Skocz do zawartości
Desper

Szyby i pilot przestaly działać (problem rozwiązany)

Rekomendowane odpowiedzi

Słowem wstępu:

Spędziłem trochę czasu na męczeniu szukajki i mimo że temat nie działających szyb gdzieś kiedyś mi się o oczy obił, nie mogłem znaleźć nic co by konkretnie ich dotyczyło w dziale b5 (prawdopodobnie było coś w tematach dotyczących modułu komfortu, ale konkretnego tematu co do szyb nikt nie zakładał), tak więc takowy temat pozwoliłem sobie założyć :)

jeśli się jednak mylę, proszę o doklejenie tego wątku do jakiegoś istniejącego z wycięciem powyższej części.

 

----------------------------------------------------------------------

 

Nastała odwilż i w moim pasku zaczęły się dziać cuda:

Na początku zastrajkował pilot, ale to jeszcze pół biedy - od czego jest kluczyk ;)

tego samego dnia przestała działać szyba kierowcy i tylna prawa i o ile szyba kierowcy "wróciła" po kilku godzinach, tak samo jak działanie pilota, o tyle tylne prawe okno, niestety już nie.

Natomiast dziś rano pilot przestał działać znowu, tak samo jak WSZYSTKIE szyby :/

 

I tu pytania:

moduł komfortu - czy to on dostarcza zasilanie do siłowników?

przy wciskaniu przycisków słychać jakieś małe 'cyk-bzyk' pod obiciem drzwi, jednak nic więcej.

Jak 'idzie' zasilanie do siłowników?

 

Vaga jeszcze nie podłączałem, ale nie spodziewam się niczego ponad błędem siłowników, a to niewiele mi raczej powie... chyba że się mylę i zdefiniuje się jakiś dokładny błąd, wskazujący konkretną przyczynę usterki?

 

Jakieś sugestie?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Desper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałeś pod dywanik jak wygląda moduł komfortu?.Może jest tam mokro?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słowem wstępu:

Spędziłem trochę czasu na męczeniu szukajki i mimo że temat nie działających szyb gdzieś kiedyś mi się o oczy obił, nie mogłem znaleźć nic co by konkretnie ich dotyczyło w dziale b5 (prawdopodobnie było coś w tematach dotyczących modułu komfortu, ale konkretnego tematu co do szyb nikt nie zakładał), tak więc takowy temat pozwoliłem sobie założyć :)

jeśli się jednak mylę, proszę o doklejenie tego wątku do jakiegoś istniejącego z wycięciem powyższej części.

 

----------------------------------------------------------------------

 

Nastała odwilż i w moim pasku zaczęły się dziać cuda:

Na początku zastrajkował pilot, ale to jeszcze pół biedy - od czego jest kluczyk ;)

tego samego dnia przestała działać szyba kierowcy i tylna prawa i o ile szyba kierowcy "wróciła" po kilku godzinach, tak samo jak działanie pilota, o tyle tylne prawe okno, niestety już nie.

Natomiast dziś rano pilot przestał działać znowu, tak samo jak WSZYSTKIE szyby :/

 

I tu pytania:

moduł komfortu - czy to on dostarcza zasilanie do siłowników?

przy wciskaniu przycisków słychać jakieś małe 'cyk-bzyk' pod obiciem drzwi, jednak nic więcej.

Jak 'idzie' zasilanie do siłowników?

 

Vaga jeszcze nie podłączałem, ale nie spodziewam się niczego ponad błędem siłowników, a to niewiele mi raczej powie... chyba że się mylę i zdefiniuje się jakiś dokładny błąd, wskazujący konkretną przyczynę usterki?

 

Jakieś sugestie?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Więc tak-na sam początek powinieneś podłączyć VAG i sprawdzić błędy,domniemam że jakieś napewno się pokażą.Nie zdziwiłbym się jak by nawet wywaliło brak komunikacji z modułem komfortu.Sprawdź na początek czy dywanik pod fotelem kierowcy jest suchy.Problemy zaczęły się jak piszesz jak zaczęła się odwilż-czyli gdzieś dotarła wilgoć.Podnieś dywanik i sprawdź instalację elektryczną wokół modułu,wszystkie kable,połączenia-także pod izolacją.Niestey VW nie tolerują wilgoci a instalacja jest bardzo podatna na korozję,przewody lubią poprostu zaśniedzieć i skorodować.Zerknij także do samej puszki z modułem-wysusz ją dokładnie.Po tych zabiegach podepnij jeszcze raz VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracam z błędami:

 

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 1J0 959 799 H

Component: 08 Zentral-SG Komf.0001

Coding: 04097

Shop #: WSC 05311

8 Faults Found:

01334 - Door Control Module: Rear Right (J398)

49-10 - No Communications - Intermittent

00932 - Electric Window Motor: Drivers Side (V147)

35-10 - - - Intermittent

01358 - Internal Central Locking Switch: Driver Side (E150)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00912 - Window Regulator Switch: Front Left (E40)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00913 - Window Regulator Switch: Front Right Driver (E81)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00914 - Window Regulator Switch: Rear Left: Driver (E53)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00933 - Electric Window Motor: Passenger Side (V148)

35-00 - -

00934 - Electric Window Motor: Rear Left (V26)

35-00 - -

 

można z tego coś ciekawego wywnioskować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wracam z błędami:

 

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 1J0 959 799 H

Component: 08 Zentral-SG Komf.0001

Coding: 04097

Shop #: WSC 05311

8 Faults Found:

01334 - Door Control Module: Rear Right (J398)

49-10 - No Communications - Intermittent

00932 - Electric Window Motor: Drivers Side (V147)

35-10 - - - Intermittent

01358 - Internal Central Locking Switch: Driver Side (E150)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00912 - Window Regulator Switch: Front Left (E40)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00913 - Window Regulator Switch: Front Right Driver (E81)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00914 - Window Regulator Switch: Rear Left: Driver (E53)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00933 - Electric Window Motor: Passenger Side (V148)

35-00 - -

00934 - Electric Window Motor: Rear Left (V26)

35-00 - -

 

można z tego coś ciekawego wywnioskować?

albo masz wodę w module albo kable między słupkami a budą są uszkodzone albo wszystkie krańcówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa, to pytanie: czy możliwe jest, że przy braku sygnałów z krańcówek, moduł nie zamknie drzwi z pilota?

 

...wszystkie krańcówki na raz? to sobie odpuszczę ;););)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aaa, to pytanie: czy możliwe jest, że przy braku sygnałów z krańcówek, moduł nie zamknie drzwi z pilota?

 

...wszystkie krańcówki na raz? to sobie odpuszczę ;););)

no skoro modul nie wie ze auto zamknięte to nie uzbroi alarmu więc auto będzie otwarte dla każdego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale po zamknięciu z kluczyka, drzwi się zamykają wszystkie, i dioda w drzwiach kierowcy zaczyna migać... tylko z pilota przestało działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, ale po zamknięciu z kluczyka, drzwi się zamykają wszystkie, i dioda w drzwiach kierowcy zaczyna migać... tylko z pilota przestało działać.
a podświetlenie pod drzwiami działa?

może sam pilot się rozkodował i trzeba jeszcze raz zakodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby były uszkodzone wszystkie mikrostyki na raz.Sprawdź jednak ten moduł czy nie jest mokry.Z pilota może się nie zamykać bo nie łapie sygnału/pilot jest rozkodowany/moduł "nie widzi" pilota.To tak najprościej jak można ;)

 

 

tak, ale po zamknięciu z kluczyka, drzwi się zamykają wszystkie, i dioda w drzwiach kierowcy zaczyna migać... tylko z pilota przestało działać.

 

Moduł jest podzielony-nie cały odpowiada za wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podświetlania działają.

rozkodowanie - nie sądzę. zbyt "przypadkowo" zbiegłoby się z wysiadaniem szyb?

poza tym raz działał, raz nie, więc raczej nie o kodowanie chodzi...

 

wychodzi na to że jednak nie ominie mnie podnoszenie podłogi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podświetlania działają.

rozkodowanie - nie sądzę. zbyt "przypadkowo" zbiegłoby się z wysiadaniem szyb?

poza tym raz działał, raz nie, więc raczej nie o kodowanie chodzi...

 

wychodzi na to że jednak nie ominie mnie podnoszenie podłogi :/

 

Spoko,to nie aż tak dużo pracy-a zawsze lepiej pożądnie sprawdzić,wysuszyć,naprawić co trzeba i ciesyć się działającą elektryką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tjaa, tylko bez dostępu do garażu czeka mnie jazda bez szyb i pilota do wiosny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tjaa, tylko bez dostępu do garażu czeka mnie jazda bez szyb i pilota do wiosny :/

 

Jak już tam chcesz ;)

 

Ja mieszkam w bloku i też czasami muszę kombinować...

 

Jak się uprzesz to spokojnie to zrobisz-fotel i boczna listwa na bok i sprawdzasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczy się, ja się plusowa pogoda utrzyma do soboty i nie będzie nic lać czy sypać z nieba, to na pewno do tego zajrzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się dopiszę! U mnie rok temu wystąpiły te same objawy (dodatkowo jeszcze "wywaliło" sterowanie lusterkami). Ponieważ kolega kolegi znał kolegę kolegi, który się dobrze zna na elektronice, udałem się do serwisu i po dwóch słowach elektronik zadysponował: układ w module komfortu. I tu ważna infomracja: moduł był suchutki, jak nowy. Umówiłem się na naprawę i okazało się, że są dwa wyjścia: wymienić cały komfort, lub tylko jego część. Wybrałem drugą opcję i po dwóch dniach oczekiwania otrzymałem swoje auto z moim modułem (bez potrzeby konfigurowania itp., a przede wszystkim bez wydawania 400PLN na moduł z odzysku, tylko 170PLN) i było to najlepsze, co można było zrobić. Reasumując: konfort niekoniecznie musi być wilgotny, aby "zaliczyć" uszkodzenie oraz niekoniecznie trzeba wymieniać cały moduł, aby pozbyć się problemu. Oczywiście nie twierdzę, że u Ciebie jest to samo, ale może... Jeżeli masz "pod ręką" porządnego elektronika, to warto sięskonsultować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze mialem ten sam problem od 2 miesiecy. Podlaczalem pod VAG i zero bledow. Pilot zwyczajnie nie dzialal. Probowalem programowac piloty, lecz bezskutecznie. Poszedlem do goscia i stwierdzil ze komfort nie odbiera zadnego sygnalu. Pojechalem do elektryka i okazalo sie ze caly komfort zielony... Na allegro kupilem go za 120pln i smiga az milo :) Takze zalecam sprawdzenie jak wygladaja w nim sciezki i ewentualna wymiane.

 

PS. To wersja w wielkim skrócie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że kolega który wymienił część modułu naprawdę go wymienił...W pasku przed liftem mostki przed modułem komfortu są zaizolowane taśmą parcianą,nawet jeśli moduł jest suchy to kable które do niego idą często są skorodowane i nie mają przejścia.Błędu jakie kolega nam zapodał sugerują ten właśnie problem,Znam takie przypadki z autopsji,nader często w paskach przedliftowych to się zdarza.Proponuję sprawdzić wiązkę przy progu.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pasku przed liftem mostki przed modułem komfortu są zaizolowane taśmą parcianą,nawet jeśli moduł jest suchy to kable które do niego idą często są skorodowane i nie mają przejścia.

No właśnie...Niestety jest to badziewna instalacja i dlatego pisałem że warto sprawdzać pod izolacją-reszta może być :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest na 99% z bezpiecznikami. Miałem tak samo, pomogła wymiana bezpiecznika, chyba nr3, niby dobry ale zaśniedziały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności