Skocz do zawartości
start2222

b5 1.6 AHL, LPG sekwencja - czy padł czujnik temperatury? gdzie on się znajduje?

Rekomendowane odpowiedzi

Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego od czasu pojawienia się mrozów pokazuje ''0''. Nawet gdy silnik jest ciepły temperatura na wskaźniku wogóle nie wzrasta. A samochód normalnie się nagrzewa.

Czy może jest uszkodzony czujnik temperatury???

Pomóżcie koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobrze odpala czy są problemy z uruchomieniem zimnego silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpala bez żadnego problemu. Czasem jak jest ciepły to za pierwszym razem zdarzy mu się nie zapalić.

A na zimnym zawsze odpali

---------- Post added at 13:21 ---------- Previous post was at 13:19 ----------

 

Nie wiem czy jechać do mechanika żeby go podłączyć pod kompa? Czy brać się za ten czujnik? Tylko nie wiem gdzie on się znajduje. Czy czujnik temp ma bezpiecznik?

Edytowane przez start2222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podpiąć się pod kompa,wtedy pokaże jaką temperaturę odczytuje czujnik.

Może być coś nie tak z zegarami skoro nagrzewa sę dobrze i nie ma problemu z odpalaniem.

Jeszcze zostaje termostat,temperatura otoczenia jest jaka jest(brrr)włączone ogrzewanie i bardzo krótkie przebiegi i silnik nie dogrzewa się ale żeby nawet wskazówka nie drgnęła to nie chce mi się wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka wskaźnika temperatury nawet nie ruszy z miejsca, pokazuje "0".

Dziwne, że jak zaczęły się mrozy to tak się porobiło.

A jakby czujnik był walnięty to chyba paliłby bardzo dużo i ssanie by się nie wyłączało, bo silnik miałby informacje, że jest zimny. Dobrze myślę? Może Magda masz rację i problem jest z zegarem

 

Ten silnik ma jeden czy dwa czujniki temperatury?

Edytowane przez start2222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wskazówka wskaźnika temperatury nawet nie ruszy z miejsca, pokazuje "0".

Dziwne, że jak zaczęły się mrozy to tak się porobiło.

A jakby czujnik był walnięty to chyba paliłby bardzo dużo i ssanie by się nie wyłączało, bo silnik miałby informacje, że jest zimny. Dobrze myślę? Może Magda masz rację i problem jest z zegarem

 

Ten silnik ma jeden czy dwa czujniki temperatury?

Masz rację.

Niestety nie wiem ile jest czujników w 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury kupiłem (70zł) i sam wymieniłem. Palił trochę więcej przez stary czujnik i też przez to nie chciał zapalić od razu na ciepłym silniku. Teraz jest ok:bleble

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Od pewnego czasu zaczął mi szaleć na zegarach wskaźnik temperatury. Idzie do 90 potem spada, czasami pokazuje zero...Odpala bez problemu. Mam prośbę. Powiedzcie mi proszę czy muszę wymienić czujnik temperatury cieczy chłodzącej czy jakiś inny. Z tego co czytałem to do zegarów jest inny. Gdzie on się znajduje i jaki muszę kupić do 1,6AHL (może jakiś link). Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu za silnikiem masz króciec, do którego dochodzi wtyczka 4 pinowa. Tam jest czujnik temperatury :fajny A jaki kupić? Sprawdź na starym - jaki masz kolor obwódki i kup taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek a to na pewno ten czujnik co idzie do zegarów? Raz go wymieniałem z tego co pamiętam to dostanę po oczach płynem do chłodzenia tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę zamawiać i jesteś pewien że to ten czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesteś pewien że to ten czujnik?

Poważnie pytasz? :wmorde Żeby mieć pewność, to podłącza sie VAGa i się sprawdza. A tu - na forum - można jedynie domniemywać, co sie stało.

Bo winne mogą być też kostki za licznikiem bądź usterka w samym liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po sprawie. Z tytułu że autko ma swoje lata i za chwilę idzie do "żyda" zaryzykowałem kupiłem zamiennik.Wymiana trwała 5min. i wszystko działa elegancko. Temperatura rośnie powoli i staje idealnie na 90c. Nie mogę tylko założyć spinki między czujnikiem a kostką...Na razie założyłem tak na wcisk bo łapki zmarzły...Jak wyskoczy to i tak będę widział na zegarach:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej włóż tą zawleczkę, bo za daleko nie zajedziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam czujnik jest przymocowany zawleczką, nie mogę tylko zamocować tej blokady między czujnikiem a kostką...Na razie zrobiłem 200km i nie wyleciał:) Dzisiaj popołudniu zrobię podejście nr.2:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! a co moze byc jak wskazówka podnosi się tylko troche czasami dojdzie do 70st, a do tego wszystkiego są problemy z odpalaniem jak jest duży mróz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat lub czujnik temperatury G-62.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze termostat wymieniony, czyjnik temp. też. a ile jest czujników temp? i ten G-62 to jaki ma kolor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-62 ma taki kolor, jaki wyjmiesz sobie za blokiem silnika. Po wyjęciu widać, jakiego koloru jest pierścień i kupujesz taki sam kolor. A skoro wymieniłeś czujnik i termostat, to albo... jak to często bywa, trafił ci się zjepany termostat, który za wcześnie się otwiera albo czujnik źle dobrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności