Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Na dniach wymieniłem poduszkę lewą jak patrzysz na silnik (febi) oraz od skrzyni(lemforder). Po wymianie samochodem mocniej trzęsie.Nawet kierownica się trzęsie gdzie prędzej tego nie było.Co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał w razie czego mamy aktualnie dobrą ofertę na oryginalną poduszkę z ASO elektryczną. Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Na dniach wymieniłem poduszkę lewą jak patrzysz na silnik (febi) oraz od skrzyni(lemforder). Po wymianie samochodem mocniej trzęsie.Nawet kierownica się trzęsie gdzie prędzej tego nie było.Co to może być??

To może być nieoryginalna poduszka :P Wiele razy już było na temat zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie, 0.70 kg to dobra waga sprawnej poduszki czy nie bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słychać chełbotanie oleju ? Każda nowa poduszka z aso nie chełbocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem ostatnio i ważyła 0,755 (używka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a słychać chełbotanie oleju ? Każda nowa poduszka z aso nie chełbocze.

 

Nie chcę się mądrzyć ale to nie będzie miarodajny test bo oczywiście nowa nie będzie chłbotać, ale perfidnie uszkodzona w któej już nie ma oleju też nie... Dziwne bo dostałem od jednego gościa z allegro zdjęcia dwóch poduszek na wadze, najpierw jedna później druga na końcu obydwie na raz i obydwie mają 0.70 i razem 1.40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem poduszki pod silnik Ruville, gdyż stare puściły olej teraz mam pytanie jak wyregulować przednią poduszkę pod chłodnicą gdyż mam wyczuwalne lekkie drgania zapewne brakiem wyregulowania tej pod chłodnicą poduszki.Dodam że silnik był odpalony na odkręconych poduchach w celu ułożenia się silnika. Będę wdzięczny na podpowiedz

Edytowane przez mshk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulował ktoś już tą przednią poduszkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dwie przednie są nowe to tą pod chłodnicą najlepiej ustawić tak żeby była po środku czyli bez nacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dwie przednie są nowe to tą pod chłodnicą najlepiej ustawić tak żeby była po środku czyli bez nacisku.

Rozumiem, to muszę poprawić bo obecnie mam ją podniesioną wyżej jak połowa i stąd te delikatne drgania mogą być?

Edytowane przez mshk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej to poluzować dwie boczne poduszki i tą przednią. Odpalic silnik i zgasić. I wtedy podokręcać wszystko :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprosciej to poluzować dwie boczne poduszki i tą przednią. Odpalic silnik i zgasić. I wtedy podokręcać wszystko :fajny

 

Tak zrobiłem ale wydaje mi się że ta przednia poduszka jest za wysoko pidniesiona. Ustawie ją na środku i zobaczę jak będzie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh, miałem dokładnie taką samą sytuację - w pudełku lemfordera była poduszka bez oznaczeń. Oczywiście po zamontowaniu miałem koszmarne wibracje. Poduszkę reklamowałem (intercars) - stwierdzono, że jest sprawna. Ponownie reklamowałem - teraz odesłano do producenta.

 

W pudełku corteco powinna być poduszka z logiem corteco - nie było tak ?

 

Wreszcie uznano mi reklamację na poduszkę pod silnik Lemforder.

 

Poduszka pojechała do producenta do Niemiec - tam po zbadaniu jej własciwosci tłumiących specjaliści orzekli, że poduszka ma zbyt niską zdolność tłumienia drgań w porównaniu z oryginałem i nie nadaje się do montażu pod motorami TDI.

 

220zł po niemalże pół roku wróciło do kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos szuka poduszki do AVF,AWX,AVB,ALT to ponizej aukcja z dobra poduszka o wadze 754 gramy.Prosilem o wyslanie zdjec z wagi elektronicznej, takze moge polecic ta aukcje.Jezeli naruszylem regulamin to ostrzezenie przyjme na glowe.Wiekszosc uzywanych poduszek jest wylanych i nie nadaja sie do niczego.Sam kupilem 2 sztuki na allegro i niestety pusta miala wage 624 gramy a chlupiaca 650 gram.Ponizej wspomniana aukcja:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4833463832

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli ktos szuka poduszki do AVF,AWX,AVB,ALT to ponizej aukcja z dobra poduszka o wadze 754 gramy.Prosilem o wyslanie zdjec z wagi elektronicznej, takze moge polecic ta aukcje.Jezeli naruszylem regulamin to ostrzezenie przyjme na glowe.Wiekszosc uzywanych poduszek jest wylanych i nie nadaja sie do niczego.Sam kupilem 2 sztuki na allegro i niestety pusta miala wage 624 gramy a chlupiaca 650 gram.Ponizej wspomniana aukcja:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4833463832

 

ale to silnika ALT czyli benzyny czyli do diesla się nie nadaję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to silnika ALT czyli benzyny czyli do diesla się nie nadaję

 

Nie sugeruj się ze sa do benzyny ALT. Do Diesla AWX,AVF i benzyny ALT sa takie same poduszki.

 

PRAWA 8D0199382AE

 

LEWA 8D0199379AE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem już jakiś rok temu dwie nowe Corteco, ale dla mnie to one wcale nie spełniają swojej funkcji :(

 

Jezeli ktos szuka poduszki do AVF,AWX,AVB,ALT to ponizej aukcja z dobra poduszka o wadze 754 gramy.Prosilem o wyslanie zdjec z wagi elektronicznej, takze moge polecic ta aukcje.

 

Wziąłem jedną bo jak stwierdził sprzedawca w rozmowie tel - w drugiej słychać przelewający się olej..

 

Marcin, gdybyś znalazł jeszcze jedną pasującą do AVF w dobrym stanie daj znać :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuciłem już jakiś rok temu dwie nowe Corteco, ale dla mnie to one wcale nie spełniają swojej funkcji :(

 

 

 

Wziąłem jedną bo jak stwierdził sprzedawca w rozmowie tel - w drugiej słychać przelewający się olej..

 

Marcin, gdybyś znalazł jeszcze jedną pasującą do AVF w dobrym stanie daj znać :)

Pozdrawiam

 

Poszło na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności