Skocz do zawartości
jacwuIX

światła stop palą się cały czas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Problem tak jak w temacie.Podejrzenie padło od razu na czujnik światła stopu,ale po wypięciu go światła świecą się dalej.Po podłączeniu do wag-a wyskoczył błąd: 65535.U48023 .Dodatkowo od czasu do czasu miga kontrolka świec żarowych,która po naciśnięciu pedału hamulca gaśnie:niekumam.Na jutro jestem umówiony do elektryka,ale jestem ciekaw ,czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy światła stop świecą cały czas, czy tylko razem z pozycyjnymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cały czas ,nawet powyłączeniu samochodu i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki,tak jakby gdzieś się zrobiło zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował pójść po nitce do kłębka - zaczynając od światła iść kostka po kostce i miernikiem sprawdzać czy nic nie jest zwarte.

 

Ps. Nie ma jakiegoś dodatkowego układu powodującego zaświecenie się świateł w razie uszkodzenia włącznika przy pedale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony czujnik przy pedale hamulca > wymień.

Pozdrawiam

ps. dokładnie to samo przerabiałem w turanie jakieś trzy dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem u siebie po wymianie czujnika stopu wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie czujnik pedału hamulca. Okazało się ,że nastąpiło zwarcie we wtyczce od podłączania kempingu.Na razie tylko bezpiecznikiem wyłączyłem obwód,jak się zrobi cieplej to wymiana wtyczki.Za wszystkie porady bardzo dziękuję i pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zacznij od wyciagniecia zarowek pojedynczo i sprawdzisz czy nie mam jakas zwarcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam zacznij od wyciagniecia zarowek pojedynczo i sprawdzisz czy nie mam jakas zwarcia
kolega już napisał przyczynę problemu aale nie powinien z tym zwlekać bo jazda bez świateł STOP grozi co najmniej mandatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale światła stopu działają już prawidłowo.Nie jestem elektrykiem,więc nie wiem czy dobrze tłumaczę:zwarcie spowodowało pojawienie się drugiego plusa w obwodzie i powodowało dopływ prądu i ciągłe świecenie (tak jakby mostek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwarcie zrobiło się we wtyczce przy haku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy światła stop świecą cały czas, czy tylko razem z pozycyjnymi?

Witam ja mam taki problem w moim pasacie że jak włączę światła pozycyjne to załącza się stop i załączają się kontrolki ABS/ESP Nr. błędu to: 00526. Proszę o pomoc!!!

 

---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 16:42 ----------

 

Oki już się uporałem z tym problemem. Winna była żarówka, ktoś założył żarówkę jednowłóknową zamiast dwuwłuknowej i robiła zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 8pit
Jednak to nie czujnik pedału hamulca. Okazało się ,że nastąpiło zwarcie we wtyczce od podłączania kempingu.Na razie tylko bezpiecznikiem wyłączyłem obwód,jak się zrobi cieplej to wymiana wtyczki.Za wszystkie porady bardzo dziękuję i pozdrawiam !!

 

Witam serdecznie,

 

Mam podobny problem i też winna jest wtyczka z przyczepki. Czy mógłbyś napisać jak problem został rozwiązany? wymagał wizyty u elektryka?

 

pozdrawiam,

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy spotkał się ktoś z następującym problemem?

Światła stop z tyłu po przekręceniu kluczyka (bez zapalania silnika) zapalają się poprawnie, tzn. po naciśnięciu hamulca jedno włókno.

Jak tylko przekręcę włącznik świateł na pozycyjne lub mijania to zapalają się dwa włókna i tak sobie świecą przez cały czas i niezależnie od tego czy przycisnę hamulec czy nie. Gasną dopiero wtedy kiedy wyłączę światła lub silnik.

 

Błędów na VAG brak

Co jest grane?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony re. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usterka występuje we wszystkich lampach z tyłu włącznie z trzecim światłem stop? Czy tylko w jednej? Na początek podmieniłbym włącznik świateł stop przy pedałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak masy na lampie

robi sie tzw.choinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego , mam dokładnie ten sam problem , udało Ci sie go rozwiązać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był problem w Tym że wymieniałem zarówke bo sie przepaliła od stopu i włożyłem przez pomyłkę jedno włóknowa zamias dwu włoknowa i przez to sie paliły cały czas swiatła stop w momęcie kiedy przekreciłem włącznik swiateł na pozycyjme lub mijania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inny przypadek w b5fl.

Wyskakuje błąd na desce, wiadomo: świece żarowe + esp.

Objaw to delikatnie podświetlona listwa tylna STOP, ale tylko 3 pierwsze i 3 ostatnie LED w rzędzie. Podświetlenie ledwo widać. 

Pomiar na tylnej wtyczce przed złączem z lampami ok (lampy odłączone), oprócz jednej pary. Zdjęcie w zal.

Nie wiem czy tak powinno być.

Błąd wyskakuje nawet jak wyjmę bezpiecznik 13 od świateł stop.

Czujnik przy pedale? Czy może jednak gdzieś przebicie i szukać dalej.

Dzięki.

IMG_20180508_123551691.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności