Skocz do zawartości
ciuciek

Kontrolka temp. płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może trywialne ale na pewno krótkie :)

 

Wskazanie na desce rozdzielczej temperatury płynu pochodzi z .... ? Nigdy nie grzebałem w passacie i nawet nie bardzo wiem jak wygląda układ chłodzący, ile ma obiegów, gdzie jest czujnik temp (ten co na desce rozdzielczej pokazuje). Gdyby ktoś łaskaw w 3 zdaniach napisać jak to tam jest skonstruowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa 2 czujniki, jeden w termostacie - G83, drugi w kroccu na wylocie z glowicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczne dzięki!!!

 

i doprecyzowując....

 

Skoro mamy dwa czujniki G83 przy termostacie i drugi na wylocie z głowicy silnika, to z którego jest brane wskazanie na deskę rozdzielczą ? Z którego pomiar temperatury jest widoczny dla kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śliczne dzięki!!!

 

i doprecyzowując....

 

Skoro mamy dwa czujniki G83 przy termostacie i drugi na wylocie z głowicy silnika, to z którego jest brane wskazanie na deskę rozdzielczą ? Z którego pomiar temperatury jest widoczny dla kierowcy?

zerknij na to i sam znajdziesz [ATTACH]42812[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie takie zjawisko, że jak auto postoi długo na mrozie to przy odpalaniu zapalała się czerwona kontrolka płynu chłodniczego.

Objaw ten miałem w 2 autach.

Sprawdziłem poziom płynu, w obu był w zakresie, ale blisko minimum.

Dolałem więc do maxa i dzisiaj w jednym aucie znowu zapaliła się kontrolka.

Czy zauważyliście u siebie coś podobnego...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, ale w 2.0 FSI (150 KM). Prawdopodobnie jest jakiś wyciek na instalacji. Raz na tydzień - dwa dolewam pół szklanki wody destylowanej.

Tak na marginesie, czy można dolewać jakiegoś innego płynu do chłodnicy? W ASO oczywiście powiedzieli, żeby absolutnie nie dolewać innego płynu, lepiej wody destylowanej... "bo można sobie narobić kłopotów". Najlepiej dolewać oryginalnego płynu VW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się dzieje jak są duże mrozy. Przy odpalaniu mam info żeby sprawdzić płyn. Jak wyłączę auto i uruchomię ponownie komunikatu już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - wystarczy wyłączyć i włączyć i już jest OK.

Kupiłem płyn różowy w sklepie vw - 1L koncentrat za 20,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Włączanie i wyłączanie auta działa, ale nie we wszystkich przypadkach. Trzeba sprawdzać poziom płynu. Ja kilka razy tak się wycwaniłem, ale zdarzały się sytuacje, że nie pomogło i trzeba było dolewkę zrobić. ASO potwierdziło, że tak się auto zachowuje nawet w sytuacjach, kiedy poziom płynu jest bliski minimum. Koncentrat? Muszę poszukać gdzieś oryginalnego płynu. tylko zawsze nie ma czasu, żeby się przejechać po sklepach - zostaje Allegro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim B6 po przejechaniu ok. 5 tys. km także obniżył się poziom płunu i to lekko poniżej minimum. Czy to się wiąże z "osiadaniem" głowicy, czy nalewają tak mało w farbyce, że jak odparuje trochę, to już jest poniżej? Wie ktoś może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być związane z mrozami. Mi w ASO powiedzieli, że tak się dzieje czasami. Kazali dolewać wody destylowanej. Ale polecam zakupienie oryginalnego koncentratu.

Dolewanie wody będzie co chwilę powodować podobne objawy - dolewałem co dwa tygodnie. Teraz zalałem koncentrat i jak na razie poziom płynu się trzyma na stałym poziomie. Jeżeli są minimalne zmiany, to nieprównywalnie mniejsze niż poprzednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie pomóżcie. Mam taki problem zapaliła mi się kontrolka temp. płynu chłodniczego. Dolałem płyn chłodniczy do zbiornika wyrównawczego i pojechałem dalej. Po około 10min mialem juz pusty zbiornik wyrównawczy a kontrolka znowu sie zapaliła na decse rozdzielczej. Czyży był jakis wyciek? jak tak to gdzie miałbym go szukać na poczatek?

Jestem nowym użytownikiem. mam nadzieje ze pomożecie :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po około 10min mialem juz pusty zbiornik wyrównawczy (...) Czyży był jakis wyciek?

 

Może przelało się do zbiornika awaryjnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36a10994f66049975b5142e7854a8800.jpg

Cieknie z tego przewodu tak mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że to droga naprawa? Bylem u mechanika odrazu powiedział że to uszczelka pod głowicą. Ale chyba chciał zarobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już działa mój pasek: ). Okazał się pęknięty wąż nagrzewnicy. Wymienilem go i śmiga jak nowy: ). Pozdrawiam wszystkich. Borek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie takie zjawisko, że jak auto postoi na mrozie z 10 godz przy temperaturze zewnetrznej -3 tak jak dzis jest to przy odpalaniu zapalała się czerwona kontrolka płynu chłodniczego.

Sprawdziłem poziom płynu, i jest w normie nawet blisko max..Zgasilem auto i odpalilem i kntrolka zgasla i juz sie nie oswiecila

Czy zauważyliście u siebie coś podobnego...?!?...O co chodzi? Znalazlem taki artykul

Miałem kiedyś taki przypadek że po odpaleniu mojego auta na mrozie nadal paliła się kontrolka od płynu chłodzącego a po kilku minutach jak się trochę rozgrzał silnik to po ponownym odpaleniu kontrolka gasła. Przestraszywszy się tym zgasiłem silnik i od razu zaglądnąłem pod maskę w zbiorniczek wyrównawczy myśląc że, brakuje tam płynu lub jest on zamarznięty (ale przecież sprawdzałem przed zimą i powinien trzymać do -35C). Ku mojemu zdziwieniu płyn był i mieścił się nawet w wymaganym zakresie przedziałki i był raczej w wodnej konsystencji oraz częściowo zalewał czujnik. Odpaliłem jeszcze raz, pochodził trochę a jak zgasiłem to po ponownym rozruchu kontrolka już nie paliła się. Pytałem się niektórych mechaników i kumpli co to możne być i nikt nie potrafił cokolwiek sensownego powiedzieć poza gadaniem bez sensu że te auta tak mają. Otóż w cale nie! Powodowane to było tym że nasze płyny do chłodnic a szczególnie G12 im niższa jest temp to poziom płynu w zbiorniczku spada. Nie jest to spowodowane nieszczelnością, wyparowywaniu czy innemu wydostawaniu się płynu poza układ tylko normalnymi prawami fizyki. W zbiorniczku jest specjalny czujnik który właśnie wysyła sygnał na deskę dla kierowcy w razie braku płynu. Myślałem że jak płynu jest mniej więcej tak jak wskazuje przedziałka w zbiorniczku to będzie ok (tego można się trzymać przy dodatnich temp.).Zimą poziom w zbiorniczku gdy jest latem ustawiony na max to i tak na ten okres zimy możne być dla tego czujnika za mały. Trzeba sobie najlepiej zrobić test. Np. gdy na -15 nam kontrolka nie chce zgasnąć podczas odpalenia to trzeba dolać 100ml i zobaczyć jak będzie następnego dnia. Jak to nie pomaga to dolewać aż do skutku oczywiście nie przesadzić bo nie można zalać całego zbiornika bo po rozgrzaniu sinika może to skutkować jego rozsadzeniem i wieloma innymi konsekwencjami. Trzeba to zrobić umiejętnie i stopniowo bo jeżeli już mamy w zbiorniczku sporo ponad miarkę to nie należy więcej dolewać i wtedy to już może być inna przyczyna i trzeba się udać do jakiegoś warsztatu na diagnozę lub samemu dociekać innych przyczyn. U mnie problem palącej kontrolki zimą znikł gdy w zbiorniczku wyrównawczym dolałem płynu ponad maxa około 1cm więcej ale to i tak nie jest nawet 70%- całej jego powierzchni. Kumpel w pasacie B6 2006 rok miał ten sam problem i myśląc że jest coś nie tak to zaczął garażować auto by go nie wkurzała ta kontrolka. Tak jak pisałem wcześniej trzeba dolać tyle by jeszcze w zbiorniczku zostało około 30% może mniej może więcej na wypadek podniesienia się poziomu płynu spowodowanego wysoką temperaturą płynu.

 

Troche dlugie :roll ale moze tak byc??Mozna z taka kontrolka jechac???

Edytowane przez arek810316

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść pręciki czujnika płynu w zbiorniczku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze zdemontowac tylko zbiorniczek??I chyba tam sa nawet takie jakby preciki dwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności