Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z rana odpalam silnik z pierwszego strzału. Silnik chodzi równo. W kabinie czuję dym. Otwieram maskę, a tu dymi. Dym wylatuje tak jakby z okolic pod turbiną. W czasie jazdy też czuję dym, a auto jest dynamiczne jak zawsze. Komputer nic nie pokazuje.

Może to złącze elastyczne od wydechu przepuszcza?

Natomiast po przygazowaniu na biegu jałowym obroty czasami oscylują między 950 a 965, a silnik pracuje nierówno. Ale dzieję się tak od tygodnia i rzadko kiedy. Pojawił się też cichy świst turbiny na wolnych obrotach.

Edytowane przez szymoneon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w 1Z rozleciała się siatka wytłumiająca zaraz za kolektorem, i też miałem dym pod maską i w kabinie. Po wymianie - brak ;)

Odwiedź kanał, wtedy wszystko stanie się jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie była uszkodzona uszczelka kolektora wydechowego i tak samo dym w kabinie ale gdy się rozgrzewał to przestawało po wymianie tylko zapach choinki zapachowej a z obrotami mam ten sam problem i nikt nie ma pojęcia co mu jest (pompa po regeneracji, turbina sprawdzona, vag nie pokazuje błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A turbinka cichutko świszczała wam na wolnych obrotach? Jeżeli te rozszczelnienie nie jest tego przyczyna, to może być oznaka, że pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A turbinka cichutko świszczała wam na wolnych obrotach? Jeżeli te rozszczelnienie nie jest tego przyczyna, to może być oznaka, że pada.
W tym temacie przypadek mojego 1Z nie pomoże, bo u mnie turbinka grała od 800 obr :rotfl: Taka śmierć dziwna ją dopadła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie była ta plecionka rozszczelniona i turbine mocniej było słychać a podczas przyśpieszania taki fajny świst powietrza z pod maski po wymianie plecionki dymu w kabinie brak i świstu też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszysz cykanie przy dodawaniu gazu?

jeżeli tak to uszczelka pod kolektorem wydechowym/

na początku cykanie nie powinno byc głośne lecz z czasem będzie sie nasilało.

a co do dymiku to tylko jedynie spod tej uszczelki:)

nie ma strachu, zaleca sie wymiane lecz spokojnie można na tym się jakiś czas bujać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do dymiku to tylko jedynie spod tej uszczelki
Dlaczego piszesz że jedynie spod uszczelki? Tym samym wprowadzasz w błąd! Dymienie spod siatki jest również możliwe - przerabiałem dwukrotnie.

 

Na początku spaliny w kabinie czuć było tylko na postoju, potem już i podczas jazdy - aż oczy piekły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początku spaliny w kabinie czuć było tylko na postoju, potem już i podczas jazdy - aż oczy piekły

 

nie doczytałem się aby dymiło w środku:)

skoro dymi spod maski dziwne aby nie poczuć tego w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznik elastyczny zwany plecionką pewnie sie wysypał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszło cykanie i drgania całego auta. Auto cyka nawet na luzie. Wcześniej cykało tylko przy przyspieszaniu. Po dodaniu gazu rezonans ustaje. Bardzo uciążliwy dźwięk i te spaliny w kabinie. Ja dym wytrzymam bez problemu, ale córeczki nie biorę ze sobą. Jutro postaram się pojechać do kumpla na kanał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doszło cykanie i drgania całego auta. Auto cyka nawet na luzie. Wcześniej cykało tylko przy przyspieszaniu. Po dodaniu gazu rezonans ustaje. Bardzo uciążliwy dźwięk i te spaliny w kabinie. Ja dym wytrzymam bez problemu, ale córeczki nie biorę ze sobą. Jutro postaram się pojechać do kumpla na kanał.

 

wydmuchana uszczelka pod kolektorem, sam mam to teraz w jednym ze swoich aut, a ostatnio robiłem w innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rownie dobrze moze olej cieknac na kolektor i bedzie sie dymic pod maska trzeba wziasc na kanal zajzec i obejzec wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rownie dobrze moze olej cieknac na kolektor i bedzie sie dymic pod maska trzeba wziasc na kanal zajzec i obejzec wszystko

 

też prawda:) lecz aby doszło do dymienia spowodowanego wyciekiem oleju na kolektor, to silnik musi osiągnąć odpowiednią temperaturę wrzenia aby zakopcił.

Edytowane przez Blade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skoro tak to to zapal auto na 20 sek i chwyc sie potem kolektora wspolczuje poparzen

silnika nie zagrzejesz ale uklad wydechowy jest juz goracy przy silniku i to bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisal wojta, a poza tym dym spalonego oleju ma inny zapach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to turbina nawala? Jeżeli auto jest nadal dynamiczne i oleju nie ubywa, to tą opcję mogę odrzucić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może to turbina nawala? Jeżeli auto jest nadal dynamiczne i oleju nie ubywa, to tą opcję mogę odrzucić?

 

a byłeś na kanale?

musisz jechać i zerknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może to turbina nawala? Jeżeli auto jest nadal dynamiczne i oleju nie ubywa, to tą opcję mogę odrzucić?

Możesz odrzucić.

I jedź w końcu do garażu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jedź w końcu do garażu

 

z Saintem wpadniemy na browar:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności