Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy doradźcie...

dzisiaj po imprezie wskoczył mi typek na maskę, przestraszyłem się i cofnąłem i uderzyłem w forda mondeo do tego taxi, okazał się na szczęście znajomy taksówkarz. I moje pytanie jak napisać oświadczenie czy pisać o tym ze koleś wlazł mi na maskę czy ze przy parkowaniu uderzyłem? nie wzywałem policji bo troszkę balem się alkomatu niby nic nie piłem ale łyczka piwa tutaj i tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś ścigać tego pieszego.

Kiedyś uderzył mi butelką od piwa w błotnik.

Porzuciłem auto na zakazie i na piechotę za nimi (byli chyba we 3).

Oczywiście od razu telefon na policję i podawanie aktualnego położenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wskoczył Ci typek na maskę? Wlazł Ci ktoś na samochód? Wiesz kto to jest? Masz jakichś świadków? Jeśli nawet dogadałeś się z taksiarzem to i tak na jego uszkodzenia kasa pójdzie z Twojego ubezpieczenia a swojego Passka będziesz musiał za swoje robić. Wg mnie nie powinieneś odpuszczać temu kolesiowi.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cos sie tak wystraszyl :) trza bylo mu morde obic

 

do ubezpieczalni nie masz co pisac o tym jako okolicznosci lagodzacej, bo pewnie to nic nie da. kasy nie odzyskasz tez dla naprawy swoich uszkodzen jezeli nie masz ac.

 

a tak przy okazji jak to wygadalo? facet :fajny wskoczyl Ci na maske a Ty wystraszyles sie:zeco, odpaliles fure, wcisneles sprzeglo, wrzuciles bieg, itd :D :D zartuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjechałem na parking pod klub no i czekałem na kumpla a ten typek mi wbiegł na maskę wiec cofnąłem żeby go zwalić i stuknąłem...

z tym kolesiem lepiej nie zadzierać bo straszny przypał szkoda gadać wielki gangster z wiochy, wole nie zostać kaleką bo to kozacy co w 10 jednego kopią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam za przeproszeniem pie . . . Gosciu weź ścigaj go i tyle a nie się boisz bo ty jaj nie masz a skóro się tak boisz to było może z samochodu uciekać ścigaj go i tyle a za mondeo pójdzie ci z ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce z pajacem zadzierać... co mi z tego jak potem wiadomo co może mi zrobić? pojde na imprezę i już nie wyjdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dadzą ci status świadka koronnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o odszkodowaniu ze strony ubezpieczyciela,jeżeli nie masz świadków i nie złapałeś tego człowieka który wszedł Ci na maskę,to sprawa w zasadzie nie istnieje. Pieniądze pójda z Twojego OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE TO SIĘ NAZYWA KOLIZJA nie STŁUCZKA !!!!!!!!!!!! BOŻE CHROŃ KRÓLOWĄ !!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale stlukla sie zarowka, wiec to jest stluczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam, że odgrzewam kotleta, ale nie mogę zakładać nowych tematów. Doszło do stłuczki z udziałem mojego passka i chciałbym prosić o waszą opinię w tej sprawie. Podaje link do nagrania z monitoringu.

 

http://linknieaktywny

 

Akcja toczy się na parkingu firmowym. Przyjechałem czarnym passatem na 2 zmianę i czekałem na wolne miejsce. Resztę widać na filmie od 14:01:30. Kto winny? Chłopak z czerwonego audi uważa, że na niego wjechałem. Patrzyłem w prawe lusterko kiedy się pojawił.

Edytowane przez fqpiotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik sie nie otwiera.

czekałem na wolne miejsce.
Jeśli Twój pojazd nie był w ruchu, to wina tego drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik z .exe jako film?? :kijemgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plik z .exe jako film??

 

Jakbyś kliknął to byś wiedział. Piotrek nie siej fermentu :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale to Twoja wina! Twoje auto było w ruchu i do tego w trakcie manewru cofania.

art 23 Ustawy prd pkt 3 przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności:

sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia,

upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.

Z wykładni przepisu wynika, że obowiązek ustąpienia pierwszeństwa dotyczy każdego pojazdu będącego w ruchu.

Edytowane przez hak64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś kliknął to byś wiedział. Piotrek nie siej fermentu :kumple

 

Ostatnio tyle syfu w powietrzu, że wolę dmuchać na zimne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio tyle syfu w powietrzu, że wolę dmuchać na zimne

 

To się nie dmucha na zimne tylko program antywirusowy instaluje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że kolega zareagował w ten sposób. Również bym nie uruchomił pliku exe z rzekomym filmikiem i nie uruchomiłem ale nie zdążyłem o tym napisać na forum z powodu nagłej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że to .exe. Plik dostałem od ochrony i w takiej samej postaci go udostępniłem. Jest bezpieczny :kciuczki

 

przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu

 

Chętnie bym ustąpił gdyby się nie wcisnął na mój pas. Dodam, że audi wyjechało z miejsca parkingowego, którego nie widać na filmie sekundę przed tym kiedy zacząłem cofać.

Ktoś wie czy kodeks drogowy obowiązuje na parkingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności