Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie mogą znaleźć informacji na temat tej nawigacji.Interesuje mnie czy jest dużo gorsza od rns510 i jak z mapami na nią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest duzo gorsza,to nowszy model RNSa 310. Mapy do sciagniecia z netu. Gneralnie w zakupie niewiele tansza od RNSa 510,no chyba ze w vw.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie po 900zł ,a 510 po 1800, wiec jest róznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam taką w Sharanie.

Jak na razie nie narzekam ,współpracuje z parktonikiem,klimą ,telefonem elegancko.

Menu już po Polsku i lektorka też ,tylko że jakaś zamulona.Tak na przyszłość to jakich map szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co odebralem swojego paska z navi 315. Jak na razie nie narzekam -- jest wygodna. Nie ma bajerow, to fakt, ale sprawdza sie poki co jak dla mnie. Widac, ze to leciwy sprzet, przepasc dzieli do tego co jest w nowych octaviach czy golfach (ale wzgledem nowego Columbusa w Octavii to bawet 510 jest lata swietlne w tyle).

 

Zaleta wbudowanej navi wzgledem przyklejanej do szyby jest wg. mnie to, ze dane sa wyswietlane tez miedzy licznikami oraz brak dodatkowych kabli, co mnie osobiscie irytuje.

 

Podsumowujac -- jak dla mnie przydatne i sprawnie dzialajace.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

 

Dopiero co odebralem swojego paska z navi 315. Jak na razie nie narzekam -- jest wygodna. Nie ma bajerow, to fakt, ale sprawdza sie poki co jak dla mnie. Widac, ze to leciwy sprzet, przepasc dzieli do tego co jest w nowych octaviach czy golfach

No właśnie jest niewygodna bo nie możesz spojrzeć bardziej z gory. Największa głupota I wada tej nawigacji to jest brak możliwości dużego oddalenia widoku, z czym nie ma problemu z rns 510 I to tego mapy które są dziadowsko drogie. W zasadzie jest to jednorazówka na rok czasu chyba że masz kasę żeby wywalić z 1000 zł co roku na mapy na karcie SD, także ja bardzo dziękuje za rns 315 - bo to jest świetne rozwiązanie dla VW ale już niekoniecznie dla nas. Po zmianie na rns 510 nie chcę 315 kopnąć butem :)

Cytuj

(ale wzgledem nowego Columbusa w Octavii to bawet 510 jest lata swietlne w tyle).

mógłbyś to rozwinąć troszkę?

 

Zaleta wbudowanej navi wzgledem przyklejanej do szyby jest wg. mnie to, ze dane sa wyswietlane tez miedzy licznikami oraz brak dodatkowych kabli, co mnie osobiscie irytuje.

Podsumowujac -- jak dla mnie przydatne i sprawnie dzialajace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Columbus w Octavii III to urzadzenie innej klasy, z innej epoki -- ekran dziala jak w iPhonie, jest mega responsywny. Poza tym jest ogromny, 8". Cala szata graficzna jest ladnie dopracowana -- to tak jak by porownac smartphone'a sprzed ponad 5 lat do obecnego Galaxy S. Urzadzenie jest bardzo szybkie. W Golfie jest to samo -- wraz ze zmiana modelu zmienili nawigacje.

 

Natomiast w Superbie jest nadal "stary" Columbus, bedacy odpowiednikiem 510 jak rozumiem. Podobnie jak w Passacie. Znam przypadki ludzi, ktorzy swiadomie robia downgrade do Amundsena+ (tak sie nazywa w Skodzie 310), ze wzgledu na szybkosc dzialania.

 

Cena nowego 510 przy nowym aucie to jakies nieporozumienie. Gdybym zaplacil te cene to problem aktualizacji map, nawet jesli kosztuje 1000 zl co rok, odpada na kilka lat :)

 

Czy wymiana na 510 jest skomplikowana? Nadal mozna miec informacje miedzy zegarami? Mapy sa tam za free?

 

Update mapy co roku do 310 kosztuje 1000 PLN?

Edytowane przez -Maverick-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-Maverick- napisał:
Columbus w Octavii III to urzadzenie innej klasy, z innej epoki -- ekran dziala jak w iPhonie, jest mega responsywny. Poza tym jest ogromny, 8". Cala szata graficzna jest ladnie dopracowana -- to tak jak by porownac smartphone'a sprzed ponad 5 lat do obecnego Galaxy S. Urzadzenie jest bardzo szybkie. W Golfie jest to samo -- wraz ze zmiana modelu zmienili nawigacje.

Dzięki za info, na pewno nowa generacja nawi nie wejdzie w nasze passaty b7 :) nie dla psa kiełasa eh. Co do szybkości działania to rns chodzi szybko, wiem ze jakies pierwsze wersje softow takie nie byly, teraz jest tip top.

Cytuj

Cena nowego 510 przy nowym aucie to jakies nieporozumienie. Gdybym zaplacil te cene to problem aktualizacji map, nawet jesli kosztuje 1000 zl co rok, odpada na kilka lat :)

No to jest największa wada Rns510. Problem w tym że oczywiście można kupić na allegro itd. , aczkolwiek w 99% są to radia kradzione, z wgranym innym softem i nr seryjnym. Było już na tym forum opisywane przez kogoś chyba z policji, że złodzieje z polski zbierają się razem w jakiegoś busa co jakiś czas i jadą za granicę masowo kraść te rnsy później opylają to paserom którzy już wiedzą jak to poprzekładać poprzegrywać itd. Dlatego przy takim zakupie najlepiej mieć umowę kupna sprzedaży z dowodem os sprzedającego.

Cytuj

Czy wymiana na 510 jest skomplikowana? Nadal mozna miec informacje miedzy zegarami? Mapy sa tam za free?

Totalny plug and play, wyjmujesz jedno i wkładasz drugie. Mapy hmmm.

Napiszę tak miałem kiedyś focusa i tam były mapy na karty SD. Są one niekopiowalne, po prostu każda nagrana mapa ma zakodowany numer seryjny karty SD i będzie działała tylko na tej jednej karcie SD. Jak przekopiujesz na inną kartę SD - mapy skopiujesz z trudem, ale nie będą chodziły bo będzie inny nr seryjny karty SD. A to zmienić to już nie takie hop siup. Mapy do rns 510 vw wydaje na płytych dvd - napiszę tak - oczywiście należy kupić je w ASO nie chciałbym zachęcać do piractwa w tym momencie...

Cytuj

Update mapy co roku do 310 kosztuje 1000 PLN?

Jak nie lepiej...Podejrzewam że koszt zakupu tego navi to z 500 zeta dla VW. Kokosowy biznes.

pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, dzieki za odpowiedzi.

Odnosze wrazenie, ze na forum jesli ktos ma navi to 510, a 315 to rzadkosc. Czy ktos aktualizowal mape do tej nawigacji na forum?

Co do B7 -- tu nastepca 510 juz na pewno nie trafi. Natomiast jesli obecny Golf i Octavia dostaly taki wypas wraz z nadejsciem nowych modeli, to mozna sie spodziewac, ze B8 dostanie niezly kombajn ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy też w B7 ma niestety RNS 315 - jak na razie bez szans na aktualizację map, które są chyba z początku 2011 roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludki się przyzwyczaiły do darmoywch map do do RNS 510 i zapomnieli ze do innych trzeba zapłacić.

I teraz jak nie ma za free to płaczą ze nie ma.

Mapy jak najbardziej są, koszt 140Euro na karcie SD do RNS 315.

raczej nie zcrakują tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do 510 sa za darmo, czy po prostu sa cracki? :)

Ja na razie mam mapy z 2013 ale pewnie w przyszlym roku bede musial kupic aktualizacje. Wiec zastanawiam sie, czy w tej sytuacji nie lepiej mi sprzedac 315 i kupic 510. Czy ktos robil taka operacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze mi powiedziec skad mam wziasc kod do navi w moim przypadku rns315 .mam taka w mom cc i chce ja sprzedac ale nie mam kodu i to moze byc problem .czy kod jest gdzies na obudowie zapisany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo na ebayu pelno takich co sprzedają .Ja pytam bo w sumie mnie to nie będzie obchodzić jak sprzedam ale z drugiej strony ten co będzie chciał kupić pewnie będzie pytał albo wogóle nikt nie kupi. .

A tak z innej beczki ile za to vw woła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zagadasz to za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może za piwo się uda bo mam kogoś w vw.

Dzięki za info :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam Rns 315 i pomijając niezaprzeczalny zapach mchu (ze względu na wiek softu ;) i mikry ekranik z rozdziałką 10-letniej komóry, to ma poważne zalety nawet nad rns510:

  • jest zdecydowanie reponsywniejsza
  • przyzwoity wzmacniacz jak za tą kasę
  • pełna integracja z kamerą cofania, parktronikiem, klimą itd.
  • przyzwoite mapy - V7, którą mam zawierała nawet kawałek zachodniej obwodnicy Poznania, którą otwarto jakieś 2 tyg temu (!!)
  • wsparcie dla komóry przez bluetooth (i to dobrze chodzące!)
  • dobrze obsługuje muzę z kart SD - i to nawet z SDXC - czyli teoretycznie do 2TB. Tyle że musi być sformatowana w FAT32 a nie exFAT. U mnie chodzi z 64GB.
  • czyta m4a w AAC-LC
  • czyta WMA za wyjątkiem kodeków Pro i Loseless
  • no i oczywiście mp3 - testowałem 320kbit/s i VBR
  • obsługuje playlisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienic 315 na 510 ale nie wiem jak sie za to zabrac, konkretnie to nie wiem jaki model 510 kupic aby byl najlepszy.

Potrzebuje bluetooth, DAB i pozadna nawigacje.

Czy beda z tym jakies problemy?

wiem ze w 510 bluetooth jest osobnym modulem i tu pytanie czy trzeba to jakos ustawiac aby dzialalo?

co mi pozostanie po 315 a co musze dokupic i na co zwrocic uwage przy montazu?

dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na eBayu z germanii są mapy v6 2014/15r do rns315 za około 400zł .Ja kupiłem i dam znać jak dojdzie i jak zaaktualizuje .Miałem tego sprzedawcę zapisanego i jeszczcze kilka miesięcy temu karta SD z mapa była po około 600 zł .

http://www.ebay.co.uk/itm/Volkswagen-VW-SD-RNS-315-Europe-Golf-V-VI-5-6-Passat-CC-B6-B7-3C-V6-2014-/111685582832?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1a00fabff0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności