Skocz do zawartości
mirmax

Automatyczne włączanie świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Widziałem ostatnio coś takiego u mojego znajomego ale w Citroenie Xsara Picasso, mianowicie, w momencie gdy włącza on silnik światła włączają mu się automatycznie, czy jest możliwość zrobienia takiej rzeczy również w passacie b5 (98r.) AHU 90KM Variant. Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić ? Pytam między innymi ze względu na znowelizowaną ustawę :D .

 

Pozdrawiam. Mirmax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a nie można zrobić tego z poziomu komputera w samochodzie :vw: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... czy jest możliwość zrobienia takiej rzeczy również w passacie b5 (98r.) AHU 90KM Variant...

 

W variancie nie ma takiej możliwości. Co innego w sedanie... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda :zalama ny: dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W variancie nie ma takiej możliwości. Co innego w sedanie...

 

W benzyniaku się da ale Ty masz diesla.........

 

 

:rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szwedzka wersja Passata (AFN, variant z 1998 roku) ma tak, że kiedy przekręcamy kluczyk (przełącznik od świateł jest w pozycji 0), to od razu włączają się światła i całe podświetlenie deski i zegarów wtedy nie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JAFO napisał/a:

W variancie nie ma takiej możliwości. Co innego w sedanie...

 

 

W benzyniaku się da ale Ty masz diesla.........

Z tego co wiem to mozna to bylo tylko montowac w zielonych i niebieskich metalikach bo w innych nie dzialalo :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anore

ja mam paska ze szwecji ktory nie miał automatycznego włącznika świateł ,zrobiłem go sam na 1 zwyklym przekazniku . światla sie zapalają kiedy alternator zaczyna ładować ,jako dzienne światla sa u mnie przciwmgłowe (tak jest ciekawiej) koszt ok,6zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym tygodniu kolega zalozyl mi cos takiego, wlacznik jest w pozycji 0, natomiast swiatla wlaczaja sie z chwila kiedy alternator zaczyna ladowac, ok 20-30 sek po starcie motoru,

 

powiedzial ze do passata trzeba jakis przekaznik z automatem zalozyc bo inaczej sie tego nie da zrobic, kosztowalo mnie to ok 150 zl

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kosztowalo mnie to ok 150 zl

 

O Yezuu. Albo to naprawdę zaawansowana technika albo taki kolega.

Wypytaj się go trochę o co to chodzi albo zrób jakąś fotę tego dodatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anore

passat czy inne auto to jest bez różnicy ,brat pracuje w szwecji w warsztacie elektr. montują to w różnych autach. 1 przekażnik ,2 małe diody prostwnicze 2A i kilka kabelków żadnych specjalnych automatów w passacie nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brat pracuje w szwecji w warsztacie elektr. montują to w różnych autach. 1 przekażnik ,2 małe diody prostwnicze 2A i kilka kabelków

 

A może podrzuci jakiś schemacik? Zawsze to te parę groszy w kieszeni i satysfakcja większa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

No schemacik bylby bardzo mile widziany. Czekamy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anore

witam. chcielibyście schemacik ,ja nie jestem dobrym rysownikiem ,narysowałem tak na szybko jak u mnie w pasku to zrobiłem ,na niebiesko jest to co jest oryginalne a na czerwono to co zmieniłem i dodałem,jeśli ktoś coś z tego zrozumie to ok. a jeśli nie to postaram sie narysować coś bardzie przyzwoitego. diody to są zwykłe prostownicze 2- 5A (takie małe czarne) przekaźnik dowolny min 20A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Naiwny

Wydaje mi się, że automatyczny załącznik nie jast dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza dla kogoś kto czasami jeździ innym autem. Kierowca powinien ćwiczyć nawyk włączania świateł, bo będzie mu on potrzebny dożywotnio.

Dlatego uważam, że lepszym i o wiele prostrzym jest sygnalizator (pipek) niewłączonych świateł.

Najlepiej włączający się z kilkusekundowym opóźnieniem, żeby nie denerwował tych którzy już ten nawyk mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anore

z tego co widziałem u szwedów w starych i nowych autach w 90% był zamontowany jakiś automat, auta produkowane na rynek szwedzki mają to fabrycznie, co do wyrobienia nawyku moge sie zgodzic ,ale za jakiś czas u nas też autom.włączniki bedą tak rozpowszechnione jak w skandynawii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności