Skocz do zawartości
Grzech30

mp3 z telefonu w radiu gamma

Rekomendowane odpowiedzi

kupujemy kabelek (Wersja TRACK66/08) podłaczamy go do radia (wejscie od zmieniarki) do niego zestaw sluchawkowy od telefonu, trzeba tylko przerobic kabelki od sluchawek na zlacze czincz, nie zapominajac by pozostawic klik od odbierania tel.(tel. nie bedzie sie przelaczal na zestaw sluchawkowy jesli go nie bedzie) i wyprowadzamy gdzies na zewnatrz malego dzeka do podlaczania telefonu. Zrobiłem właśnie cos takiego u siebie i działa super wiec postanowiłem sie tym pomysłem podzielić.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze sie komus to przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym zachować funkcjonalność uchwytu samochodowego (dla 6230i) i dodatkowo mieć możliwość słuchania stereo audio z tego telefonu.

 

Rozumiem, że centralka uchwytu samochodowego nie prześle mi sygnału audio mp3 z komórki do radia.

 

Oto moja koncepcja:

Pod styki w uchwycie, które odpowiadają za sygnał dla słuchawek komórki podłączam emulator zmieniarki TRACK66/08. Telefon jest w uchwycie a słuchając mp3 sygnał audio z telefonu idzie na emulator. Gdy przychodzi sygnał połączenia radio nawigacja MCD przełącza zmieniarkę (emulator) na PHONE (sygnał audio z telefonu) i rozmawiamy przez samochodowy zestaw głośnomówiący. Po zakończeniu rozmowy MCD przełącza z powrotem na zmieniarkę, a komórka kontynuuje odtwarzanie mp3.

 

Pytanie:

1) Jak telefon jest w uchwycie to sygnał dla słuchawek jest podawany na te styki podczas odtwarzania mp3? Bo jak tak to można wykorzystać je dla emulatora.

2) Czy to rozwiązanie ma jakiś sens czy trzeba wykombinować inne rozwiązanie.

 

Poniżej są opisanie Pinouty dla nokii 6230i. Może ktoś opisać za co odpowiadają poszczególne piny?

 

nokiapopport.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to co opisałeś ma prawo działać. Interesujące dla ciebie będą piny od 11 do 14. Według tego co znalazłem w necie piny 11 i 13 należy połączyć ze sobą i będzie to GND wyjścia audio, a piny 12 i 14 będą odpowiadać za sygnał z lewego i prawego kanału. proponował bym sprawdzić w tej podstawce czy piny 11 i 13 już w niej się nie łączą. Na tym złączu jest tez pin 3 do aktywowania zestawu słuchawkowego/głośnomówiącego, łączy się go z masa pin 2 ale chyba nie należy się tym interesować bo powinien już to załatwić sam uchwyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Jeszcze zastanawia mnie to, kiedy mam telefon wpięty w uchwyt to nie słychać żadnych odtwarzanych dźwięków w telefonie. Tak jakby w tym momencie sygnał audio kierowany był na słuchawki, których nie mam podłączonych lub był nie aktywny, a aktywny tylko w trakcie rozmowy telefonicznej.

 

To w takim razie, które piny odpowiadają za sygnał audio podczas rozmowy telefonicznej, bo za wyłączenie zapłonu to chyba pin 1 dla ładowania telefonu?

 

Jak to wszystko działa i się przełącza nie mogę sobie do końca wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja z takim problemem. Kupiłem sobie taki kabelek

 

http://www.centrumelektroniki.pl/Zlacze_samochodowe_AUX_mini_iso_2_cinch_Blaupunkt_Grundig_AudiVW,p48914.html

 

I mam pytanko, co zrobić z tym trzecim kabelkiem, czy on ma być gdzieś do czegoś podłączony???? czy wystarczy wpiąć się tylko w kostkę w radiu, podłączyć kabelek do telefonu, zmienić w radiu na aux i cieszyć się muzyczką z telefonu???

 

edit: kabelek będzie w radiu VDO a nie w gamma. vdo podłączone pod wzmacniacz, bufer itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie, jak odłączyć oryginalny zestaw głośnogadający od tego radia? wczoraj wyjąłem radio, ale wszystko jest zaplatane parciana taśmą...a nie chce wszystkiego rozplątywać, tylko te kable które są podpięte, pomoże ktoś? Cinul? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam inne pytanie, jak...

Jeśli chcesz też zdemontować to metoda "po nitce do kłębka", bo jak masz wszystko zaplątane to i tak będziesz musiał te kable rozplątać.

Edytowane przez Abe's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Panowie kupilem taki kabelek

http://allegro.pl/wejscie-aux-grundig-mini-iso-jack-vw-audi-smart-i1585514260.html

 

lecz po podlaczeniu pod zmieniarke (radio beta5) nic sie nie dzieje. wyskakuje ze nie ma zmieniarki. czy da sie za pomoca tego kabelka jeszcze oszukac radio czy potrzebny jest inny kabelek?? np. http://allegro.pl/adapter-aux-in-vw-audi-seat-mfd-f-vat-i1613373008.html

tylko ten troche drozszy...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy potrzebny jest inny kabelek?? np. http://allegro.pl/adapter-aux-in-vw-...613373008.html

 

Ten też nie działa. Dźwięk jest słyszalny, ale o wiele ciszej niż np radio.

 

99705934.th.jpg

wkleiłem zdjęcie potomnym, bo aukcja się skończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie co jest grane...

Ja też kupiłem podobny kabelek, ale niestety lipa - "no CD changer"...:dolamam

Zmieniarka działa, ale muszę dodać, że jak kupiłem zmieniarkę też nie działała pod tym radiem - Gamma V. Dopiero musiałem przeprogramować, może teraz też trzeba coś przeprogramować...?:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zostaje oryginalna zmieniarka. a ciekawe jak by sie spisywala zmieniarka usb ktore tez dostepne sa na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopiero musiałem przeprogramować, może teraz też trzeba coś przeprogramować...?

 

Przypadkiem nie chodzi o to?

http://de.openobd.org/vw/rns.htm#radio5, bo też będę podłączać coś podobnego.

 

xxxx?: Radiokonfiguration)

 

+0 - Radio mit passiver Antenne (Stabantenne)

+1 - Aktive/Ferngespeiste Antenne

+2 - CD-Player/Wechsler

+4 - Zweitdisplay im Schalttafeleinsatz

 

Fabrycznie nie miałem zmieniarki dlatego też adaptacja chyba mnie czeka jak będę chciał zastosować podobne rozwiązanie z tym kabelkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem wczoraj w biedronce taki oto transmiter - w załączniku.

Pierwszy raz takie urządzenie używam, ale muszę przyznać, że jest nieźle... Zapamiętuje ostatnio otwarzne utwory, jakoś odsłuch może nie powala na kolana, ale bardzo przyjemnie można posłuchać sobie na radiu Gamma mp3 z USB, karty SD i innych źródeł. Bez żadnych przeróbek!!! POLECAM!!!

04_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z forumowiczów używa zestawy głośnomówiącego Parrot MKI9000, lub podobnego MKI9100, MKI9200. Tam można podpiąć USB, ciekaw jestem jak to gra pod radiem Gamma V... PZDR!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_8627.jpg

 

Witam Panowie,

 

posiadam w Passacie radio jak na zdjęciu. Zależałoby mi aby zrobić tam wejście aux abym nie musiała korzystać z transmitera tylko żeby można było podłączyć iphone i grać muzykę ;)

 

Jeden mechanik powiedział mi, że w to radio wymaga przeprogramowania (ma to jakiś związek ze zmieniarką) i można to zrobić jedynie tak aby nie działała zmieniarka i że będzie to kosztować 400zł!

 

Czy jest jakaś szansa aby zrobić to mniejszym kosztem? Może Pan wcale się jednak nie znał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mogę Cię zainteresować adapterem:

http://www.piloty.pl/TRACK66.html

 

Pozwala w odbiorniku aktywować gniazdo przeznaczone

dla zmieniarki płyt CD i uzyskać wejście liniowe dla

sygnału audio z dowolnego źródła zewnętrznego np.

odtwarzacza MP3, iPod, DVD lub nawigacji PDA.

 

Masz radio GAMMA także powinno działać.

 

I jeszcze coś w stylu (zrób to sam).

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1052638.html#5318665

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mogę Cię zainteresować adapterem:

http://www.piloty.pl/TRACK66.html

 

Pozwala w odbiorniku aktywować gniazdo przeznaczone

dla zmieniarki płyt CD i uzyskać wejście liniowe dla

sygnału audio z dowolnego źródła zewnętrznego np.

odtwarzacza MP3' date=' iPod, DVD lub nawigacji PDA.[/quote']

 

Ja kupiłem sobie coś takiego już dawno temu i leży na półce, bo samo wtyknięcie do radia nic nie daje. Jest tam ten czarny kabelek, którego nie mam pojęcia, do czego podłączyć. Jest gdzieś na forum to opisane???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guliwer a jak z jakością dźwięku z tego urządzenia?

pytam bo już od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem

w którym miejscu zamontowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki gdzie można to kupić? TRACK66/10 AVW_AUX10_300x280.jpg na ALLEGRO tego nie mają.

Już mają taki kabelek.

Edytowane przez 3kreciki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności