Skocz do zawartości
Rafal910

Oznaczenie silnika i wymiana rozrządu 1,9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Musze wymienić rozrząd w moim pasku i mam pytanie:

1. Miałem wymieniany silnik i nie wiem jaki to jest konkretnie model czy BLS BXE albo jeszcze inny i czy da sie to sprawdzić po oznaczeniach gdzieś na silniku. A może przy wymianie rozrządu rodzaj konkretnego silnika nie ma znaczenia ?

2. Znajomy poleca mi pompe wody SKF ale jest 2 razy droższa o innych. Lepiej brać SKF czy tańsze ?

Dzziękuje za wszystke rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na silniku powinienes znalesc jakies oznaczenia wklej je tu i poradzimy sobie z tym co do czesci to sam powinienes uznac jakie wziasc czy lepsze czy tansze sam osobiscie polecam lepsze czesci nie oszczedzaj na tym bo sie przejedziesz jak ci wczesniej pompa padnie ktora zalozysz teraz przy wymianie na nowej bedziesz mosial znow rozrzad wymieniac bo go sie ponownie nie zaklada kup dobre czesci odzaluj kase a bedziesz pewny ze wszystko w aucie jest ok pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oznaczenia są na bloku jka ściągniesz plastik ochronny z gór to na pewno je zobaczysz

ta brać te co poleca kolega bo wtedy ni będziesz musiał drugi raz rozbierać żeby samą pompę wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno byc oznaczenie silnika na pokrywie od rozrządu a co do pompy ja wybieram zawsze droższą jaki pieniądz taki materiał widziałem kilka silników rozwalonych przez pompe wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jutro sprawdzę co i jak i jadę kupić części. A i jeszcze jakiej firmy płyn hamulcowy bo też do wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac od góry na silnik, to na bloku silnika, (pod drugiej stronie od rozrządu) masz 3 literowy kod silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a książki serwisowej nie masz? na pierwszej stronie na wlepce masz dokładnie napisany model auta z modelem silnika. A jak wymieniałeś silnik to nie włożony był identyczny jak miałeś, bo jak nie to czy udało się wszystko zgrać jak zapodany był inny typ silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz ksiązki to przy kole zapasowym jest wlepa z nr Vin rodzajem silnika i kodami wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie masz ksiązki to przy kole zapasowym jest wlepa z nr Vin rodzajem silnika i kodami wyposażenia
Witam. Musze wymienić rozrząd w moim pasku i mam pytanie:

1. Miałem wymieniany silnik i nie wiem jaki to jest konkretnie model czy BLS BXE albo jeszcze inny

 

sorki ale czytaj ze zrozumieniem.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Musze wymienić rozrząd w moim pasku i mam pytanie:

1. Miałem wymieniany silnik i nie wiem jaki to jest konkretnie model czy BLS BXE albo jeszcze inny i czy da sie to sprawdzić po oznaczeniach gdzieś na silniku. A może przy wymianie rozrządu rodzaj konkretnego silnika nie ma znaczenia ?

2. Znajomy poleca mi pompe wody SKF ale jest 2 razy droższa o innych. Lepiej brać SKF czy tańsze ?

Dzziękuje za wszystke rady.

W B6 1.9 jest tylko jeden typ rozrządu, co do pompy wody wszystko zależy co chcesz założyć i jakie masz na to przeznaczone finanse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałbym jednak rozrząd cały na oryginale.

różnica w cenie podzielona na ilość km które zrobi sie na tych czesciach wyjdzie śmieszna....

nie ma co jednak oszczedzać na tym elemencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wymieniał rozrząd w aso skody taniej jak w aso vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności