Skocz do zawartości
raab

Niedzialajace wycieraczki - bledow brak, bezpiecznik dobry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w opisie tematu nie działają mi wycieraczki, a dokładniej mówiąc wychylają się jakąś 1/3 i zostają na miejscu, po kolejnym przesunięciu manetki w pozycję jednego wytarcia wracają na miejsce.

Przy innych programach jest nie działają w ogóle po za najszybszym, i tu sytuacja jak przy jednym wytarciu.

I teraz moje pytanie co zrobić?

Bo nie uśmiecha mi się kupować cały mechanizm za 750 zł.

Czy jest jakiś sposób na ich naprawę.

Dodam, że próbowałem z wd40 i troszeczkę lepiej działały, bardzo wolno ale udało im się wykonać jeden pełen cykl.

Proszę pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to rozbierz mechanizm i przesmaruj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wplywem ciepla rozszerza sie aluminium. Z niego wykonane sa takie kolce w calym mechanizmie.

Wystarczy ze wyjmiesz calosc i zobaczysz ktora blokuje. W moim starym golfie cala sprawa zajela mi ca 2h, a podchodzilem do tego pierwszy raz.

 

Zycze powodzenia!

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc koledzy. udało mi się naprawić tak mi się przynajmniej wydaje. najpierw mocna dawka wd40, powtórzyłem kilka razy w ciągu dnia, a i wieczorem smarem z teflonem. i zaczęły ładnie śmigać. mam nadzieję, że nie będzie to tylko chwilowe działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO chyba od tej temperatury. Kilka dni temu czytałem ten temat, a teraz samego mnie dopadło. Dzieki za instrukcje:)

 

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TO chyba od tej temperatury. Kilka dni temu czytałem ten temat, a teraz samego mnie dopadło. Dzieki za instrukcje:)

 

Kamil

możesz jeszcze zdjąć takie plastikowe osłonki na ramionach, pod nimi są śruby, ja jedną odkręciłem druga ani rusz. więc tam też spryskałem moimi specyfikami.

a i jeszcze podniosłem podszybie i psiknąłem na każdy ruchomy element.

póki co działają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis razem z bratem rozkręciliśmy całość. Okazało się, że całe ośki w tulejach (mechanizm) są zapieczone. Zajęło nam około 2 godzin. Zdjęliśmy ramiona wycieraczek i podszybie. Odkręciliśmy cały mechanizm z silnikiem i wybijaliśmy ośki z tulei. Nie było łatwo bo 1 ośka była strasznie zapieczona. Nie pomagał WD40. Po usunięciu osiek - wyczyściliśmy tuleje, pełno syfu w środku. Po oczyszczeniu smarowanie i montaż.

Wycieraczki chodzą jak nowe:)

 

201007182167.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

201007182172.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Mam powazny problem, co prawda mój passat to b6 ( rocznik 2005, sprowadzany z francji, niby przez salon, ale do rzeczy...)

 

Otóż jakiś czas temu jechałem i nagle same włączyły się wycieraczki... po kilku próbach wyłączenia udało się..

Po kilku dniach chciałem je włączyć i nic...w ogole nie reagowały.

 

Pojechałem do warsztaty nr1 . Niby nasmarowali wycieraczki mówiąc że do mechanizm . Ok wzieli 100zl. niestety wycieraczki nie dzialaly i powiedzili ze trzeba podjechac do serwisu aby wgrali "kod od wycieraczek"....

 

warsztat nr 2 ASO : powiedzieli ze nie ma czegos takiego jak kod od wycieraczek . Powiedzieli ze to silnik . Ok kupilem silnik wraz z mechanizmem. Wszystko bylo fajnie, cieszylem sie znowu przez tydzień. Wycieraczki stanely - bez żadnych objawów.

 

warsztat nr3 podjechalem do elektryka , on powiedizal ze niby wszystko ok prąd dochodzi masa ok, + ok, - ok. Mówi że to przekaźnik..

 

I jezdze bez wycieraczek..

 

Coś radzicie ? przekaźnik ? Manetka ?

Plis help :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,

 

przestaly mi dzialac wycieraczki.

 

jezdzilem po miescie uzywajac wycieraczek, wszedlem do sklepu na 10 minut i juz nie reaguja do teraz. Nie zauwazylem zeby jakos ciezko chodzily,

wiec zatarty mechanizm chyba wykluczam, zwlaszcza ze to 2007rok

 

podlaczylem komputer i auto-scan nie wykazal bledow.

 

bezpiecznik F22 sprawny

 

 

gdzie jest jakis przekaznik wycieraczek do sprawdzenia (jak to zrobic)

 

czy poprostu kupic w ASO ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu sprawdziłbym na wtyczce czy masz napięcie na wejściu do silniczka. Ja miałem taką sytuację, że co prawda miałem błąd i na wejściu było napięcie i niestsety padl silnik wycieraczek. Chyba cos z nimi jest nie tak bo mi padl 2 w przeciagu 4 miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od otwarcia i ponownego zamknięcia pokrywy silnika !!!

jeżeli to nie pomoże to dalej pomyślimy

 

Wszystkiego dobrego w nowym roku i sprawnych autek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

to pewnie byl ten czujnik zamkniecia maski, bo po kilkukrotnym otwieraniu maski, wycieraczki dzialaja :)

 

gdzie jest ten czujnik zeby go wyczyscic, aby sytuacja sie nie powtorzyla w deszczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kliknij pomógł jeżeli działają i zerknij w zamek pokrywy silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos pomoze mi!!!

u mnie brak reakcji wycieraczek. spryskiwacz dziala ale wycieraczki nie chca sie zalaczyc, napiecie jest ciagle takie samo niewazne czy wlacze przelacznik wycieraczek czy tez nie, czujnik w zamku maski jest OK, bezpiecznik dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałe napięcie jest zawsze , wycieraczki są sterowane masą ze sterownika . Odłącz wtyk przy silniku i sprawdź na krótko czy silnik wystartuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tro samo i niestety czekała mnie tylko wymiana całego silnika wycieraczek. W serwisie kosztuje około 850 zł nowy. Na Allegro na szczęście jest masę tego. Można wyrwać za 100 zł. Pasują też te które są do Skody Octavii II i Golfa V. Sam sprawdzałem, muszą mieć tylko sterowanie po CAN. A i napięcie jest cały czas jak podawał poprzednik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Tak jak mowiles padl silnik, kupilem w sobote uzywke ale dzis znowu padla, faktyczie sprawdzalem w ASO - 832 PLN - czas oczekiwania do 7 dni roboczych. i jestem troche w kropce bo w weekend musze wyjechac w trase i bez wycieraczek ciezko.

Znajomy ma z Tourana moze ktos wie czy pasuje.

nr silnika z passata 3c1 955 119A - teraz zamieniony na 3C1 955 023G a Touran 2K1 955 119C / k1 955 023G

pozdrawiam chłopaki pomozcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy ma z Tourana moze ktos wie czy pasuje.

 

Na 99% nie będzie pasował, Turan jak sobie przypominam ma chyba podział na lewą i prawą wycieraczkę i jest dodatkowy sterownik wycieraczek,

 

Sprawdź w swoim stan trzpieni na które są mocowane ramiona wycieraczek, trzpienie w prowadnicy pewnie są zatarte i wymagają oczyszczenia i smarowania !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj zaryzkowalem i wzialem silnik z Tourana 2008.

Kodowo jak widac podobnie i silnik pasuje wiec smialo mozna go podmienic (mechanizm wycieraczek działał luźno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właśnie czy silnik od Tourana będzie pasował, bo tak jak kolega mówił są 2 wycieraczki jak to określić "przeciwsobne" i każda ma odzielny silnik.

U mnie sytuacja była podobna, najpierw padł silnik, kupiłem używkę od Skody Octavii i działał pół roku po czym znowu padł. Teraz kupiłem od Golfa V i na razie działa, ciekawy jestem jak długo? A i mechanizm sprawdzałem i działał luźno, ale na wszelki wypadek rozebrałem go wyczyściłem i przesmarowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności