Skocz do zawartości
colednik

lakier - gdzie kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

chcialbym kupuic sobie lakier o symbolu LN5Y do zaretuszowania rys, tylko nie mam pojecia gdzie cos takigo mozna dostac? Najlepiej jak najmniesza ilosc i b.dobra jakosc i chetnie przez siec?? U mnie w miescie nie maja takiego, powiedzieli ze moze za 2-3 miesiace, a miesiac temu mowil ze za miesiac na 100% beda:)

 

z gory dzieki za pomoc.

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że najlepiej jak małą ilość zaprawkową to w ASO, sam kupiłem już dawno temu i do takich dupereli to starcza mi do dziś. Dwie małe buteleczki baza+bezbarwny koszt z tego co pamietam to około 25zł.

Jak nie dostaniesz to daj halo na pw lub gg, kupie Ci w ASO i wyślę pocztą.

Potrzebujesz ten sam kolor co ja mam LN5Y /ciemny niebieski metalic/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

colednik, była taka sieć mieszalni farb i lakierów, tylko za ch** nie potrafię sobie przypomnieć nazwy. W ubiegłe wakacje kupowałem w niej bazę do swojego autka. Podjeżdzasz, koleżka wychodzi z wzornikiem danego producenta i debiera odpowiedni kolorek z uwzględnieniem zmatowienia. Jak przypomne sobie to dam ci znac.

 

 

Już wiem, nie sieć a dystrybutor producenta - Sikkens (firma produkująca lakiery). Poszukaj u siebie przedstawiciela firmy, na 100% dopasuje odpowiedni kolor.

 

VBH Polska Sp. z O.o.

Farby i lakiery Sikkens

ul. Che³m¿ynska 180

04-464 Warszawa

Tel: (22) 51 52 179

Fax: (22) 51 52 179

e-mail: [email protected]

 

lub przedstawiciel

 

Olzak. PHU. Autoryzowany punkt sprzedaży firmy Valvoline, Sikkens. Oleje

 

tel/fax. 0 22 811 01 07

03-369 Warszawa, Wysockiego 7

pow.Warszawa, woj. mazowieckie

[email protected]

 

- godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek: 8-17

sobota: 9-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi i pomoc:) Narazie zamowilem sobie na allegro w buteleczce 30ml za 12 zl ponoc bardzo dobre, co sie okaze jak przysla:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

colednik, cosik tanio - ja 50ml płaciłem coś 60 czy 70zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
colednik, cosik tanio - ja 50ml płaciłem coś 60 czy 70zł.

 

hmm ja mialem tylko porownanie z allegro, drugie byly po 6zl chyba i wzialem te drozsze:) jak bedzie lipa to skorzystam z tego co proponowales:)

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przykleję się do tematu. Mieszkam w Lublinie i mam malutki ubytek pomiędzy końcówką maski a prawym błotnikiem i szukam lakieru żeby to zrobić ale nigdzie nie mogę go znaleźć. Może wie ktoś gdzie w Lublinie można dostać 20-50ml lakieru LB3Y ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja przykleję się do tematu. Mieszkam w Lublinie i mam malutki ubytek pomiędzy końcówką maski a prawym błotnikiem i szukam lakieru żeby to zrobić ale nigdzie nie mogę go znaleźć. Może wie ktoś gdzie w Lublinie można dostać 20-50ml lakieru LB3Y ?

 

Szukaj mieszalni lakierów. 50ml spokojnie wystarczy aby porobić zaprawki na całym aucie. koszt 50 ml to około 14-17 zł. Dobre mieszalnie mogą nawet nabić lakier do spraya

Edytowane przez Krackers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wierti
Szukaj mieszalni lakierów. 50ml spokojnie wystarczy aby porobić zaprawki na całym aucie. koszt 50 ml to około 14-17 zł. Dobre mieszalnie mogą nawet nabić lakier do spraya

 

A znasz kolego takie dobre mieszalnie?

 

I pytanie czy na allegro warto kupować? Czy lepiej ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A znasz kolego takie dobre mieszalnie?

 

Generalnie jest tak, każda dobra marka lakierów (np Glasurit, Sikkens) ma kilka odcieni przypisanych do danego koloru. Po co są te odcienie? Auta są malowane danym kolorem przez określony czas. Np kolor LB5N INDIGO BLUE PERL auta z tym kolorem były produkowane od 1997 do 2011 i dotyczy to aut z grupy VAG (Audi, VW, Skoda, Seat). Było kilkanaście partii samochodów z tym kolorem i miedzy tymi partiami czy modelami aut odcień koloru się różnił.

Każdy kolor ma odcień najczęściej spotykany tzw. "jedynkę" czy "podstawę" - aut z tym odcieniem wyjechało najwięcej z fabryk. Jednak nie jest powiedziane które auta akurat mają odcień "jedynkę". Do tego dochodzi jeszcze blaknięcie koloru i starzenie się lakieru ze względu na eksploatację. Dlatego aby stwierdzić który odcień pasuje najlepiej, lakier trzeba dobierać do każdego auta indywidualnie.

 

I pytanie czy na allegro warto kupować? Czy lepiej ASO?

 

Lakier kupiony w ASO czy przez internet tylko po numerze koloru, bez dobierania może nie pasować idealnie - odcień może być nie trafiony. Szukaj markowych mieszalni, ja znam Glasurita dobra marka. Jak masz fabryczny kolor to odcień z Glasurita można dobrać na "igłę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupować przez internet lakiery, zaprawki i spraye ale nikt nie gwarantuje czy one będą pasować do waszego auta ponieważ z czasem kolor lakieru się zmienia. Najlepszym wyjściem jest udać się do mieszalni lakierów i na miejscu dobrać odpowiednią wersję kolorystyczną naszego lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To racja, podobnie jest zresztą z wieloma rzeczami które zamawiasz na allegro, akurat w przypadku lakieru występuje ten problem iż odcień może różnić się w praktyce od tego jaki mamy obecnie na samochodzie, oznaczenia nie zawsze są dokładne. Wizyta w mieszalni to pewniejsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez neta można kupić albo po prostu u lakiernika, na pewno większość zajmuje się dystrybucją produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podjeżdżam zwykle do lakiernika i tam odlewa mi odpowiednią ilość lakieru (jeżeli ma taki kolor na stanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że w ASO możesz negocjować ceny :) Ja tak zawsze robię i mówię, że albo zarobią trochę mniej niż sobie wołają albo wcale - oni też są rozliczani od obrotów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na allegro nie polecacie brac takiego gotowego z puszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności