Skocz do zawartości
aron20000

Rodzaje liczników montowanych w samochodach grupy VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem i nie udało mi się nigdzie znaleźć, w jaki sposób sprawdzić jaki ma się rodzaj licznika, wybieranie np. w Tacho po kolei jest dosć ryzykowne. Ja ze swoim Passatem 1.9TDi próbowałem sie łączyć po kolei wybierając z "Select ECU", ale na szczęście nic się nie stało, gdyby to był nowszy Passat mogło by być różnie.

Czy istnieje jakiś spis montowanych liczników w samochodach grupy VAG VW/Seat/Audi do którego auta i z którego rocznika dopasować liczniki np. z możliwych do wyboru w Vagtacho?:

liczniki.th.jpg

U mnie poszło "Immo1 Box VW/Seat (Siemens)"

Jeśli to nie jakas wielka tajemnica to proszę o jakieś informacje, chociaż gdzie szukać. Pozdrawiam

Edytowane przez aron20000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Vag Tacho 2.5 jest jeszcze taka opcja "Connected any ecu" (czy coś w tym stylu, dokładnie nie pamiętam). Czyli po jej zaznaczeniu próbuje połączyć się ze wszystkimi dostępnymi modelami w programie, aż w końcu na któryś natrafi (chyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie przy próbie przez "Connected any ecu" (w Passacie b4 1.9TDi) czekałem ok. 1,5min i nie chciało sie z żadnym połączyć. Dopiero poprzez ręczne wybranie "Immo1 Box VW/Seat (Siemens)" udało się połączyc z immo.

Może za krótko czekałem? ciągle przeskakiwało tylko że próba połączenia z 9600, następnie 10400 i tak w kółko, brak połaczenia. Ktoś próbował sie połączyć z sukcesem z B4 przez "Connected any ecu"? Tak na zdrowy rozsądek musi gdzieś być spis tych wszystkich ECU według marki i rocznika montowanych w pojazdach VW/Seat/Audi.

Ktoś próbował się połączyć z B4 przez "Connected any ecu".

Czy w swoim passacie (1.9TDi B4) będę miał możliwość połączenia z licznikiem przez VagTacho USB przez złącze diagnostyczne w celu np. odczytania pamięci lub korekcji licznika?

Edytowane przez aron20000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak Ty chcesz się w B4 łączyć z ECU jak tam nie ma komunikacji z szafą :)

A co do łączenia się z ECU w nowszych paskach to nic się nie stanie jeśli wybierzemy nie tą wersję co jest bądź jej nie ma w ogóle na liście. Po prostu się nie połączy :)

Poniżej spis liczników do prawie wszystkich aut jaki posiadam.

liczniki Kopia Odobase.xlsx

Edytowane przez Janekk81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z licznikiem niema, już to wiem :) Ale z "Immo1 Box VW/Seat (Siemens)" jest komunikacja i się łączy bez problemu np. dla odczytu pinu, ale tylko przez wybranie ręczne, przez "Connected any ecu" nie da rady. Więc opcja "Connected any ecu" w Tacho dotyczy tylko liczników? Tak poza tym dzięki wielkie dzięki za spis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janekk81 czy mógłbyś napisać w jaki sposób przejść z numerów dla przykładu zaznaczonego np. AudiA6 do wyboru właściwego modułu w VagTacho:

licznikj.th.jpg

Jak to ze sobą zgrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być VDO new bądź VDO C5 jak nie wejdą próbuj jeszcze z old a jak nie to kicha albo kup sobie coś lepszego np. magic dash can :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was. mam takie pytanko. dzisiaj u znajomego chcielismy wymienic licznik na 1/2 fis jednak operacja nie doszla do skutku, gdyz pacjent passat 1,9 tdi 1998rok nie chcial sie polaczyc vagtacho - z licznikiem. podlaczylem vcds i komunikacja byla licznik vdo.... a chcac zgrac wsad licznika nie da rady bo vagtacho sie nie chce polaczyc.... co moze byc nei tak ?? probowalem u siebie w golfie i laczy sie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś sieje.. radio i inne pierdoły (sterowniki). Najlepiej zegar na stół i jazda. Ale jak sadzę, temat nie do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alivwpassat
witam was. mam takie pytanko. dzisiaj u znajomego chcielismy wymienic licznik na 1/2 fis jednak operacja nie doszla do skutku, gdyz pacjent passat 1,9 tdi 1998rok nie chcial sie polaczyc vagtacho - z licznikiem. podlaczylem vcds i komunikacja byla licznik vdo.... a chcac zgrac wsad licznika nie da rady bo vagtacho sie nie chce polaczyc.... co moze byc nei tak ?? probowalem u siebie w golfie i laczy sie bez problemu.

Kolego odnosnie licznika to bedzie troszke wiecej rzezby, wsadzasz licznik z can do auta bez can. A jaki typ ecu wybierasz w vagtacho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka. dzieki za zaintereowanie. na poczatku jak zawsze probuje sie polaczyc z jakimkolwiek tacho... w golfie i innych passatach smiga bez problemu... wtedy probowalem z vdo old chyba i motometer... az wkoncu smigalem og gory strony do dolu aby sie polaczyl z jakimkolwiek i nie skutkowalo nic... przepustowosc tez zmienilem na mniejsza w menadzerze urzadzen i tez nic nie dalo... nie wiem co jest grane... czekam bo ma do ,nie dojsc inny kabelek super vag k+can i zobacze czy ten sie polaczy... chociaz watpie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka. dzieki za zaintereowanie. na poczatku jak zawsze probuje sie polaczyc z jakimkolwiek tacho... w golfie i innych passatach smiga bez problemu... wtedy probowalem z vdo old chyba i motometer... az wkoncu smigalem og gory strony do dolu aby sie polaczyl z jakimkolwiek i nie skutkowalo nic... przepustowosc tez zmienilem na mniejsza w menadzerze urzadzen i tez nic nie dalo... nie wiem co jest grane... czekam bo ma do ,nie dojsc inny kabelek super vag k+can i zobacze czy ten sie polaczy... chociaz watpie. pozdrawiam

 

jesli masz kabelek kkl to spróbuj jeszcze programem Vag Eeprom programmer 1.19g

ta wersja softu radzi sobie dobrze z zegarami VDO i kablem kkl na usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2013_volkswagen_passat_ip_lt_71813_600.jpg

Czy takie zegary można podmienić na MFA premium bez większych przeróbek?

 

21_max.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]130217[/ATTACH]

Czy takie zegary można podmienić na MFA premium bez większych przeróbek?

 

[ATTACH=CONFIG]130216[/ATTACH]

 

Pierwsze są bodajże od gofla drugie od passata więc nie da się podmienić. Jeżeli masz na myśli podmianę zegarów z fizem czarno białym na kolor to wymiana p&p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz na myśli podmianę zegarów z fizem czarno białym na kolor to wymiana p&p.

 

O to właśnie mi chodziło :manga

Zdjęcia tylko poglądowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności