Skocz do zawartości
norbert2205

Awaria spryskiwacza oraz tylnej wycieraczki.

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

Nie mogę znaleźć przyczyny awarii spryskiwacza oraz tylnej wycieraczki. Sprawdziłem bezpieczniki, okazały się dobre więc to nie one odpowiadają za uszkodzenie. Dalej brak mi pomysłu.

Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego penie padł Ci silnik od wycieraczki (zatarł się ).Częsta awaria . Wyjmij silnik i sprawdź go .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To delikatne g... robione jest w Chinach za miskę ryżu więc się zatarł. Zresztą problem dotyczy spryskiwacza. Czy ma to coś wspólnego z silnikiem wycieraczek w B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacz to inna sprawa . Trzeba zobaczyć czy pompka się uruchamia . Jak tak to w silniku wycieraczki jest kanał do płynu , często się zapycha lub gdzieś puścił wężyk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wlać płynu z denaturatem. Wali jak nie wiem co. Od razu znajdziemy miejsce wycieku. Kolego moze być tez jakis przekaźnik odpowiedzialny za wycieraczkę uszkodzony lub cos w manetce przy kierownicy siadł spryskiwacz i wycieraczka jednoczesnie-uruchamiamy je tez jednym sposobem, poprzez pchniecie dzwigni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj rozszczelnia się połączenie pompki tuż przy zbiorniczku płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według opinii elektromechanika zepsuł się body komputer, który odpowiedzialny jest za sterowanie spryskiwaczem, tylną wycieraczką oraz pozostałymi urządzeniami samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie często jak jest koło "zera" zamarza tylny spryskiwacz, jak sie ociepli wszystko wraca do normy, ale zaobserwowałem pod samochodem z przodu po prawej stronie pod zbiorniczkiem wyciek w kolorze płynu do spryskiwaczy- więc obstawiam na rozszczelnienie, połączenia zbiorniczka z silniczkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, żeby sprawdzić dokładne miejsce rozszczelnienia przy zbiorniku nalezy zdjąć zderzak? Mam wyciek płynu w momencie spryskiwania tylnej szyby i do tego strumień na tylną szybę jest mizerny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie tam dostać i sprawdzić czy nie wypiął sie wężyk??mam ten sam problem płynu full a na tylna szybę ani kropli...i wycieraczka pracuje na sucho..!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniczek przy zbiorniczku to jedna sprawa jak nie dziala to wiadomo wymiana i nie jest chinski tylko slowacki albo czeski ale za silniczkiem jest membrana ktora odpowiada za to gdzie leci plyn.czy 1 wężykiem na przód czy 2 na tył(zdaje się że silniczek pompki się obraca prawo-lewo czyli przód-tył).no i zeszłej zimy właśnie ta plastikowa puszeczka z membranką mi sie rozszczelniła i koniec,ciekło strasznie.potwierdzam,że aby się tam dostać potrzeba zdjąć zderzak.sam silniczek z tą puszeczką na alledrogo jest po okło 20 zł(jakiś zamiennik).silniczek zostawiłem oryginalny a zmieniłem tylko membrankę z tego kupionego i działa do dziś.jak ktoś ma xenony to obok jest drugi silniczek z pompką do sprysków świateł.same zbiorniczki tez się różnią kształtem i pojemnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaruszewski

Witam wszystkich,

 

jestem posiadaczem B6-tki z 2007 roku, 1.9TDI. Otóż ostatnimi czasy mam problem. Straciłem spryskiwacze, oczywiście pomyślałem, że to pompka, więc zakupiłem nową. Po wymianie pompki spryskiwacz nie chodzi dalej. Ani przód ani tył, chociaż wycieraczki chodzą bez żadnego problemu.

 

Po pociągnięciu wajchy spryskiwaczy tyka przekaźnik pod kierownicą. Wszystko inne działa, nie pokazuje błędów.

 

Czy miał ktoś kiedyś taki problem i udało mu się uporać? Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmaruszewski

 

Wyjasniles ten temat z spryskiwaczami, mam ten sam objaw w tym samym modelu..i nawet w tym samym roczniku?????

Spryskiwacze nie dzialaja przot i tyl, wycieraczki chodza na sucho...tylko tyka przekaznik pod kierownica

 

 

Daj znac

 

jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos ma pomysl co z tymi spryskiwaczami? silnik/pompka OK,podlaczona na krotko dziala, brak bledow na kompie, wycieraczki chodzą bez żadnego problemu,Po pociągnięciu wajchy spryskiwaczy tyka przekaźnik pod kierownicą, bezpieczniki OK,

 

Normalnie temat z X-files

 

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś coś może już znalazł w powyższej sprawie.

Mam identyczny problem - wszystko działa z wyjątkiem pompki, która na krótko podłączona działa.

Z góry dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usterka usunięta - przyczyna urwany kabel masowy jakieś 30 cm od pompki, trzeba było troszkę rozpruć wiązkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności