Skocz do zawartości
skwaru

Jak podlączyc halogeny HELLA MICRO DE

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie dostałem zakupiony zestaw halogenów HELLA MICRO DE i jakie było moje zdziwienie:zeco kiedy okazało sie że mają włanczanie sterowane pilotem.

I zaswitała mi odrazu myśl :mlaskżeby z tego zrobił taki niby coming home na pilota.Tylko teraz pytanie jak to podłaczyć pod istniejącą wiązke (mojej roboty zresztą) gdyż one mają swoj sterownik podłanczany bezpośrednio pod akumulator i w zamiarze miały działac tylko na pilota, no i jak to podłączyć żeby działały normalnie z włącznika i osobno z pilota :debil

SAM_0498.jpg

SAM_0501.jpg

SAM_0500.jpg

Scan.pdf

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem, ale przecież możesz podłączyć te halogeny według instrukcji a do tego zrobić drugi obwód do halogenów od włącznika. Tylko trzeba to chyba zrobić na jednej masie, żeby się nie spaliło jak przypadkowo włączysz to i to :)

z elektroniki jestem cienki bolo, ale ja bym to tak podłączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci że taksamo pomyślałem tylko tam ze sterownika wychodzi taki biało-czerwony kabelek i wedle instrukcji trzeba go podłączyć do instalacji przed lampą do przewodu szarego z czarnym (tak mi się wydaje) pewnie poto żeby działały tylko przy włączonych światłach ja też mało się znam na elektronice jak mi ktoś nakreśli czarno na białym jak co zrobić to sobie radze a tak to szkoda gadać

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda moja instalacja pod halogeny które mam.Sam ją robiłem ale działa, tak sobie myśle jakby w miejsce tego przekażnika wstawić taki który po włączeniu świateł zamykał obwód na tą drugą wiązke i halogeny by działały w tradycyjny sposób a po wyłączeniu świateł z tego pilota

Tak sobie tylko rozmyślam bo nie wiem czy wogule są takie przekażniki albo może wstawić gdzieś inny w wiązke

Pomocyyyyy

Scan.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razem z halogenami kupiłeś oryginalne uchwyty do passata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie tylko rozmyślam bo nie wiem czy wogule są takie przekażniki

Oczywiście że są. I jest to wykonalne ale pod jednym warunkiem. Czy do "zadziałania" tego urządzenia sterującego nie potrzebny jest sygnał strujący (np od włączonych świateł postojowych)? Jeżeli tak to może to być kłopotliwe ale też wg mnie do wykonania. Podłacz "na krótko" i zobacz czy bez sygnału sterującego tez możesz uruchomić halogeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
razem z halogenami kupiłeś oryginalne uchwyty do passata?

To był cały zestaw dedykowany do paska

 

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:27 ----------

 

Tak naprawde to sobie odpuściłem ten temat załoze same halogeny i zamówiłem sobie taki moduł coming home od gościa z niemiec a ten moduł zdalnego sterowania razem z pilotem mam do zepchnięcia

Wojtek mam pytanko odnośnie bixenonu nie działa soczewka tzn nie otwiera się przesłona czy to się da naprawić czy moze mieć na to wpływ niedziałający silniczek regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtek mam pytanko odnośnie bixenonu nie działa soczewka tzn nie otwiera się przesłona czy to się da naprawić czy moze mieć na to wpływ niedziałający silniczek regulacji?

Jeżeli nie działa to może padła cewka od bixenonu. Ale z tego co wiem to rzadko się psuje. Masz już je w aucie czy na stole? Która to lampa? P czy L?

Jeżeli padnięty jest silniczek to nic do siebie nie mają regulacja i bixenon. Przesłona się odsuwa bowiem wtedy jak dostanie napięcie cewka (elektromagnes) który ją odciąga a palnik "wali" po oczach ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa prawa mam na stole i rozebrałem niestety wygląda tak jakby dostała wody i przepaliło tą cewke i coś skopciło w tym czarnym pudełeczku

Trzeba chyba szukać soczewki a to nie takie proste

SAM_0551.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepaliło tą cewke

Oj fuj - rzeczywiście :-( Wygląda na skopconą. Warsztat który przezwaja silniki elektryczne powinien sobie z tym poradzić (przezwoić) - kwestia ile to bedzie kosztowało?? Czy nie lepiej szukać soczewki - taniej??

Powiem tak - przypadkiem mam zapasową soczewkę na prawą stronę ;-). Dlatego pytałem która strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogu ileeeeeee ? i jak sie dogadamy to jeszcze dzisiaj wpłacam kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak - przypadkiem mam zapasową soczewkę na prawą stronę

 

hehe a czego przypadkiem nie masz zapasowego? :)

a tak btw to chyba nie ma różnicy czy soczewka jest prawa czy lewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i wymyśliłes już jak rozklejać te lampy

Ja stawiam że musi być jakiś rozpuszczalnik co zmiękcza ten klej a nie uszkadza plastiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe a czego przypadkiem nie masz zapasowego? :)

a tak btw to chyba nie ma różnicy czy soczewka jest prawa czy lewa

 

Hihihi Bartek, a no robi mi się rupieciarnia, jakby co to mam też tę część którą razem zgodnie ułamaliśmy ;-).

A przyglądałem się i prawy i lewy odbłysnik (chyba) się róznią, soczewki - nie wiem. Bo jeżeli nie - to nie sprzedaję!! ;-), szukam lewej soczewki a prawe mam dwie i trzecią w aucie ;-). Chcę je zregenerować i na wiosnę wrzucić do autka.

A co tam z Twoim autkiem Bartku - już jak fabryka??

 

---------- Post added at 20:40 ---------- Previous post was at 20:39 ----------

 

A no i wymyśliłes już jak rozklejać te lampy

Ja stawiam że musi być jakiś rozpuszczalnik co zmiękcza ten klej a nie uszkadza plastiku

Też to mi wpadło do głowy - próbowałem aceton - nie daje rady. Nic innego nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co tam z Twoim autkiem Bartku - już jak fabryka??

 

zapraszam na stronę o moim aucie ;) tam wszystko na bieżąco opisuję :)

teraz mam nowy plan wiosenny, ale ujawnię go dopiero jak wszystko będę miał zrobione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o sam odbłyśnik i soczewke to możesz zostawić ja bym wzioł sam ten mechanizm bo jak chcesz mieć na podmianke do regeneracji to byś sobie zostawił

 

---------- Post added at 20:45 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

 

ale ujawnię go dopiero jak wszystko będę miał zrobione

Pewnie wentylacje w fotelach:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos montażu-znalazłem TO i przy okazji TO

 

A TU dokładny opis z rysunkami poglądowymi.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie wentylacje w fotelach

 

hehe a nie ;) bardziej chodziło mi o wizualizację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o sam odbłyśnik i soczewke to możesz zostawić ja bym wzioł sam ten mechanizm

Ok - zostawię sam odbłysnik - reszta jest Twoja :-).

Ps.

Ale nam wątek odbiegł w porównaniu do 1 posta ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nam wątek odbiegł w porównaniu do 1 posta ;-)

 

No trochę tak :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności