Skocz do zawartości
fundil

Jaki piecyk do skrzynki ALPINE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, jakiej firmy i o jakich parametrach wybrać piecyk do skrzynki firmy ALPINE sbe1243br http://allegro.pl/alpine-sbe-1243-br-3ocm-8oow-max-promocja-i1358883713.html , chodzi mi o ładne brzmienie, głęboki bass no i żeby nie przesadzić z cenną i mocą.

Na oku mam coś takiego.

http://allegro.pl/magnat-edition-mono-1400w-pl-gw24-m-fv22-k-ce-i1378969629.html

Czy bedzie Ok?

Edytowane przez fundil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz. Tego magnata bym sobie podarował.... to nie jest wzmacniacz :)

 

sama skrzynia basowa nie będzie powalać no ale jeśli już taką masz no to najlepszym wyjściem pod nia (moim zdaniem) będzie CARPOWER

http://allegro.pl/carpower-hpb-1502-kable-zimowa-wyprzedaz-i1351987532.html

 

na temat tego wzmacniacza jest dużo opini w sieci.

 

wzmak po zmostkowaniu oferuję mocą 500 Watów RMSu co w zupełności wystarcza do tego głosnika, nie bedzie problemu z wysterowaniem głośnika.

wzmacniacz który za takie pieniądze oferuje najlepszą moc. ale jest to monoblok. więc napedzisz tylko subwoofer i nic więcej. jesli masz zamiar podłączyc coś jeszcze no to musisz zakupic cos wielokanałowego.

 

zaczekaj jeszcze na inne propozycje i zdecyduj ;)

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chodzi o skrzynkę to akurat to brzmienie jest pod moje ucho.

podłączałem ją pod wzmacniacz INFINITY http://allegro.pl/infinity-ref-1600a-wzmacniacz-mono-wysylka-0zl-i1384243639.html

i grało to pięknie, tylko małe ale cena.

Szukam czegoś za mniejsze pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam CARPOWER-a za takie pieniądze najrozsądniejszy wybór i całkiem przyzwoite wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dam ci rade:

chcesz dobrze szukaj analogu a nie cyfrowki, ten car power jak sie nie myle to mosfet, mosfet to cyfrowy procek ktory buczy, trzeszczy i szumi, i ten material...obudowa z blachy, czyli nie ma co odbierac, a jak nie ma ciepla do odebrania to znaczy ze mocy wiele nie produkuje sie z niego.

Zerknij ma normalny 2 kanalowy magnat clasic wielki sreprny w alu, na tranzystorach sanken'a(najlepszy producent tranzystorow niskoszumnych do sprzetu klasy hi end)

i z przetwornicami a nie koncowka na 12 woltach. Magnat clacic ma koncowki pracujace na 36 woltach-moc takiego rozwiazania nie tudno przeliczyc a i waga sprzetu mowi swoje.

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-magnat-classic-360-i1368705802.html

 

cos takiego.

 

---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:50 ----------

 

lepsza uzywka dobraj klasy niz nowy kompromis-zupelnie jak ze wzmacniaczami domowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada z używka dobra tyle ze ten z aukcji za mało mocy ma do tego głośnika.

Dla przykładu. 300watowy głośnik zasilałem mocą lekko ponad 200W. Myślałem ze jest ok do momentu podłączenia 400W do niego.

Więc jeśli ma te 250rms'u to trza by szukać wzmaka przynajmniej 300w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam carpowera - solidne wykonanie, duza moc no i cena - zapytaj na aukcji ktora kolega wyzej podal bo przed swietami wystawiali te wzmacniacze bez kabli za 330 zl (NOWE!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rada z używka dobra tyle ze ten z aukcji za mało mocy ma do tego głośnika.

Dla przykładu. 300watowy głośnik zasilałem mocą lekko ponad 200W. Myślałem ze jest ok do momentu podłączenia 400W do niego.

Więc jeśli ma te 250rms'u to trza by szukać wzmaka przynajmniej 300w

nie no wiadomo im mocniejszy tym lepiej, chodzi mi jedynie o przyklad tranzystorowego wzmacniacza na przetwornicach i z obudowa jako radiator, takie zestawienie moze dac dobra moc.

Osobiscie uzywalem kiedys w pl takiego wazmacniacza do testow kolumny domowej na 2 glosnikach tonsil 30/100/7 i dawal rade, fakt na duzych glosnosciach sie dlawil/brakowalo mu amplitudy, ale grane bylo w domu na zasilaczu 40amper 1kw wiec lepsza wydajnosc niz w aucie.

 

Fakt jest taki jak kolega mowi, jezeli masz sluchac przawdziwych np 30 watow (to bardzo ostre granie jezeli mowimy o prawdczie a nie cyfrach z naklejki) to kolumny powinny miec nominalna moc 300wat zas wzmacniacz okolo 450.

Dlaczego?

Najlepszy dzwiek i jakosc to 10% mocy glosnika czyli w tym przypadku 30wat.

Dlaczego 450 wat wzm?

Dlatego ze nawet 30 procent idzie w straty ciplene, czyli zeby bylo zapa 300 wat dla kolumn 300 wat plus okolo 100-150 wat na oddawanie ciapla wzmacniacza to daje wymaganie 450 watow.

W rzeczywistoci wzmacniacz bedzie gral z moca okolo 50 watow a nie 450.

To tak jak z autem 130 koni jest przy pewnej predkosci obrotowej tak jak 300 wat jest przy pewnej glosnosci.

Troche zagmatwane to ale warto zasiegnac teorii w kwestii elektroniki zanim sie kupi i okaze sie ze przenoszenie od 180 hercow to za maly bas dla nas.

Najlepiej przed zakupem sprzetu sprawdzic rezonans auta w cerwisie audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że tak spytam, co ma rezonans auta do wzmacniacza?? A ta wypowiedź którą napisałeś o tym że ze wzmacniacza 450w rms idzie tylko 10% na głośnik to się bardzo mylisz i to że tranzystory (końcówki mocy) są 12V to nie znaczy że są. Wzmacniacze cyfrowe jeżeli masz dobrą instalacje pod nie wcale nie przekazują żadnych buczeń trzeszczeń czy szumów i mają jedną wielką zaletę że są mniej prądożerne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A że tak spytam, co ma rezonans auta do wzmacniacza?? A ta wypowiedź którą napisałeś o tym że ze wzmacniacza 450w rms idzie tylko 10% na głośnik to się bardzo mylisz i to że tranzystory (końcówki mocy) są 12V to nie znaczy że są. Wzmacniacze cyfrowe jeżeli masz dobrą instalacje pod nie wcale nie przekazują żadnych buczeń trzeszczeń czy szumów i mają jedną wielką zaletę że są mniej prądożerne.

powiem ci tak, nie zrozumiales co napisale, fizyki nowszej niz ta z prawem ohma korhofa culloomba i kilku innych nie znam, co do cyfrowki to nie skomentuje...naprawiam troszke wzmacniaczy, dokonuje ich tuningu jak powiekszenie pojemnosci zasilacza i zapasu, czy zmiany tranzytrow i scalakow, zasob wiedzy w tym temacie wystarcza mi do zaprojektowania i zbydowania wlasnego amp od podstaw, ale moze wciaz sie myle i w to nie watpie.

Napisalem ze najlepsze parametry odsluchowe sa przy okolo 10% mocy, bo wtedy wzmacniacz emituje najmniejsze znieksztaucenia intereferencyjne jak i wszelkie inne przydzwieki oraz szumy.

 

Nie stwozono jeszcze cyfrowki ktora nie emituje zaklucen rownych czestotliwosci pracy wlasnej.

Tandeta ma syfrowke na sterowaniu i wzmacniachach, klasa hi end jak

-Luxman

-Denon

-Hitashi

-Nad

-Bank&Olufsen

-Pioneer

czy

-Yamaha

 

Posiadaja (w klasie hi end nie mowie o klasie hi fi) potensjometry zanalogowe bez pilota, przedwzmacniacze na kontaktronach, korektory na suwakach i koncowki na mostkach oraz tranzystorach snaken, a nie jak wg ciebie pilot(zaklucenia z dekodera), potencjometr bezgraniczny(zaklucenia i znieksztalcenia) rozdzielacz wyjsc na cyfrowie(przydzwiek i znamie innych zrodel)mosfety (szumy i przydzwieki).

 

 

Jak chcesz dobry sprzet znalezc i zrozumiec moja(wlasniwie nie moja a elektroniczna) teorie to wez jaki kolwiek sprzet nie podlaczaj zrodla i daj glosnosc na maksa, jak bedzie cisza bez trzaskow i szumow to wtedy masz doczynienia z klasa jakosci i daje reke uciac, ze przy braku w/w nie znajdziesz cyfrowki w srodku.

 

Zarzucasznie fizyce ze kolo sie nie toczy a przewraca jest chyba niecodzienne...

 

---------- Post added at 17:14 ---------- Previous post was at 17:09 ----------

 

Pradu zra tyle samo bo zasilanie wciaz jest na trafie i kndensatorach...

A to co mowisz to prawo ohma, policz ile mozesz uzyskac z 12v w samochodzie.

Rezonans auta ma glowne znaczenie do basu, czyli jaka czestotliwosc ci ta puszka przeniesie(co najlepszego mozesz uslyszec).

Najpierw powinno sie dobrac glosnik do czestotliwosci rezonansowej auta i pozniej pudlo do glosnika a nie inaczej.

Wzmacniacz dobiera sie do zawieszenia glosnika i tylu kolumny glosnikowej.

Procz jej mocy pod uwage bieze sie wiele parametrow z czego najwazniejszym jest dobroc i qts(ten w granicach 3 nadaje sie do auta, okolo 7 donry do domu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz dobry sprzet znalezc i zrozumiec moja(wlasniwie nie moja a elektroniczna) teorie to wez jaki kolwiek sprzet nie podlaczaj zrodla i daj glosnosc na maksa, jak bedzie cisza bez trzaskow i szumow to wtedy masz doczynienia z klasa jakosci i daje reke uciac, ze przy braku w/w nie znajdziesz cyfrowki w srodku.

 

Jak instalacja jest ok to nie będzie nic słychać, zapraszam do siebie to podłącze ci kilka cyfrówek w samochodzie i udowodnię że będzie cisza.

 

Pradu zra tyle samo bo zasilanie wciaz jest na trafie i kndensatorach...

 

Mylisz się analogowy wzmacniacz przy tej samej mocy będzie brał więcej prądu co cyfrówka.

 

Najpierw powinno sie dobrac glosnik do czestotliwosci rezonansowej auta i pozniej pudlo do glosnika a nie inaczej.

 

 

Większej głupoty nigdy nie słyszałem. Jeżeli chcesz już bas stroić do auta to dostrajasz to skrzynią, a dokładnie strojeniem skrzyni, czyli ta sama częstotliwość ma mieć skrzynia co auto (jeżeli częstotliwość rezonansowa auta wynosi 48Hz na tyle samo stroimy skrzynie)

 

Wzmacniacz dobiera sie do zawieszenia glosnika i tylu kolumny glosnikowej.

 

Jaki tył kolumny o co ci chodzi??

 

Podsumowując nie masz po co mierzyć częstotliwości rezonansowej auta bo i tak nie usłyszysz różnicy takie pomiary robi się przygotowując skrzynie pod zawody dB Drag. I większość rzeczy o których pisał kolega Stavros ci się nie przyda, elektronika elektroniką ale w praktyce wygląda to inaczej siedzę w CA już prawi 5 lat i wiem co mowie, ale jak lepiej żeby się jeszcze wypowiedział ktoś kto jest dobrze oblatany w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne, jestes lepszy masz racje, szczegolnie od praw fizyki i elektro akustyki.

Niestety czytajac car audio nie nauczysz sie tyle co w technikum elektronicznym z kierunkiem elektroakustyka;) ale to moje zdanie.

Srzynia stroi sie amatorsko, profesjonalnie dobiera sie glosnik (jego teoretyczne parametry) do auta a nastepnie do glosnika skrzynie.

A i mial byc typ a nie pyl kolumny, czyli otwarta lyb zamknieta.

 

 

I owszem uslyszysz roznice jak dobierzesz a sprzet do auta lub sprzet do swojego widzi mi sie.

 

Nie bede sie spieral tyle ode mnie.

 

---------- Post added at 21:39 ---------- Previous post was at 21:37 ----------

 

ps. zadna instalacja nie zniweluje szumow mosfet i przydzwiekow. Nie ma takiego filtra na swiecie ktory to odfiltruje, jedynie wycinka pasma (jak mowisz dobrze podlaczona aparatora dodatkowa) ale wycinajac szum wycinasz czesc muzyki.

Procz siedzenia 5 lat w CA przeczytaj w 5 h podstawy elektroakustyki w niebieskiej okladce,przyda sie uwierz mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się temat rozwiną. Koledzy ja też po fachu elektromechnika samochodowa. Ale nie o takie wywody mi chodziło tylko, tylko czy któryś z was słyszał ten tłuczek i w jakim zestawie.

Ja jestem zwolennikiem analogu po prostu cieplejsza barwa. Ja kieruje się w kierunku Pioneera,radio to DEH-7100bt no i myślałem o wzmacholku Pioneera GM-D7400m.

Edytowane przez fundil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to się temat rozwiną. Koledzy ja też po fachu elektromechnika samochodowa. Ale nie o takie wywody mi chodziło tylko, tylko czy któryś z was słyszał ten tłuczek i w jakim zestawie.

Ja jestem zwolennikiem analogu po prostu cieplejsza barwa. Ja kieruje się w kierunku Pioneera,radio to DEH-7100bt no i myślałem o wzmacholku Pioneera GM-D7400m.

no i brawo za uznanie analou lepsza barwa i td, to sie chwali.

A i dodam ze ja mowilem o sprzecie domowym, w aucie zadne szumy i znieksztaucenia nie sa przeszkadzajace az tak.

Mialem deh 50 hub i ladnie gral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe też mam Pioneera na głośnikach Jamo. Mam go 2 lata i jaszcze mnie nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa rozne ucha, jak dla mnie np 30 hercow to nie radosc, 20-21 tak bo jeszcze to slysze, choc wiekszosc ludzi (niewycwiczone ucho) slyszy od 30 a zeby 28 usluszec musza miec straszna cisze w domu i tylko ta czestotliwosc.

Dlatego wspomnialem o szumach i innych ja np slysze wyraznie szumy w trakcie grania, a np moja kobiecina nie, dla niej oby gralo i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer do auta akurat nie robi dobrych wzmacniacz, w sumie może nie tyle są złe co mizerny stosunek cena/jakość. A powiedz ile byś chciał przeznaczyć na ten wzmacniacz i czy ma być nowy czy może być używka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam raczej coś nowego do 400PLN,ale nie koniecznie nowy może być używka byle 100%

pewna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywki Rokford Fostage, Alpine, Magnat Clasic, Vibe, Fusion-te znajdziesz w granicach 70 funtow na ebay w swietnym stanie z pudlami i papierkami bez zadnych rys.

Nowe w/w zaczynaja sie od 150 funtow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych polecał bym:

 

-Hollywood HXA-20

-μ-Dimension μ-Glow 2075

-Kicker BX300.2

 

Z używek na allegrogo:

- http://allegro.pl/rockford-fosgate-300s-w-oryginalnym-opakowaniu-i1383108917.html

- http://allegro.pl/rainbow-pca-two-50-i-pca-two-75-oldschool-wawa-i1384664708.html

 

 

Ja bym polecał to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności