Skocz do zawartości
damian665

spadła rura co idzie do kolektora

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Przed wczoraj jadąc spadłą mi rura co idzie do kolektora, jadąc coś walnęło i zaczął buczeć jak przyśpieszałem, myślałęm zę tłumik, ale wjechałem na kanał a tu nic, i od góry zobaczyłęm właśnie ze to rura( bo jak termostat zmieniałem to mi sie objemka urwała i drutem złapałem a póżniej zapomniałem zmienić.

Po tym wyczynie samochó rano dziwmnie chodzi, nierówno, zgasł, ale poprawiło sie i teraz jest oki.

 

I teraz mam pytanie:

Czy coś mogło sie stać po takim wyczynie??

A drugie pytanie

To wcześniej pisałem zę mi coś chrobota w określonych warunkach, i włąśnie to chrobotanie to występuje mi właśnie w takich samocyh jak to buczenie po spadnięciu taj rury

Czyli jak przyśpieszałem, a jak zwalniałęm an biegu to już nie, i na luzie jak gazowałem to też nie występowało.

 

Dobrze myśle zeby tego chrobotanie gdzieś tam w dolocie szukać??

czy poprostu tak sie dziwnie składa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chrobotanie to może być złącze elastyczne, które jest już wypalone. A ta rura co Ci spadła to od intercoolera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem od czego idzie, w 1.8T awt to jak stoi sie przodem do samochodu to po prawej stronie dodochodzi do kolektora i zaraz dalej jest chyba krorowy

 

a ten elemant elastyczny to włąśnie też czytam o tym, ale jak byłęm pod samochodem i próbowałem ruszać całym wydechem to właśnie nie dało sie ruszyć, chyba ze on jakoś inaczje sie wypala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodochodzi do kolektora i zaraz dalej jest chyba krorowy

Jest to rura dolotowa od IC do kolektora. Krokowca tam nie ma, jest przepustnica.

A cóż miało się stać jeżeli spadła z kolektora to silnik nie był doładowywany przez turbo w tym momencie, jedynie błędów mogłeś nałapać.

A co do chrobotania to trzeba by było posłuchać, przypadków i sytuacji może być xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki,

o to chrobotanie pytam bo bucznei silnika występowało prawie i identycznych warunkach jak włąśnie to chrobotanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności