Skocz do zawartości
Gość Larry

Zwiększenie mocy VW Passat B3 1.9TD ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Larry

Witam .Czy ktoś z was bawil sie w jakie kolwiek przeróbki z silnikiem 1.9TD ???

 

Zastanawiam sie jak tu zwiekszyc moc zanjomy mi podpowiedzial że można wstawić intercooler od VW Sharana i wymienic turbine.Jestem przywiązany do mojego autka :))) a że mam cieżką noge .....to nie chciałbym go sprzedawać tylko dlatego że brakuje mu pare kuzyków pod maską wiec zastanawiam sie nad innym rozwiazaniem.

 

Moze ktos mi podpowie

 

pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Debel_007

Powiem tak łatwo sobie powiedziec zmien intercooler tylko gorzej jak sie cos zje... pózniej problemów masa a skoro sie ktos na tym nie zna to lepiej dac sobie spokój lub chiptuning sie pobawic niz samemu cos majstrowac.O problem z samochodem nie trudno a pózniejsze koszty naprawy moga powalic na kolana :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Larry
Powiem tak łatwo sobie powiedziec zmien intercooler tylko gorzej jak sie cos zje... pózniej problemów masa a skoro sie ktos na tym nie zna to lepiej dac sobie spokój lub chiptuning sie pobawic niz samemu cos majstrowac.O problem z samochodem nie trudno a pózniejsze koszty naprawy moga powalic na kolana :krzeslem:

 

No rozmawialem z gosciem który robi furki na 1/4mili i mówił że te silniki są podatne na zmiany ale wolę się upewnić czy może ktos z was coś majstrował :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też korcą małe zmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety ten silnik nie jest zbyt łatwy do przeróbek :/

O chiptuningu nie ma mowy bo jest to silnik z pompą sterowaną mechanicznie.

Miałem kiedyś paska B4 z tym silnikiem. Jeździł całkiem ładnie.

Trochę pokombinowałem z pompą i turbiną. Nie dawałem IC ani nie robiłem poważniejszych zmian.

 

Praktycznie wszystko na temat znajdziesz tu:

 

http://lighttpd.pl/viewtopic.php?t=83751&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=17b55dbdb6a810788781ee2eb72859b3

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności