Skocz do zawartości
Kamilek1307

Passat B6 2.0TDI nie odpala - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przed wczoraj wstawiłem mojego paska do garażu, wczoraj zachodzę jak gdyby nigdy nic próbuje odpalić i ****.. Nie da rady odpalić, kręci i nic..

 

Na wyświetlaczu dodatkowo świecą się 2 lampki jedna od ESP a druga od ciśnienia opon.. na włączonym zapłonie. Samochód w ogóle nie odpala..

Przed tym jeździł normalnie i nic się nie działo..

 

Czy to pompowtryskiwacz?? Mam siemensa...

 

Paliwo raczej nie zamarzło jakie by nie było bo w garażu -1 max -3 stopnie

 

 

Bardzo proszę o pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zczytaj błędy i daj więcej szczegółów czy kręci sam rozrusznik czy silnik też jak długo próbowałeś odpalać itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a sprawdziles akumulator?

ja mialem podobna sytuacje pare lat temu. Wstawilem do garazu rano nic sie nie dzieje.

Zaczalem odpalac na kablach od innego samochodu. Tez nic.

Mysle sobie na pewno wałki sie wytarly.

No i laweta i mechanika (automat).

 

Finalnie okazalo sie ze akumaltor kompletnie rozladowany, a kable chyba bardzo cienkie i slabej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód normalnie kręci rozrusznikiem. Aż go rozładowałem.. wziałem do domu, prostownikiem naładowałem i włożyłem spowrotem ale nic dalej nie odpala... Kreci kreci ale nic... wiec nie sadzę by była wina akumulatora bo normalnie kreci.. mam zamiar jeszcze sprawdzić filtr paliwa.. bo nie mam pojęcia co może z tym czymś być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie w filtrze paliwa odpowie na pytanie czy pompka podaje. Ostatnio oddałem do ASO na przegląd, dojechałem bez problemów, za chwilę telefon, że nie można odpalić:niekumam Po diagnostyce okazało się, że właśnie padła pompka paliwa (ta co jest z tyłu). Można by się ucieszyć, że jeśli ma być awaria to lepiej w warsztacie niż na trasie:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a masz drugi komplet kluczyków może immobilizer Ci siadł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego,tylko komp(w 99%)powie ci prawdę,reszta to wróżby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to pompa paliwa to komp nic nie powie. Ale pierwsze co sie nasuwa na myśl bez żadnych kontrolek wskazujących na błędy to brak paliwa i tu najprawdopodobniej pompa paliwa lub zamarznięty filtr paliwa (w którym jest syf lub woda).

Od tego trzebaby zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega w BMR ma podobny problem, tyle że u niego po długich męczarniach auto zapala i jeździ, nie ma reguly raz pali, innym razem nie... Do tego dochodzi sporadycznie telepanie autem na wolnych obrotach, też nie uzależnione od niczego, po prostu zdarza się... Filtr paliwa nowy. Mechanik zasugerował pompę paliwa, podobno ma byc ja slychac przy wlaczeniu zaplonu, u niego jest cisza, w tygodniu będą zaglądać co z czym...

Sprawdź czy słychać coś przy włączeniu zapłonu (pod tylną kanapą z prawej strony)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety nikogo tutaj we Wrocławiu żeby miał vaga albo VCDSa.. Ale po rozmowie z wujkiem najprawdopodobniej uszkodzona jest pompa...

 

Jeśli są walnięte pompowtryskiwacze (zwierają się) to komputer dostaje komunikat o tym i odcina napięcie do pompy paliwa. A więc odpiąłem wiązkę przewodów od pompowtryskiwaczy i włączyłem zapłon lecz niestety dalej żadnych głosów z okolic pompy paliwa.. Wiec prawdopodobniejszy ona jest przyczyną.. choć to dziwne bo mam 3/4zbiornika wiec powinno samo się przepchnąć.. jutro jeszcze sprawdzę filtr paliwa..i zasilanie na pompie.. czy dostaje w ogóle..

 

Chyba ze ma ktoś inna propozycje bądź ma Vaga bądź VCDSa i byłby tak miły i mi pomógł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieżm temat.. dzisiaj dostalem sie do filtra paliwa i bylo dosyc sucho.. zalalem go paliwem do pelna i kreciłem i nic.. jak sie zapowietrzyl to dlugo trzeba krecic??

ma ktos jakies inne jeszcze pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli pokręciłeś trochę,to zajrzyj do niego ponownie i będziesz miał odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odswieżm temat.. dzisiaj dostalem sie do filtra paliwa i bylo dosyc sucho.. zalalem go paliwem do pelna i kreciłem i nic.. jak sie zapowietrzyl to dlugo trzeba krecic??

ma ktos jakies inne jeszcze pomysly?

Zdejmij pokrywę filtra paliwa i załącz parę razy zapłon powinno pójść paliwo , jak nie to odpowiedź jedna "pompka do wymiany "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i raczej to jest pompa...mało ropy w filtrze paliwa, tzn. że pompa nie działa w 100% i dlatego też nie może utrzymać odpowiedniego poziomu. Wymień ją i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pompa nowa 750zł gwarancja 1.5roku jest sens kupic czy lepiej na allegro jakas uzywke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowa z koszem to lepiej nową za 750 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cala nowa z serwisu VW z gwarancja komplet. generalnie ten VW to złom jak nie wiem.. miałem b5 po lifcie , 290tys przejechane i nic kompletnie się nie działo.. przejechałem 60 tys i kompletnie nic.. a ten 120tys i przeboje jak cholera;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę też przerobiłem koło 115 tyś przebiegu . Żebym miał taką wiedzę jak mam teraz to bym zaoszczędził na lawecie (Piotrków Tryb- Wawa ) oraz stresie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności