Skocz do zawartości
electric000

Problemy z termostatem Opel astra 1.4 16V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosze o poradę. Otóż mam wieczne problemy z temp. w swoim aucie. Wymieniałem juz kilka razy termostat i za każdym razem jest to samo - zacina sie w pozycji zamkniętej. Jest to na pewno wina termostatu bo często temp dochodzi do 100st i wtedy obudowa termostatu jest bardzo gorąca a chłodnica zimna. Czy możliwe żebym kilka razy z rzędu trafil na wadliwy termostat ?? czy moze byc inna przyczyna ??

Pacjent to Astra F 1.4 16V Ecotec 1997r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził czujnik czy załącza wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki wentylatora w tym modelu jest w chłodnicy więc jesli termostat nie puści na chłodnice to przeciez nie włączy sie wentylator. Czujnik był zreszta niedawno wymieniany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupowałeś badziewny termostat to jest to możliwe. Ja kiedyś w escorcie 3 verneta pod rząd wymieniałem i każdy miał inne parametry-żadne zbliżone do tych jakie powinny mieć. W końcu się w sklepie uparłem, żeby mi sprowadził coś porządnego, bo wszędzie mi te dziadostwo Vernet wciskali i nie rozumiał dlaczego chcę zapłacic drożej, zamiast wziąść tańszego verneta...

Aczkolwiek, żeby trzy razy z rzędu się blokował to podejrzane-zazwyczaj otwierają się za wcześnie.

Żeby wyeliminować czy to termostat jest winny, to najlepiej go wymontuj całkowicie i zobacz czy dalej będzie dochodziło do 100stopni. Jeśli tak, to musisz szukać gdzie indziej. A pewny jesteś, że wskaźnik Cię nie oszukuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby wyeliminować czy to termostat jest winny, to najlepiej go wymontuj całkowicie i zobacz czy dalej będzie dochodziło do 100stopni. Jeśli tak, to musisz szukać gdzie indziej. A pewny jesteś, że wskaźnik Cię nie oszukuje?

tak jezdziłem juz bez termostatu i wtedy wskazówka ledwo podnosiła sie z niebieskiego pola wiec to na pewno bedzie wina termostatu. Wskażnik raczej jest dobry , chociaż gdy temp podskoczy do 100st. to wtedy wskażówka od paliwa tez sporo zawyża

 

---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 18:44 ----------

 

Wymieniałem juz takie termostaty

Topran - badziewie przez miesiąc było ok idealnie trzymal temp. i po tym czasie zaczął sie zacinać

2 szt Vernet - mozna powiedzieć ze były niesprawne juz w sklepie

zacinały sie od razu po zamontowaniu

Teraz mam STAHLTER i jest podobnie czasem sie zacina a czasem równo trzyma nie ma na to reguły. już nie wiem co mu może dolegać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup ori w serwisie i powinny się skończyć Twoje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze jak można sprawdzić pompę wody ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności