

z twojej wypowiedzi wynika że kupiłeś paska jak miał 80 tkm przelotu i ponad 3 lata

Czy pisząc serwisowany masz na myśli że ty go serwisowałeś czy poprzedni właściciel?

Sprawdzałeś przebieg w serwisie?

Bo lista usterek wskazuje na ogólne wyeksploatowanie- a nie tylko pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kupił byś następnego B6?

dlaczego nie?ale będę się skłaniał ku B7,trzeba iść z duchem czasu,a nie cofać się w rozwoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba brak soczewek w b7 a grila mogłby mieć jak b6. ogólnie to tak wiele nie zmienili. Następny na pewno będzie passat ale cc. Jest o wiele ładniejszy. Nie wierze że ten pasek był dobrze traktowany. Mam wątpliwości co do jego histori. a ciekawe czy to krajowy samochód czy sprowadzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba brak soczewek w b7

masz soczewki,więc wiesz jak nędznie świecą,może dlatego teraz jest inny typ reflektora,ja i tak poczekam na xenony lub coś nowocześniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie świecą dobrze. Ja głównie jeźdze po mieście, gdzie jest jasno i to co dają mi soczewki wystarcza mi zupełnie. Grunt że jestem widoczny. A jak jadę gdzie jest naprawde ciemno używam świateł długich... Chodzi mi o to że światła z soczewkami bardziej mi sie podobają od tych bez. W B7 ładnie zrobili światła ale gdyby miały soczewki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh te nowoczesne auta... tylko ładnie wyglądaja;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem troszkę postów założyciela tego tematu. Norbert po prostu kupił ładnie wyglądającego trupa. Podejrzewam że tych kkm jest więcej niż mu wyświetla blat. Nie możliwe aby auto z niecałymi 200kkm miało tyle awarii. To jest mocno zużyty egzemplarz nawet jak na B6. 2x wymiana koła dwumasowego? To co ci tam włożyli koło dwumasowe z kartonu? 2 x wymiana zawieszenia? Już bez przesady jak używasz auta może jako terenowo-transportowego. Jeżdżę jak widzisz B5 FL mający słabe zawieszenia a jeszcze żadnego elementu w nim nie wymieniłem. Dwumasa nawet po chipie nie dała znać że coś z nią nie tak. Pompowtryski Boscha latają jak nowe, no chyba że u ciebie siedzą siemensa a te są awaryjne. Auto ma przebieg blisko 220kkm. Jak pisałem może twój B6 jest mocniej wyeksploatowany bo przebieg jego jest inny niż pokazuje licznik. Może przed tobą jeździł nim człowiek o zacięciu Kubicy i Chołowczyca razem spiętych, a może to ty tak dobijasz auto. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności