Skocz do zawartości
Leszek304

Gasną kontrolki wyświetlacza(licznika) po rozgrzaniu auta

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: passat b3, 1.8 AAM, rocznik 1992. Licznik bez obrotomierza(w jego miejscu wskazówkowy zegarek), bez cyfrowego wyświetlacza, licznik kilometrów mechaniczny, prędkościomierz na linkę.

 

Objawy: Po odpaleniu wszystko ok, włączam światła mijania i w drogę. Gdy osiągnie temperaturę około 70 st.C to gasną wszystkie kontrolki a zapala się niebieska kontrolka od świateł drogowych(mimo włączonych świateł mijania). Wskazówki działają ok, ale znika podświetlenie i nie mrugają kierunkowskazy. Gdy zmienie światła na długie to z kolei kontrolka od długich gaśnie i na wyświetlaczu już wtedy całkowita ciemność.

Gdy temperatura wody zejdzie poniżej 70 stopni, to dwa razy mrugnie kontrolka od temperatury wody i wszystko wraca do normy, gaśnie kontrolka od długich świateł (bo mam właczone oczywiście mijania), wraca podświetlenie i migaja kierunkowskazy. Kostka do licznika wpięta solidnie i nie ma luzów.

 

Rzecz która mogłaby mieć z tym związek: przekręcam kluczyk, świeci kontrolka ładowania, odpalam, kontrolka gaśnie, włączam światła mijania, wszystko ok. Czasami jednak: przekręcam kluczyk, kontrolka ładowania nie świeci, odpalam, właczam światła - słabe, przygazuje, światła dostają mocy. Regulator napiecia nowy (razem ze szczotkami), pasek nie ślizga.

 

Pytanie: o co w tym wszystkim chodzi i jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grzebałeś ostatnio przy zegarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kostkę na zegarach i na skrzynce bezpieczników.

Wygląda mi to na brak masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio(przyznam się) grzebałem bo wymieniałem żarówkę od podświetlenia. Jednak kostka jest wpięta solidnie a objaw występuje tylko gdy temperatura wody przekroczy około 70 stopni, więc jak ewentualny brak masy byłby zalezny od temperatury? Gdy jest ona niższa to wszystko działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem cos takigo. Jak włączałem kierunki to mi wszysko gasło.

I powodem był brak masy wysuną mi się jeden z pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, posprawdzam jutro jeszcze raz, tylko gdzie szukać braku masy? Przewody w kostce siedzą solidnie, sama kostka w liczniku tez siedzi solidnie. Zdaję sobię sprawę że jednak to może być gdzieś brak masy, ale dlaczego to się dzieje gdy silnik przekroczy 70st. ? nie stukając w obudowe licznika, zostawiając samochód na postoju, niczego nie dotykając. Temperatura spada - usterka ustaje :/ Może kontrolka od ładowania ma jakiś wpływ? Przy zdjętym przednim plastiku obudowy licznika (szybka) działa jak nalezy, jednak gdy założe tą przednią obudowę to działa wybiórczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może same zegary mają jakąś ustrke na taśmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzam jutro jeszcze raz i napisze czy problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pęknięte luty, w momencie ogrzewania wnętrza kabiny rozchodzą się luty na pęknięciach, dobra lupa bo tak to ciężko zobaczyć i poprawianie . Pękają głównie przy gnieździe wtyczki

Edytowane przez slawciol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zastosuję się do Waszych wskazówek i posprawdzam wszystko co się da. Obecnie muszę wyjechać, ale gdy tylko się z tym uporam to opiszę jaki był wynik i rozwiązanie. Tak, aby temat przydał się później innym i był wskazówką na rozwiązanie podobnych problemów. Pozdrawiam.

 

Witam i najmocniej przepraszam że piszę dopiero teraz ale niestety wcześniej nie mogłem. Wymieniłem linkę od prędkościomierza (gdyż padła) i od czasu wymiany problem zanikł. Możliwe więc że coś gdzieś nie łączyło, ale co dokładnie to już nie jestem w stanie zdiagnozować.Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez Leszek304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności