Skocz do zawartości
EEKTRONIK2

Grzałka elektryczna w B5FL i B5 zobacz!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! przeczesywałem internet w poszukiwaniu informacji i natchnąłem się na informację o której przynajmniej ja nie miałem bladego pojęcia i podejrzewam że mało kto z forumowiczów miał pojęcie. Otóż VW montował do PASSATA B5 grzałkę elektryczną tzw FARELKĘ!!:zeco takie POSTOJOWE WEBASTO nie mylić ze świecami do dogrzewania cieczy chłodzącej!. W grzałkę tą wyposażone są pojazdy wyposażone w CLIMATRONIC, po naciśnięciu przycisku do odmrażania przedniej szyby (zawsze myślałem ze przycisk ten tylko kieruje nadmuch na przednią szybę i przy okazji załącza klime) i ustawieniu ogrzewania na MAX po kilkunastu sekundach grzeje już ciepłe powietrze, grzałka wygląda tak jak na zdjęciu poniżej i jest zamontowana zaraz za nagrzewnicą, pobiera 900Watt ponoć po jej załaczeniu potrafią przygasnąć światła, na 100% jest montoana w passatach B5FL czy ktoś ma informacje czy w passatach B5 czyli tych do 2000 roku była również montowana?. Prosił bym o info posiadaczy B5FL aby sprawdzili to u siebie, czyli odpalić pojazd, ustawić temp na MAX, nacisnąć przycisk od podgrzewania przedniej szyby po jakiś 30 sekundach powinno być czuć ciepłe powietrze mimo że silnik jest jeszcze lodowaty. Poniżej dorzucam foto tego elementu grzejnego (jest to element grzejny wyciągniety z nagrzewnicy z passata B5FL i w ETCE jest nazwany jako DODATKOWY ELEMENT GRZEJNY). Na drugim zdjęciu zaznaczyłem którym przyciskiem się to uruchamia oraz pamiętajcie żeby dać temperaturę ogrzewania na MAX

1391943968.jpg

images.JPG

Edytowane przez EEKTRONIK2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po naciśnięciu przycisku do odmrażania przedniej szyby (zawsze myślałem ze przycisk ten tylko kieruje nadmuch na przednią szybę i przy okazji załącza klime)

A który to przycisk ????/:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dorzuciłem foto, masz powyżej, daj cynk czy u Ciebie działa myślę że wielu posiadaczy B5 zdziwi się że nie wiedziało o istnieniu czegoś takiego w swoim aucie. AAAAAAA bardzo ważne NIE DAWAJCIE NADMUCHU NA FULL bo możecie nie poczuć ze dmucha ciepłym dajcie sobie tak z 2 kreseczki na dmuchawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jutro grzejemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A który to przycisk ????/

A to nie chodzi czasem o ten przycisk?

23690173.jpg

 

Okej, już widzę, że nie :dupablada

 

Ps. Ale czy to jest bezpieczne dla szyby? Przecież zazwyczaj przestrzega się przed ustawianiem ciepłego nadmuchu na oblodzone szyby, czyż nie?

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam coś takiego i faktycznie nawet jak stoi na -20 to po kilunastu sek. leci ciepłe powietrze. Fajny bajer 2 minutki i przednia szyba rozmrożona.

Ale nie wszystkie FL to miały a dokładniej mówiąc benzyna chyba żadna tego nie ma.

Taki zestaw do pasków na szatańskie paliwo tylko montowali. Gdzieś już to było w wątku chyba o Webasto dla ubogich. Poszukaj w szukajce.

 

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

 

A to nie chodzi czasem o ten przycisk?

23690173.jpg

 

ten przycisk to chyba podgrzewana przednia szyba co nie?? - trochę inna bajka

No chyba że masz jakąś rzeźbę :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj kolega Groszek ma podgrzewana szybę tak jak ogrzewa się tylną czyli paski grzejne zatopione w szybie (widać tylko pod światło) to już całkowity rarytas rzadko spotykany w b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdzie mozna zlokalizowac przewod tej farelki albo ta wtyczke bo chcialbym upewnic sie na 100%ze ja posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no mam coś takiego i faktycznie nawet jak stoi na -20 to po kilunastu sek. leci ciepłe powietrze.
.

 

Tzn na takim mrozie odpala Ci klima?????? Czy też może włączasz ten przycisk, klima się nie włącza (tak powinno być) a po kilkunastu sekundach mimo wszystko leci ciepłe powietrze???Jeżeli by tak było to byłoby to ciekawe rozwiązanie.Czy klima pracuje czy też nie ( ze względu na zabezpieczenie) i tak leci ciepłe powietrze:):) Sprawdzę to u siebie tyle tylko że teraz nie ma mrozów i klima odpala normalnie hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima w tym nie przeszkadza, jak ja wlaczysz i dasz ogrzewanie na max to leci gorace bez wzg na prace klimy.

 

---------- Post added at 01:09 ---------- Previous post was at 01:03 ----------

 

Bylo o tym na forum dosyc dawno, ale ucichlo, a temat ciekawy.

Z tego co wtedy chlopaki ustalili to nie kazdy fl to mial, podobno byla to opcja na zamowienie.

Tak wiec zalezne od klienta i jego zainteresowania broszurka a nie od silnika czy roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ten bajer załącza się nie tylko wtedy jak się zrobi na max i na szybę, jak odpalisz to po kilkunastu sekundach leci ciepło na nogi, jak to się załączy to od razu pali 1,2 L/h. Nie działa jak jest na ECON. Przed paskiem miałem polówkę 9N1 i ciepło robiło się znacznie później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre dobre jutro sprawdzę czy mam taki bajer :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vagiem można sprawdzić na kanale 016 lub włączyć poprzez test elementów 03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku jest to ustrojstwo. :zeco

Ale nie posiadają go chyba wszystkie 3BG z klimatronikiem.

U kumpla w Trendline z 2004 roku tego nie ma.

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja zauważyłem że jak się wciśnie ten przycisk to nadmuch idzie na maxa i że włącza się klima ale nie wiedziałem że jest to połączone z nagrzewaniem szyby i szybszym uzyskaniem ciepła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i umnie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i umnie grzeje

u mnie tez....

 

I to powod bysmy zakrecili sie za rodlem takich grzaleczek;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiałem jak przy -15 szyba zaczyna mi się odmrazac zanim ją dokładnie oskrobie Dobry patent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po jakim czasie leci wam cieple poweitrze i jak cieple ono jest??, bo dzisiaj sprawdzalem u siebie i tez cos tam cieplego leci, ale bylo 3 stopnie na plusie i nie wiem czy po prostu szybko temp nie zlapal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba i u mnie grzeje ;) bo w grudniu nie mogłem wyregulować temperatury wewnątrz samochodu. Było strasznie gorąco i jak latem pomagało ustawienie LO na climie :) a miałem cały czas ten przycisk włączony. Dzięki za tą informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności