Skocz do zawartości
małysz2511

passat b4 1,8 90KM silnik szarpie

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

mam duzy problem z moim pasatem.silnik 1,8 90km jednopunkt z lpg.problem jest taki szarpanie zarowno na benzynie jak i gazie .opisze po krótce jak sie dzieje.przy dodawaniu gazu zarowno na benzynie i gazie auto szarpie nie sa to jakiesmozcen szarpania ale bardzo denerwujące

kopułka palec swiece i silniczek krokowy wymieniony i dziesie sie tak nadal niewiem co jeszcze wymienic.jesli ktos sie z takim przypadkiem spotkał prosze omporade co zrobic pozdrawiam

Edytowane przez małysz2511

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem identycznie a wszystko przez ludzi którzy gaz mi zakładali poskręcali kable zamiast polutować i po paru latach już nie łączyło przejrzałem instalacje polutowałem i wsuwki też po przeczyszczałem i jak ręką odjął mnie też nerwica brała bo wtrysk z 10 razy czyściłem i nic dopiero właśnie odczyszczenie zaśniedziałych kabli w instalacji pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mam nowa instalacje gazowa .ostatnio gazownik mi nawet zawór załozył zamiast silniczka krokowego i szarpania nie bylo na gazie na benzynie nadal jest wiec cos nie tak jest z ukladem paliwowym .nie mam juz pomysłow co wymienic .bylem u elektryka i mi powiedział ze mam nowa sonde lambda załozyc wtedy szarpania znikna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sonda może być ale nie musi hmmm myślałem że i na gazie masz problemy odepnij akumulator na 15 min i podłącz zobacz czy nie pomoże reset kompa

 

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:51 ----------

 

może jak gazownik Ci coś majstrował to komputer błędy wyłapał i teraz pasowało by go zrestartować to czasami pomaga a nic nie kosztuje chyba że już to robiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim zdaniem jak miałeś założony zawór i na gazie było o.k. to sonda do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kopułka palec swiece i silniczek krokowy wymieniony

 

A kable zapłonowe wymieniałeś? To bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmierz sonde jak stoi w miejscu a nie oscyluje a masz instalacje II gen to napewno ona bedzie mieszała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może nie w tym temacie w 100% ale mam taki problem.

Mój passacik głupieje czasem na zimnym silniku na gazie. Czasami dzieje sie tak ze przy dodawaniu gazu na biegu 1, 2,3 obroty dochodzą do 2000 i tak jak by odcinało dalej! ąuto sie dławi i nie ciągnie. Gdy przełączę na chwilę na pb juz wszystko jest git. Powrót na lpg i też już jest git.

Dzieki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak poszło koledze małysz2511

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jesli chodzi o szarpanie wymieniłem sonde lambda i nic !!!!pojechałem do elektryka i mi zapłon ustawił i na razie ok był przestawiony o 2 stopnie na razie jest ok.ps nowe instalacje gazowe są do kitu !!!!!!brat ma b3 z gazem instalacja była zakładana w 2003 roku i nie ma zadnych problemów na gazie 100tys km i pasek idzie jak zły mój co ma roczną instalacje musi sie skryc do b3 brata pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności