Skocz do zawartości
Gość MMarcu

Wspomaganie kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MMarcu

Mam pytanie, czy w pasku mogę sam sprawdzić poziom płynu we wspomaganiu kierownicy? Czy tylko w ASO. W ogóle to chyba trzeba go też co jakiś czas zmienić albo uzupełnić?

 

MMarcu

1.9 TDI 2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę na miniaturkach (kliknij w nie) masz pokazane co w każdym silniku jest czym:

 

scan03nf.th.jpg

 

Nie odznaczyli tylko jednej rzeczy. Takiego zielonego korka (strzałka na dolnej miniaturce) i on raczej jest tym poszukiwanym. Tą osłonę plastikową ściągasz wyciągając ją w górę (uważaj na wiązkę, która jest pod spodem) i sprawdzasz. Powinny być na obudowie jakieś znaczniki. Jak nie prześwituje, poświeć latarką od góry do środka, powinieneś złapać poziom płynu...

 

silnik4gp.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MMarcu

Dzięki za podpowiedĽ, zbiorniczek nie jest przĽroczysty, ale w korku jest miarka z podziałką min, max. Wystarczy zatem odkręcić i już jest wszystko jasne.

A czy można w jakiś sposób sprawdzić poziom oleju przekładniowego w przekładni kierowniczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy można w jakiś sposób sprawdzić poziom oleju przekładniowego w przekładni kierowniczej?

 

W przekladni kierowniczej masz plyn zwany tez olejem!!!Tak ze powinna to byc ta miarka z podzialka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MMarcu

he he, czyli płyn w układzie wspomagania to też płyn w przekładni kierowniczej? Nie ma innego w przekładni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artiszek

Mam pytanie jaki płyn stosowac do wspomagania kierownicy?? w passku b5 bo od niedawna go posiadam i chciał bym zasięgnac informacji uzytkowników!!

 

pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARANMC

Jako tako płynu sie nie wymienia tylko dolewa, na 90% jest to czerwony płyn np:DEXTRON 3, ale lepiej to sprawdz ,jak jest taki dziwny ciemny brąz to był to kiedyś czerwony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artiszek

Dzieki

u mnie jest to zielony plyn :? nazwy nie pamietam :?: ale bardzo dziekuje sprawdzieł m w ksiażce servisowej i juz dolałem :smile:

:razz:

pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzejaw

Ten płyn produkuje firma Febi i ma oznaczenie 6162 jest to płyn mineralny firma febi ma również w ofercie produkt syntetyczny o nr. 6161

 

[ Dodano: Nie Gru 04, 2005 14:31 ]

i oczywiście jest on koloru zielonego przestrzegam przed używaniem płynów czerwonych wv pompy go nie lubią !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbysiu

Witam mam pytanko ile dokładnie wchodzi oleju do wspomagania kierownicy i jak to zrobić zeby dokładnie go spuścic z układu bo musze wymienić czerwony na zielony

 

[ Dodano: Pią Sty 27, 2006 00:22 ]

chodzi mi oczywiscie o passata B5 tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

[ Dodano: Pią Sty 27, 2006 2:10 pm ]

Nie jestem pewny...ale jak juz zlejesz to dolewaj tyle zeby bylo rowno na miarce tam powiedzy min a max . Byle by na zimnym zilniku. jedziesz troche rozgrzewa ci sie silnik nie gasisz go i patrzysz ile jest tam tego plynu. jak za malo to dolej ( raczej musisz pozniej dolac). on musi sie tam rozprowadzic po ukladzie. jak juz dojdzie wszedzie to tam zostanie i bendzie ok. Zasada jest taka ze lepiej dolac mniej niz pozniej jezeli przelejesz to na tyle sie zwiekszy cisnienie ze pojda ci uszczelniacze czy jakies inne rurki doprowadzajace plyn. Ja dasz za malo to bendzie ciezej chodzic i bendzie slychac taki dziwny dzwiek. oznacza ze trzeba dolac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kmink

a czym sie rózni czerwony od zielonego(płyn)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markus227

Czy ktoś miał problem z czerwonym ???---koleś ma i nie narzeka??-po wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc też muszę dolać tego płynu i fajnie by było, gdyby ktoś doświadczony wpadł do tego wątku i wyjaśnił wszelkie wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mol8

mam paska z98r i tez mam zielony plyn

na zbiorniczku jest nalepka okresla jaki plyn trzeba zalac

(przynajmniej u mnie jest i jest napisane miner..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie mam nalepki:/ A w dodatku ciężko mi rozpoznać kolor - na pograniczu zgniłej zieleni i brązu, więc ciężko przyporządkować jednoznacznie. Dlatego myślałem, że ktoś napisze oficjalne zalecenia itp. Ale widzę, że będę musiał sam poszukać. Pojutrze powinienem dać znać w tej sprawie, bo mam jeszcze egzamin przed sobą i ciężko z czasem.

 

[ Dodano: Nie Lut 05, 2006 5:16 pm ]

Na razie znalazłem gdzieś w manualach tajemnicze oznaczenie -G 002 000-. Jak znam życie to jest to wewnętrzne oznaczenie VW i nie dojde do tego tak łatwo... :/

 

[ Dodano: Nie Lut 05, 2006 5:19 pm ]

O, a jednak coś znalazłem: http://forum.audiklub.pl/viewtopic.php?t=4282&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=&sid=99a8426961e48a80eb1d353994cccf4d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mol8

dla 100% pewnosci zadzwon do serwisu

mam paska b5 z 98r i do mnie idzie plyn o parametrach

G002 000-odpowiednikiem tego jest plyn z febiego M 6162-zielony mineralny

koszt za 1l 25 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj wyciek. Najprawdopodobniej obejma przewodu, który idzie do zbiornika się obluzowała - stan płynu poniżej minimum.

Pojechałem więc do ASO i kupiłem ale okazał się zielony a w zbiorniku mam czerwony, nakrętka zbiorniczka w kolorze zielonym :przestraszony:

Można strzykawką odessać stary i dolać nowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz taką duża - prawie 2 litrową strzykawkę :?::przestraszony: Po co sobie "robisz pod górkę" :?: Jedź kup czerwony i dolej :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności