Skocz do zawartości
buggie

Wentylator nawiewu zwiększa obroty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy spotkał się ktoś z Was z taką usterką jak zwiększanie obrotów wentylatora nawiewu podczas dodawania gazu ? Na każdym biegu jak wciskam gaz to zgodnie z obrotami silnika rosną też obroty wentylatora. Nie są to jakieś małe wahania, przy wciśniętym gazie na maxa, wentylator też się rozkręca maksymalnie :)

 

Podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że to wentylator? Ja też myślałem przez jakiś czas ze wentylator mi wariuje a okazało się, że to przewód ciśnieniowy od turbo złapał nieszczelność. Jak się upewnić? W czasie jazdy na pustej drodze otwórz na moment okno, i np na dwójce wciśnij mu ostrzej pedał. Powinieneś usłyszeć teraz konkretny świst, który przy zamkniętych oknach sprawiał wrażenie dmuchania w nawiewach ;) Daj znać czy moja diagnoza trafna a tutaj pomoc: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=14058

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

nieszczelność w układzie dolotowym mam na pewno i to wiem, bo gwizda jak cholera :) może zajmę się tym najpierw, a później dmuchawą nawiewu. Jestem pewien, że to są dwie usterki, ale może najpierw wyeliminuję tą o której wiem na pewno. A nóż okaże się, że się mylę co do dmuchawy :)

 

Na razie poszukuje używanego węża do IC, bo oryginał 550zł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie może nie dokładnie zgodnie ze wzrostem obrotów silnika, ale też wiatrak od nawiewu wariował (góra=>dół=>góra itd) i było to latem przy dość wysokich temp. i trybie AUTO...chociaż na wyświetlaczu pokazywał stałe np. III kreski.

Na VAGu wychodził mi błąd 01273 czyli błąd (jakiś) właśnie wiatraka nawiewu świeżego powietrza i to samo na samodiagnostyce climatronica (błąd chyba 4F9). Powody mogą być dwa:

1. szczotki wiatraka nawiewu się przycinają ze zużycia i stąd błędy - najbardziej prawdopodobne w tej sytuacji

2. głupieje sam climatronic / panel, a błąd wskazuje po prostu z ostatniego urządzenia.

U mnie jak spadały temp. na zewnątrz i klima już nie hulała pełną parą wiatrak odpoczął od suchego powietrza i jest na razie spokój.

Jak nie masz VAGa zrób sobie "ręczną" diagnostyke climatronica i popatrz co ci wyjdzie.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie poszukuje używanego węża do IC, bo oryginał 550zł....
Troche dziwne bo mnie ten przewód w ASO skody kosztował 360zł (pasek to w wiekszości ma części te same co w Superb). No chyba, że przy Twoim silniczku wymagany jest inny przewód. Pozdrawiam jestem ciekaw ostatecznej diagnozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do Skody i pytałem. Niestety u mnie jest inny przewód. Przewertowałem też całe allegro i nic, są tylko do 2.5TDI 150. W InterCars powiedzieli mi, że zamienników nie ma, tylko ASO. Zamówiłem u Bełtowskiego. Jutro, albo po jutrze ma być.

 

nr. części: 3B0 145 828 H

Edytowane przez buggie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm różni się tylko końcową literą ciekawe czy to ma jakiś wpływ większy

ale ja właśnie mówię o tym: 3B0 145 828G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj wąż, przestało szumieć w nawiewach :), ale jak się okazało turbina jest już na wykończeniu i to z niej nieźle pogwizduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh jakbym sam siebie "czytał". Również miałem problem ze świszczącymi nawiewami a okazało się, że to ten wąż za turbiną. Co do turbiny również mi gwiżdże (odgłos przypominający przejeżdżającą w pobliżu karetkę). Podobno turbinka na ukończeniu ale słyszałem o przypadkach, że w takim stanie przejeździła jeszcze ponad 100tys km. Ja za długo nie wytrzymam z nią, irytuje mnie to gwizdanie. Czyli moja diagnoza jak najbardziej była trafna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności