Skocz do zawartości
erko1

Gdzie jest odatkowa pompa wody (płynu chłodzącego)?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

gdzie jest schowana i jak się dobrać do dodatkowej pompki płynu (elektrycznej) przy podgrzewaczu? trzeba ściągać zderzak? Da się ją wymienić bez kanału? czy jest zapas węży i czy to jest na ciasno zmontowane?

Edytowane przez erko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że masz webasto fabryczne...

jeśli tak to ta pompa jest zaraz przy podgrzewaczu

a dokładniej przy zbiorniku z płynem do szyb

 

trzeba ściągnąć zderzak przedni (razem z grillem i lampami)

uchylić belkę przednią dosyć daleko - ja wykręcam wszystkie śruby i zamiast 2-ch (po jednej na stronę) wkręcam długie śruby o tym samym gwincie

zdemontować zbiorniczek z płynem - jeśli nie masz xenonu to sprawa jest dosyć prosta a jeśli masz to jest trochę weselej ale też da się zrobić - pod xenon zbiornik jest 2-częściowy (uchylanie przedniego pasa jest wymagane głównie do xenonu ale jeśli auto jest bez to też wypadałoby to zrobić choć wymagane nie jest). !!! pamiętaj o przewodach od sprysków i jeśli masz w zbiorniczku płyn to naszykuj sobie jakiś zbiorniczek na toto !!!

 

w tym momencie masz dostęp do grzałki ;-)

na górze widać filtr powietrza a ta cienka rurka z szybkozłączem to paliwo. pompka wody jest na samym dole i poznasz ją po rurkach wodnych :-)

 

możliwe że można dostać się od prawego nadkola (na pewno tam się rozpina rury z wodą) ale ja przy instalacji miałem zderzak zdjęty no i kanał do dyspozycji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat.... szukam u siebie w pasku tej pompy ale w miejscu, w którym opisał kolega wyżej jej nie znalazłem... dodam, że nie posiadam Webasto. Na komputerze wyskoczył błąd związany z tą pompą - auto rozkopane, a ni cholery nie mogę jej znaleźć. Będę wdzięczny za jakikolwiek trop...

 

Jak mniemam chodzi o tą część: http://www.motointegrator.pl/produkty/289836-dodatkowa-pompa-cieczy-chlodzacej-bosch-0-392-020-024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności