Skocz do zawartości
wujekmarcin

B5G Róznice 2001 a 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Panowie jakie są różnice w modelu B5g rok produkcji 2001 a 2004. Z tego co zauważyłem:

 

1. Lusterka z kierunkami

2. Inny kluczyk ( scyzoryk )

3. Seryjnie montowane ESP ( tutaj nie jestem pewny)

 

Jakie jeszcze różnice?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma kierunków (oczek) w przednich błotnikach, pokrętła od kratek świeżego powietrza nie są już podświetlane, inne tapicerki foteli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę niewidocznych zmian, z tego co mi teraz przychodzi do głowy to wydłużony okres do wymiany paska rozrządu i zmieniony napinacz rozrządu. Nowy kolor wnętrza - antracyt. Sporo zmian jest też w elektryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dodatkowo elektryczny podgrzewacz powietrza, ktory znajduje sie w nagrzewnicy.

Celem tego nagrzewacza jest to, aby powietrze wychodzace z nagrzewnicy było od razu ciepłe. W zimie bardzo przydatne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasiach z 2004 wycieraczka tylnej szyby w kombi;) jest z prawej strony, przebieg dzienny jest nad przebiegiem całkowitym. Wcześniej było odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o scyzoryk i ESP, to w modelach od 2001 też chyba w standardzie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESP z pewnością nie ;), przynajmniej na polski rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inny kluczyk ( scyzoryk )

 

Taki sam jest

 

Seryjnie montowane ESP ( tutaj nie jestem pewny)

 

Nie wiem, czy seryjnie był, czy nie, ale:

 

Jeśli chodzi o scyzoryk i ESP, to w modelach od 2001 też chyba w standardzie jest

 

Na bank nie - trzeba było sobie dokupić. Widziałem masę 3BG bez ESP (w niektórych dokładałem przycisk w celu poprawy humoru właścicielowi.

 

Różnice zewnętrzne:

Brak kierunków w błotnikach (przeniesione do lusterek)

Wycieraczki Aero Twin (od 2003 roku)

Wycieraczka tylna parkowana z prawej strony.

 

Wewnątrz:

Kontrolka AirBag off w lampce

Wyłącznik poduchy pasażera w schowku (na kluczyk)

Podświetlenie nawiewów montowane tylko na wyraźne polecenie kupującego (za dopłatą)

 

Niewidoczne - bardziej rozbudowany CAN (inny rodzaj liczników, nawigacja MFD w wersji G współpracująca z tunerem TMC). Bardzo łatwo ją poznać, bo ma ona podczas wpisywania adresu ukryte nieaktywne litery i podpowiada nazwy ulic, co mnie osobiście strasznie drażni).

 

Więcej grzechów nie pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scyzoryk też jest inny ( kształt).

 

Pogromca - a co dokładnie zmieniło się w elektryce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Scyzoryk też jest inny ( kształt).

 

Wiesz co? I Sobol i Dźwigu i Marian mają bądź mięli 2004/2005 rocznik. Już z kierunkami w kusterkach. I zarówno mój scyzoryk jak i ich były naprawdę identyko. Otwieranie, zamykanie i pośrodku odblokowywanie klapy. Naprawdę nic a nic się nie różniło. Przymierzałem te kluczyki do mojego (model 2002) i nic a nic si nie różniło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz wymienionych rzeczy wyżej to w standardzie był 3 zagłówek z tyłu, owalne stopery chodniczków, pojawiło się oświetlenie ambiente, inne modele felg, 2.0tdi, doszedł nowy kolor drewna, listwy progowe były opcjonalne, pojawił się exclusive

Edytowane przez Jaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to od roku modelowego 2004, ramka dzwi wokół szyby od wewnętrznej strony jest w kolorze nadwozia, wcześniej była malowana na czarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile się nie mylę to od roku modelowego 2004, ramka dzwi wokół szyby od wewnętrznej strony jest w kolorze nadwozia, wcześniej była malowana na czarno.

 

Czarna nalepka była w 3B do 2000 roku. Od 2001 jej już nie ma. A wielka szkoda, bo wygląda to od środka ohydnie... Wielki minus dla VW...

 

pojawiło się oświetlenie ambiente

 

To akurat było od 2001 - w lusterku z czujnikiem deszczu i wyłącznikiem (mam takie firmowo) albo w lampce od W8. Nie wiem, kiedy się pojawił silnik W8, ale lampka wnętrza już tam z diodami od początku była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii czarnej wewnętrznej naklejki...

Miałem 2001 zieleń butelkową i jej nie było.

Kolega miał 2001 błękitnego i była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarna nalepka była w 3B do 2000 roku. Od 2001 jej już nie ma.

 

Nie wiem dokładnie Jacku jak to jest (ja nie miałem racji bo widzę że u Ciebie też tego nie ma), ale napewno nie jest też tak jak piszesz że w 3BG tego nie było. W każdym bądź razie w zeszłym roku miałem nie lada problem aby dorwać drzwi bez tej ramki w kolorze srebrnym. Szukałem takich żeby przełożyć bez malowania i zdecydowana większość była czarna od wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest dodatkowo elektryczny podgrzewacz powietrza, ktory znajduje sie w nagrzewnicy.

Celem tego nagrzewacza jest to, aby powietrze wychodzace z nagrzewnicy było od razu ciepłe. W zimie bardzo przydatne

 

To chyba wcześniej niż w 2004 roku się pojawiło - mój zszedł z linii w lutym 2003 i też już to ma. O ile się nie mylę to są to jakieś świece żarowe w nagrzewnicy - po 200m milutkie ciepełko już leci, i maska się cieszy :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest dodatkowo elektryczny podgrzewacz powietrza, ktory znajduje sie w nagrzewnicy.

Mi nic o takim dodatku w moim aucie nie wiadomo, niestety :( Może diesle tak doposażali?

 

A zbiornik płynu hamulcowego? U mnie jest podobny do muchy pod szyję, prostokąt z wcięciami na dłuższych bokach, wcześniejsze były okrągłe ze ściętymi dwoma stronami. Chyba, że to nie od rocznika zależało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał mariano2004 Zobacz post

jest dodatkowo elektryczny podgrzewacz powietrza, ktory znajduje sie w nagrzewnicy.

Mi nic o takim dodatku w moim aucie nie wiadomo, niestety Może diesle tak doposażali?

 

Na 99% tylko Diesle. Tobie to nie potrzebne bo benzynki szybciej się nagrzewają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciepełko po przejechaniu 200 m w zimie :D Mała rzecz a cieszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te podgrzewacze były montowane w passkach z '03?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności