Skocz do zawartości
Gość pablo_ns

Zablokowane drzwi pomocy blagam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablo_ns

witam mam passata b5 2000 r problem jest nastepujacy: mam zablokowane drzwi lewe tylne, jak to wygladalo : drzwi nie chcialy sie zamknac wiec 3 razy silno trzasnalem nimi aby je zamknac. po tym wszystkim drzwi nie da sie otworzyc ani od srodka ani od zewnatrz. Gdy chce otworzyc drzwi od srodka za pomoca klamki to ona ciezko chodzi i rygiel ten kolo szyby idzie do gory. Jezeli zamkne centralny zamek to rygiel ten kolo szyby wchodzi do polowy tapicerki. Bardzo prosze o pomoc, gdyz z tego powodu mam problemy z wsadzaniem dziecka do fotelika. Nadmieniam, ze wczesniej nie bylo nigdy problemow z drzwiami, natomiast w wigilie mylem auto na myjni i parkuje wylacznie pod chmurka myslalem ze moglo zamarznac ale 3 pozostale drzwi sie otwieraja. Niestety nie mam mozliwosci wsadzenia auta do garazu bo go nie mam. Grzalem ok 10 min suszarka w rejonie zamka niestety nic to nie dalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj czegos na temat "krańcówek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje otworzyłem dociskając drzwi od zewnątrz i pukajac pięścią w okolicy klamki ( dosyć mocno ), trochę dziwne ale w wielu przypadkach działa. Wyczytałem ten sposób tu na forum i u mnie zadziałało , przy mocnym zamknieciu pewnie zacielo ci zapadkę w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu ja miałem to samo z przednimi drzwiami ( od kierowcy).Albo nie mogłem drzwi otworzyć albo przy zamykaniu drzwi odbijały z powrotem. Działo się to przy większych mrozach. Suszenie tylko trochę pomogło. Pomogło natomiast popsikanie w otwór rewizyjny WD40 albo coś podobnego. Tzn zdjąłem tapicerkę, i otworzyłem tę zaślepkę okrągłą i tam zacząłem psikać. Nie wiem jak teraz , przy tych mrozach bo od tygodnia nie mam auta(skrzynia w naprawie) ale po tym psikaniu ustały problemy. Nie wiem jak było poprzedniej zimy, bo auto mam od niedawna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo_ns
w ktorym miejscu uderzales. masz moze link do tego systemu otwierania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mam mozliwosci wsadzenia auta do garazu bo go nie mam
A próbowałeś porządnie nagrzać auto od środka ( np. na pracującym silniku przez 1gdź. - można wspomóc jakąś farelką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zablokowany prawy tył.U mnie nic nie pomogło,a próbowałem wszystkiego jak koledzy wyżej pisali.Trzeba było rozwalić zamek od środka(po zdjęciu tapicerki).Prawdopodobnie zaciął się silniczek.Skończyło się na używce.Chodzi jak lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez ma zablokowane tyle lewe zamek się zablokował na początku zamykał się nie raz i nie raz się otwierał robiłem tak że naciskałem na pilot kilka razy i sie zamykał tak samo z otwieraniem, zastanawiam się jak bym wtyczki wypiął bo jak próbuje je otworzyć to rygiel otwiera się do połowy i zamyka się jak puszcze klamkę od środka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WD40 odradzam..może narobić większych szkód ...trzeba rozkręcić...może być woda i zamarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WD40 odradzam..może narobić większych szkód ...trzeba rozkręcić...może być woda i zamarza

 

Hymmm.. a dla czego WD-40 może narobić szkód ? , to tylko olej , ja go stosuję od dawna , jak na razie wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamek był zablokowany już przed mrozami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zamiast wd40 sprobowac odmrazaczem do szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zamarzły tylnie drzwi w tamtym roku przy -22 stopniach. nie przejmowałem się tym specjalnie. Ciągnąc za klamke zewnętrzną nie było żadnego oporu, a ciągnąc za wewnętrzną to rygiel choć był w górze to jeszcze troche za kazdym pociągnięciem podnosił sie dosłownie o milimetry.

 

tego dnia miałem jeszcze podróż 120 km w jedną stronę i nawet po takiej jexdzie nie odmarzło. Wróćiłem do domu i wystawiłem paska zamarzniętymi drzwiami do słońca. Stał kilka godzin więc poszedłem sprawdzić czy się otworzy.... no i nic :D >>> pomyślałem "no to ładnie.. tapicerkę trzeba zdjąć" . No ale przeszedłem kilka razy do okoła niego i znów pomyślałem " pier**** , nie bede marzł na mrozie :P " Passat postał jeszcze na drugi dzień odwrócony do słońca...... podchodze..... i się otwiera :D

 

 

także polecam wszystkim.... cierpliwości :D

 

a resztę drzwi które się "jeszcze" otwierają.... zabezpieczcie nim bbedzie za późno ;)

 

 

poszukaj czegos na temat "krańcówek"

 

 

że niby co mają krańcówki do tego ??

 

pozdrawiam :)

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamarzł po prostu ten zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij linkę z klamki, trzeba się przy tym trochę nagimnastykować bo trzeba to zrobić przez szczelinę jak pociągnie się klamkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdejmij linkę z klamki
Taaa i potem już nie otworzy. Moim skromnym zdaniem powodem zablokowania się zamka jest właśnie opadnięta linka, lub przerwana ścieżka w samym zamku albo przerwane połączenie elektryczne. Zamarznięcie, podmarznięcie było tylko bezpośrednią przyczyną jebnięc..a drzwiami a co za tym idzie uszkodzenia mechanicznego zamka. Co do stosowania WD40 to oczywiście jest to olej mający bardzo małe właściwości smarne a bardziej penetrujące, po chłopsku jest olejem suchym który potrafi wypłukać resztki smaru co powoduje mechaniczne uszkodzenia części ciernych. Krótko mówiąc działa tylko doraźnie i dzięki reklamie jest bardzo często używany jako złoty środek na wszystko. Do zamka albo smar silikonowy albo wazelina techniczna (też w niskich temp. się ścina). Co do wypowiedzi na forum o zamkach kolego opcja szukaj i mamy tego multum np.

Rozbiórka drzwi almanach dla potomnych

coś mojego ;)Demontaż tapicerki tylnych drzwi

jak otworzyć zablokowane drzwi

zablokowane tylne drzwi

zblokowane drzwi pasażera prawe

zablokowane tylne drzwi i szyby

Jest jeszcze trochę tego ale już nie chce mi się wklejać linków jak będziesz potrzebował to sobie poszukaj. Powodzenia

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo_ns

dordzy koledzy na wstepnie dziekuje wszystkim za okazana pomoc. Przepraszam ze tak dlugo odp lecz niestety moj uslugodawca internetu PLAY urzadzil mnie tak ze nie mialem internetu 3 dni. Drzwi juz naprawilem. Przyczyną byla linka ktora do klameczki otwierania drzwi od srodka. Byla ona mocowaniu do klamki nienaturalnie zablokowana prtzez co byla za krotka aby otworzyc drzwi. Dzis rozebralem tapicerke- bez zadnego problemu od srodka i poprawilem ta linke idaca do klamki. Wszystko dziala jak nalezy. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyczyną byla linka ktora do klameczki otwierania drzwi od srodka.

:hmm gdzie ja to ostatnio pisałem... ;) Inny wątek i znowu ten sam problem.To częsty przypadek po demontażu/montażu tapicerki.Wystarczy niewiele się pancerz przesunie i już nici z otwierania drzwi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że niby co mają krańcówki do tego ??

 

a maja bardzo duzo (moze nie maja nic wtedy gdy jestes w 100% pewien ze drzwi zamarzly), passat ma podwojne ryglowanie drzwi wiec nie otworzysz ich w razie wojny od srodka w przypadku uszkodzenia elektryki centralnego zamka.

u mnie tylne prawe drzwi albo nie ryglowaly sie i musialem leciec na okolo auta i je zamknac samemu albo ryglowaly sie na amen, czasami mialem zamkniete drzwi przez tydzien :) lutowanie plytki elektro w zamku kierowcy zalatwilo problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli właśnie to problem jest na płytce drukowanej w zamku? Jak wtedy otworzyć zamknięte drzwi? Jak wyjąć zamek bez otwierania drzwi? Przecież dostęp do śrub od zamka jest dopiero po otwarciu drzwi.

 

Dziś sprawdzałem u siebie drzwi tylne (te działające) i gdy auto jest zamknięte, to nie da rady otworzyć ich od środka pociągając za klamkę.

Gdy otwieram centralnym zamkiem to wszędzie słychać mechanizm otwierania oprócz w uszkodzonych drzwiach. Czyżby to zamek (elektronika)?

 

Update:

Udało się otworzyć poprzez: maksymalne pociągnięcie wewnętrznej klamki (kołek idzie w górę), następnie łapiąc i silnie przytrzymując wysunięty kołek puścić klamkę i wcisnąć przycisk otwierania na pilocie :)

Mnie to pomogło i jest już dobrze 2 tygodnie.

Edytowane przez jwlalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności