Skocz do zawartości
wosda

wymiana licznika b5 na b5fl

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie posiadamy passata w 1.9tdi 97rok a licznik jest zalozony z angielskiej benzyny auto pali ale nie mamy kontrolki swiec i nie pali za dobrze w zimie moje pytanie jest takie czy jest mozliwosc zalozenia licznika z malym fisem z b5fl 2001 roku

 

posiadam k+can comander

kts 540 zaktualizowany

vaga

i karmana

 

czego jeszcze potrzebuje zeby samemu to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jak w temacie posiadamy passata w 1.9tdi 97rok a licznik jest zalozony z angielskiej benzyny auto pali ale nie mamy kontrolki swiec i nie pali za dobrze w zimie moje pytanie jest takie czy jest mozliwosc zalozenia licznika z malym fisem z b5fl 2001 roku

 

posiadam k+can comander

kts 540 zaktualizowany

vaga

i karmana

 

czego jeszcze potrzebuje zeby samemu to zrobic?

Tu masz wszystko opisane http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=583&highlight=wymiana+licznika :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to wymiana odpada a jak moge uruchomic w tym liczniku kontrolke swiecy zarowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Możesz spróbować wgrać wsad (z odpowiadającego licznika diesla Twojemu licznikowi).

W liczniku fizycznie jest kontrolka świec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest napewno. wieczorem odczytam numerek i dam znac jezeli podam wam imo pin to moge liczyc na konkretny wsad tylko do wgrania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz nr licznika jaki obecnie posiadasz. Jak znajdziemy wsad odpowiadający Twojemu licznikowi to z kleimy z dwóch jeden i tylko wgrasz. Ale na razie proszę o nr licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie zdobyc numerek mam tylko tyle reszta zerwana:(

 

VW - 3B0 919 930 F

 

VDO - 110008794013

 

TO LICZNIK Z BENZYNY W DODATKU ANGOL A POTRZEBUJE ZROBIC TDI NA EUROE TARCZKE PRZELOZE Z B5FL;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm musze znalesc wsad o takim samym numerze czy moge kombinowac i wgrac cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm musze znalesc wsad o takim samym numerze czy moge kombinowac i wgrac cos innego?

Najlepiej aby był 3B0 919 830 od diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie moge takich znalesc dodam ze licznik z anglika ma niebieskie podswietlenie i w miejscu zegarka jest komputer mfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm nie moge takich znalesc dodam ze licznik z anglika ma niebieskie podswietlenie i w miejscu zegarka jest komputer mfa

Robi się trochę problem,bo odpowiednik europejski tego licznika do diesla to 3B0919881NX tylko że z tarczkami do 220km,a tarczki po lifcie są do 260km i będą przekłamania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , nigdzie nie mogę odnaleźć informacji jaki mam kupić licznik z MFA lub 1/2fis ale z B5 nie fl , obecnie posiadam 3b0919860 ( najprostrzy ) auto to 98/99 w poprzednim passku miałem 880 ke z MFA tyle że jakoś ciemniej świecił a ten 860 ma taki żywy niebieski podobnie jak climatronic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1/2fis ale z B5

 

Taki licznik nie istnieje. Jedynie z MFA, lub pełen FIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki licznik nie istnieje. Jedynie z MFA, lub pełen FIS.

 

Istnieje pol fis z b5 ja posiadam takowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o xxx 919 xxx (bez CAN), a ten o którym mówisz to xxx 920 xxx (z CAN), zapewne ma prędkościomierz wyskalowany do 260? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to kontrolki sie nie pokrywaja w wersjach przed i poliftowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei mam taki problem. Kupiłem po okazyjnej cenie licznik z b5fl z silnika 2,5 tdi. Zeby nie bawić się w kodowanie licznika to postamowiłem przełożyć po prostu tarcze, wskazówki i srebrne ramki. No i problem mam teraz następujący. Na starych tarczach na samym środku prędkościomierza mam 130 km/h a na tych tarczach z b5fl na środku jest 100 kmh/. Więc wychodzi na to, że licznik przekłamuje mnie o jakieś 30 km/h. Można temu jakoś zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie co do zmiany licznika :

Kupiłem na allegro kabelelek z programem Vag Commande 3.6 tam niby idzie zczytac pin immobilajzera i zaprogramować piloty pod licznik.

I moje pytanie czy to jest jakas prosta sprawa zeby wsadzic nowy licznik i zaprogramowac do niego piloty?? Miał ktoś już doświadczenie z tym programem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja z kolei mam taki problem. Kupiłem po okazyjnej cenie licznik z b5fl z silnika 2,5 tdi. Zeby nie bawić się w kodowanie licznika to postamowiłem przełożyć po prostu tarcze, wskazówki i srebrne ramki. No i problem mam teraz następujący. Na starych tarczach na samym środku prędkościomierza mam 130 km/h a na tych tarczach z b5fl na środku jest 100 kmh/. Więc wychodzi na to, że licznik przekłamuje mnie o jakieś 30 km/h. Można temu jakoś zaradzić?

 

Skopiować komórki odpowiedzialne za prędkość z FL by trzeba, czyli z licznika, z którego pobrane były tarcze.

 

Witam.

Mam pytanie co do zmiany licznika :

Kupiłem na allegro kabelelek z programem Vag Commande 3.6 tam niby idzie zczytac pin immobilajzera i zaprogramować piloty pod licznik.

I moje pytanie czy to jest jakas prosta sprawa zeby wsadzic nowy licznik i zaprogramowac do niego piloty?? Miał ktoś już doświadczenie z tym programem??

 

Kwestia jaki licznik chcesz wsadzić. Jeśli tej samej generacji to sprawa jest dość prosta, Immo-2 łatwo zakodować ;)

Edytowane przez xoslox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej samej generacji z passata b5. a możesz napisać jak to zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności