Skocz do zawartości
marguze

Passat 2001 130KM TDi awaria układu chłodzenia i ogrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc z moim paskiem gdyż nie jeżdżę już od ponad miesiąca.Wszystko zaczęło się po wymianie pasa przedniego(używka) i nowych oryginalnych chłodnic klimy i wody.

Wtedy zaczęło się całe nieszczęście.Na początku nie było ogrzewania,sprawdzałem węże chłodnicy górny był gorący a dolny zimny,myślałem że się zapowietrzył układ żona pojechała do pracy i zagrzał się silnik.Cały płyn chłodnicy zniknął.Myślałem że wszystko będzie ok jednak samochód zaczął kopcić na biało.Diagnoza-uszczelka pod głowicą do wymiany,zmieniłem też termostat oraz cały rozrząd oraz pompę wody która po wyciągnięciu odpadło to kółko(wirnik).

Silnik złożony odpalamy z mechanikiem dym z wydechu nadal jak by biały(czy możliwe jest że uszczelka odrazu po odpaleniu zimnego silnika przepuściła)Mechanik mówi ze to woda musi się przepalić w silniku.Ale najważniejsze nadal górna rura gorąca,dolna zimna oraz zimna chłodnica wody.Aż boje się nim wyjechać proszę o jakieś rozwiązania.

Mam wersję z cimatroniciem.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a błędy jakieś są?

weź wywal termostat to silnika nie przegrzejesz ale dłużej będzie się nagrzewał i sprawdzisz czy układ jest odpowietrzony i sprawny wraz z nagrzewnicą

może klapy w klimie się zacięły i nie puszcza ciepłego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowica była sprawdzana czy nie pęknięta czy była planowana? Ogrzewanie wróciło? Płyn chłodniczy ubywa?

Podłączyłeś do VAGa i sprawdzałeś temperaturę płynu chłodzącego? Czy wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej dochodzi do 90C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głowica była sprawdzana czy nie pęknięta czy była planowana? Ogrzewanie wróciło? Płyn chłodniczy ubywa?

Podłączyłeś do VAGa i sprawdzałeś temperaturę płynu chłodzącego? Czy wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej dochodzi do 90C?

Głowica nie była sprawdzana,Temperatura jest poniżej 50 stopni i ani drgnie wyżej,pójdę stestować go Vagiem i odpiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje zrobić tak jak napisał mielke - wywalić termostat i podgrzać go. W międzyczasie posadź kogoś za kółkiem i niech trochę przygazuje - tak około 3000-3500. A ty sprawdź czy górna rura od chłodnicy nie robi se twarda i nie puchnie.

Ale skoro głowica nie była planowana, to może przez nią być "przeciek". Jak była planowana, a nie sprawdzana to wyglada na pękniętą głowicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to zostaje zrobić tak jak napisał mielke - wywalić termostat i podgrzać go. W międzyczasie posadź kogoś za kółkiem i niech trochę przygazuje - tak około 3000-3500. A ty sprawdź czy górna rura od chłodnicy nie robi se twarda i nie puchnie.

Ale skoro głowica nie była planowana, to może przez nią być "przeciek". Jak była planowana, a nie sprawdzana to wyglada na pękniętą głowicę.

Miałem dwa termostaty oba zagotowałem i działają,jak by tego było mało to po podłączeniu laptopa nie nawiązuje połączenia,sprawdzane na 2 laptopach i 2 interfejsach.Wygląda jakby był ciągle zapowietrzony,dzisiaj były zdjęte rury od nagrzewnicy i nie dochodzi tam płyn od silnika,dolna rura przy chłodnicy ciągle zimna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam wyjątkowy samochód bo jako jedyny się nie odpowietrzył sam.

Edytowane przez marguze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności