Skocz do zawartości
ksi

Wyciek płynu wspomagania, b3.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio, jak uzupełniałem olej w motorku, zauważyłem trochę pochlapany silnik, po chwili zobaczyłem, że zbiorniczek płynu wspomagania jest mokry, czyli z niego płyn wyciekał, mimo, że był zakręcony. wytarłem i po pewnym czasie jak zaglądałem pod maskę znów wyciek był widoczny.

Dodam, że problemów z pompą nie ma, cicho chodzi i nie wyje.

 

Pytanie jest takie, dlaczego wywala płyn na zewnątrz?

Jakieś ciśnienie się tam robi, czy może jest jakieś niewidoczne pęknięcie w zbiorniczku?

 

B3, 1.6td

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ sie zapowietrza, gdzieś masz nieszczelność i łapie Ci powietrze do układu a płyn wyciska przez zbiornik, sprawdź dokładnie połączenia. Kierownica kręci płynnie ? Nie szarpie ani nie wyje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyje, ale jak jechałem przed chwilą, to kierownica drgała tak po 0,5 cm na lewo/prawo, ale nie dzieje się tak cały czas. Na 60km może tak z 1 km drgała tak w pewnym momencie.

 

Szczelność sprawdzę jak będę miał możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie dzieje się tak cały czas. Na 60km może tak z 1 km drgała tak w pewnym momencie.
to raczej nie ma nic wspólnego.

tak jak kolega napisał wcześniej, układ łapie gdzieś powietrze (na drodze między zbiorniczkiem a pompą) przez co olej się pieni i dlatego "kipi" ci z zbiorniczka. Lepiej zlikwiduj szybko tą nieszczelność bo ci się pompa w niedługim czasie zużyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten zaworek co jest przy pompie sie zasyfił u ojca tak było też sadziło płyn góra dopiero jak wykręciłem zaworek i przeczyściłem wszystko wróciło do normy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności