Skocz do zawartości
Gość oskar

wymiana silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oskar

mam pytanie posiadam passata b5 1998 1.6 .chcial bym do niego wstawic silnik 1.9tdi tez b5 pytanie jest tgylko czy bedzie on pasowal bez preblemu i jak to sie bedzie mialo do skrzyni biegów z góry dzieki .

ps.jak by ktos mogl napisac jakie to sa miejwiecej koszta i z czym sie tzeba liczyc?

posiadam juz silnik 1.9tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Koszta trzeba liczyć spore. Poza silnikiem trzeba liczyć wiązkę elektryczna, licznik i sterownik silnika do dokładnie takiego silnika TDI jak masz. Do tego dojdzie jeszcze skrzynia biegów i półosie. Ponadto cała masa roboty, kodowania sterowników, immobilizera, licznika i sporo pieniążków na robociznę. Generalnie warsztaty określają takie zlecenia jako swap i niezapłacona robota. Jednak wszystko jest do zrobienia :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikeee

Sporo zachodu ja bym sie w to nie bawił tylko kupil drugiego passata z dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha, a przy przekładce silnika na ten sam model, np. AHU na AHU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patriko

no z tego co slyszalem to jeszcze zawieszenie jest inne bo diesle sa ciezsze, operacja nieoplacalna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hha, a przy przekładce silnika na ten sam model, np. AHU na AHU?

 

 

IMHO jesli komp ten sam to prosta sprawa. Jesli inny to lepiej poszukac ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam pytanie co mnie czeka przy przekładce z 1.6 AHL 97' na 2.0 AZM 2001 z tym ze mam silnik, skrzynia biegów,komputer,licznik,manetki,kabelki od silnika do kompa,i pytanie czy pedał gazu pasuje od angola pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamiul

Przekładając z benzyniaka na diesla będziesz miał nawet problem przy tankowaniu--> klapka we wlewie i węższy otwór przez który nie otworzysz pistoletem od diesla klapki a wtedy nalać paliwa to niezła męczarnia pod dystrybutorem. Wiem bo mój znajomy miał coś takiego tyle że w starszym passku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności